UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zaswiadczenie

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Zaswiadczenie

Postprzez mmmsss » 2013-11-08, 20:11

Czy zaświadczenie ze szkoły średniej od rodzeństwa o stypendium ma być wystawione na rok kalendarzowy 2012 czy rok szkolny 2012/2013 ? I jeszcze jedno pytanie jeśli dostałam jeszcze jedno zaświadczenie które nieznacznie zmienia mój dochód ale wszystkie dokumenty mam już złożone w dziekanacie to muszę od początku wypełniać te wnioski czy wystarczy donieść zaświadczenie i komisja sama to doliczy do dochodu ?
mmmsss
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2013-04-07, 22:38

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Panika » 2013-11-09, 11:54

Na rok akademicki/szkolny bieżący. 2013/2014.
Donosisz zaświadczenie i o komisja sama wylicza dochód.
Absolwentka PŁ
Panika
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2008-08-09, 22:09
Lokalizacja: Łowicz/ VII DS

Re: Zaswiadczenie

Postprzez mmmsss » 2013-11-09, 12:25

Biężacy ? Ale to jest dochód za rok poprzedzający czyli 2012 a poza tym on w 2013 ukończyl szkole :)
mmmsss
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2013-04-07, 22:38

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Ad@m » 2013-11-09, 14:26

W takim razie zaświadczenia rodzeństwa od pracodawcy lub jeśli nie pracuje i nie uczy się, z PUP.
Ad@m
 
Posty: 1966
Dołączył(a): 2011-07-30, 17:01

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Panika » 2013-11-09, 18:25

Jeżeli ma 18 lat i się nie uczy to nie powinien być liczony do dochodu rodziny.

Przy ustalaniu wysokości dochodu uprawniającego studenta do ubiegania się o stypendium socjalne
uwzględnia się dochody osiągane przez:
a) studenta;
b) małżonka studenta, a także będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci niepełnoletnie, dzieci
pobierające naukę do 26. roku życia, a jeżeli 26. rok życia przypada
w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu
na wiek;
c) rodziców, opiekunów prawnych lub faktycznych studenta i będące na ich utrzymaniu dzieci niepełnoletnie,
dzieci pobierające naukę do 26. roku życia, a jeżeli 26. rok życia przypada w ostatnim roku studiów,
do ich ukończenia
, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek. Dochodów tych nie wlicza się, jeżeli
student jest samodzielny finansowo (zgodnie z art. 179 ust. 5 ustawy)
.
Absolwentka PŁ
Panika
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2008-08-09, 22:09
Lokalizacja: Łowicz/ VII DS

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Ad@m » 2013-11-09, 18:33

Panika napisał(a):Jeżeli ma 18 lat i się nie uczy to nie powinien być liczony do dochodu rodziny.

Przy ustalaniu wysokości dochodu uprawniającego studenta do ubiegania się o stypendium socjalne
uwzględnia się dochody osiągane przez:
a) studenta;
b) małżonka studenta, a także będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci niepełnoletnie, dzieci
pobierające naukę do 26. roku życia, a jeżeli 26. rok życia przypada
w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu
na wiek;
c) rodziców, opiekunów prawnych lub faktycznych studenta i będące na ich utrzymaniu dzieci niepełnoletnie,
dzieci pobierające naukę do 26. roku życia, a jeżeli 26. rok życia przypada w ostatnim roku studiów,
do ich ukończenia
, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek. Dochodów tych nie wlicza się, jeżeli
student jest samodzielny finansowo (zgodnie z art. 179 ust. 5 ustawy)
.
Fakt, zapomniałem że szkołę średnia kończy się będąc pełnoletnim. :oops:
Ad@m
 
Posty: 1966
Dołączył(a): 2011-07-30, 17:01

Re: Zaswiadczenie

Postprzez mmmsss » 2013-11-11, 15:58

A jeszcze pytanko jesli doniose tylko to jedno zaswiadczenie 12 listopada to jest mozliwosc ze dostene stypendium jeszcze w listopadzie czy juz w grudniu z wyrowaniem za pazdziernik i listopad ?
mmmsss
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2013-04-07, 22:38

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Ad@m » 2013-11-11, 16:41

mmmsss napisał(a):A jeszcze pytanko jesli doniose tylko to jedno zaswiadczenie 12 listopada to jest mozliwosc ze dostene stypendium jeszcze w listopadzie czy juz w grudniu z wyrowaniem za pazdziernik i listopad
Dostaniesz w grudniu z wyrównaniem za listopad. Bez października.
Ad@m
 
Posty: 1966
Dołączył(a): 2011-07-30, 17:01

Re: Zaswiadczenie

Postprzez modulator » 2013-11-22, 14:17

Hej,
nie chciałem zakładać nowego wątku. Mam pytanie odnoście zaświadczenia o składkach zdrowotnych z ZUS. W urzędzie w Zgierzu w urzędzie skarbowym na zaświadczeniu o dochodach jest wyszczególnione. składki na ubezpieczenie zdrowotne, jednak na dyżurze komisji dowiedziałem się, że muszę donieść jeszcze zaświadczenie z ZUS o składkach zdrowotnych, ponieważ te dwie kwoty są różne. Zaznaczę, że będąc w US specjalnie prosiłem o wyszczególnienie składek na zaświadczeniu. Moje pytanie brzmi, do jakiego urzędu mam się udać po takie zaświadczenie, w każdym od ręki mi coś takiego wydadzą?? Ewentualnie , czy nie wystarczy pit , tam wszystko jest rozliczone lub zaświadczenie z miejsca pracy, albo świadectwo pracy?
Pozdrawiam
modulator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-11-29, 23:39

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Panika » 2013-11-22, 15:32

o składkach zdrowotnych z ZUS

Sama nazwa wskazuje, że takie zaświdczenie pobiera się z ZUSu!
Absolwentka PŁ
Panika
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2008-08-09, 22:09
Lokalizacja: Łowicz/ VII DS

Re: Zaswiadczenie

Postprzez modulator » 2013-11-23, 11:56

Świetnie Paniko, dziękuję za odpowiedź, ale nie o to pytam.
Interesuje mnie, czy zamiast papierku z Zus nie mogę po porostu przynieść PIT'u za rok 2012 i mieć spokój?
Pozdrawiam
modulator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-11-29, 23:39

Re: Zaswiadczenie

Postprzez Ad@m » 2013-11-23, 19:14

Nie. Musisz mieć zaświadczenie z ZUSu.
Ad@m
 
Posty: 1966
Dołączył(a): 2011-07-30, 17:01

Re: Zaswiadczenie

Postprzez modulator » 2013-11-24, 17:09

A wiecie może, ile czeka się na to zaświadczenie?
modulator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2012-11-29, 23:39

Re: Zaswiadczenie

Postprzez psikus » 2013-11-25, 8:46

....jeśli miałeś odprowadzane składki, to "od ręki" natomiast zaświadczenie o braku składek jest już przesyłane pocztą
psikus
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2012-12-11, 9:57


Powrót do Pomoc materialna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron