UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Architektura ubioru zaocznie ..

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Architektura ubioru zaocznie ..

Postprzez Mzimu » 2013-06-05, 12:17

witam!
Chciałabym porozmawiać na temat szans powstania grupy zaocznej (z tego co wiem, od kilku lat nie ma na wzornictwie studiów zaocznych) a przede wszystkim na temat szans powstania specjalności Architektura Ubioru (inne mnie nie interesują).
Jakiś czas temu wymieniałam maile z panią z dziekanatu i to właśnie ona powiedziała mi, że od jakiegoś czasu nie startują studia zaoczne z powodu braku chętnych.
Czy na prawdę nie ma na nie chętnych? Czy jest tu ktoś, kto próbował? Ilu zwykle osób brakowało?
Mimo, że znów może nie powstać grupa zaoczna zdecydowana jestem spróbować swoich sił, ale jedynie w przypadku, jeśli jest szansa na tą specjalność. Z panią z dziekanatu nie do końca się dogadałam, raz pisała, że w roku 2013/2014 może już być AU na zaocznych, potem napisała, że nigdy nie było i nic na temat tego, czy w końcu będzie. Czy może macie jakieś konkretne informacje na ten temat?
Na stronie wydziału nie ma żadnej informacji ani programu studiów zaocznych o tej specjalności, więc nic nie wiem ...
Może ktoś coś słyszał? może wykładowcy coś wiedzą?

A swoją drogą, przy okazji chciałabym spytać, czy te studia są bardzo czasochłonne? Czy poza zajęciami jest dużo prac domowych?
Czy osoba pracująca na pełen etat jest w stanie pogodzić jedno z drugim?
Za wszelkie uwagi dziękuję :)
Mzimu

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Architektura ubioru zaocznie ..

Postprzez Nana » 2013-06-09, 20:47

Architektura ubioru to nie kierunek, a specjalizacja,
Kierunkiem jest wzornictwo i naprawdę bardzo wątpię, żeby otworzyli taki kierunek zaocznie. Jest w nim po prostu za dużo godzin i nie da rady tego ogarnąć w jeden weekend. Zwłaszcza, że istnieją takie przedmioty jak np. malarstwo, rysunek czy projektowanie ubioru, gdzie zajęcia trwają ok. 3-5 godzin. A istnieją przecież jeszcze inne.
Wzornictwo z tego co wiem raczej nie otworzy się zaocznie. Właśnie przez to, że zajęcia są pracochłonne. Jest dużo zajęć manualnych,a kierunek jest w większości kierunkiem artystycznym. Obrazy, rysunki, grafiki, projekty ubrań (już po wyborze specjalizacji). Często studenci studiów dziennych mają problem z czasem (coś sama o tym wiem, bo studiuję AU). Nie wyobrażam sobie jak mieliby wyrobić się studenci na studiach zaocznych...
Nana

Re: Architektura ubioru zaocznie ..

Postprzez Mzimu » 2013-06-10, 10:51

No tak, specjalizacja, pomerdało mi się ;)

Dzięki za odpowiedź, być może te studia są faktycznie czasochłonne .. ale rekrutacja na zaoczne NIBY jest i program studiów zaocznych na stronie wydziału też jest ale tylko dla Architektury Tekstyliów (tzn tak się domyślam, bo jest program dla kierunku Wzornictwo po prostu, a kiedyś z tego co doczytałam nie było podziału na specjalizacje) no i takie studia trwają 4,5 roku a nie 3,5 jak dzienne, więc może da się ogarnąć ten program.
Czyli zaocznie kiedyś takie studia się odbywały. Pytanie tylko, czy będzie na tyle chętnych, by otworzyli je w tym roku. I to jest pierwsza przeszkoda i jej jestem świadoma.
Natomiast kolejnym problemem jest, czy jeśli otworzy się kierunek zaocznie, to czy jest szansa na Architekturę Ubioru?
Chyba muszę spróbować jeszcze raz porozmawiać z paniami w dziekanacie .. może telefonicznie będzie łatwiej niż mailowo :)
W każdym razie chętnie poczytałabym o Waszych doświadczeniach z tą specjalizacją, nawet dziennie - jak wiele czasu poza szkołą poświęcacie na naukę/projekty itp? Czy jesteście w stanie połączyć studia z jakąkolwiek pracą?
Mzimu

Re:

Postprzez DrKaczor » 2013-08-26, 14:59

Bardzo ciekawy temat
DrKaczor

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów