UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Dziekanat

Wszelkie możliwe pomysły, koncepcje i wizje dotyczące każdego, najdrobniejszego choćby aspektu funkcjonowania naszej Uczelni.

Dziekanat

Postprzez adam_sob » 2012-10-16, 20:36

Nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale na BAISiu od co najmniej 3 lat (studiuję tam trzeci rok) dziekanat jest czynny 15 godzin w tygodniu, czyli średnio 3 godziny dziennie. W pierwszych tygodniach semestru kolejki potrafią ciągnąć się przez cały korytarz i jeszcze dalej. Na dostanie się do dziekanatu potrzeba dwugodzinnego okienka, a czasem i więcej, więc już na początku semestru chcąc cokolwiek załatwić trzeba opuszczać zajęcia. Na kilka kierunków jakie są prowadzone na wydziale budownictwa jest jedno, czasem dwa zbiorcze stanowiska, nie ma żadnego podziału na budownictwo, inżynierię etc.

Kiedy czeka się ponad godzinę w kolejce w wąskim korytarzu, przez który co chwilę ktoś przechodzi, mając do załatwienia kilka spraw w dziekanacie wpływających na to czy uzyska się rejestrację, urlop , czy inne bardzo ważne sprawy, które muszą być rozstrzygnięte jak najszybciej, cholery można dostać widząc, że większość czasu spędzonego w kolejce generują nieogarnięci studenci pierwszego roku, którzy czekają pod dziekanatem, bo inni też stoją, nie wiedzą co to nr albumu, przez co ich sprawy załatwiane są dwa razy dłużej etc.

Wg mnie w pierwszych 2-3 tygodniach każdego semestru dziekanat powinien być otwarty przynajmniej 6 godzin dziennie. Jeżeli jest to niemożliwe, to przynajmniej powinna być jakoś ogarnięta sprawa wydawania legitymacji dla pierwszorocznych. Można by to wg mnie załatwić zbierając cały rok (na dwie tury jeśli nie na raz) wieczorem na którejś auli, tak jak jest to ze szkoleniem dot. regulaminu studiów. Legitymacje podbijać mogliby członkowie samorządu. Mógłby zostać też wprowadzony podział godzin przyjęć, lub "okienka przyjęć" ze względu na cel wizyty, osobno wydawanie/przedłużanie legitymacji, sprawy stypendialne i osobno sprawy związanie z rejestracją i awansami.

P.S. na forum mógłby zostać dodany dział "narzekalnia", tam niestety na pewno każdy student miałby coś do napisania
adam_sob

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Dziekanat

Postprzez radziuzgr » 2012-11-21, 20:30

Jest dział opinie :P

Ja względnie nie narzekam na dziekanat na WEEIA, chociaż do okienka czasami się stoi długo, ale nie pamiętam,żeby aż dwie godziny.
radziuzgr

Postprzez michmech » 2012-12-02, 17:32

Na mechanicznym jest czynny 3h, cztery razy w tygodniu - czyli 12h :D
michmech

Postprzez jasminaxd » 2013-10-28, 15:26

popieram! za krótko czynny jest dziekanat, przez co kolejki się wydłużają, a panie z dziekanatu mając na raz taką pulę petentów nie są miłe... przynajmniej przez 1szy miesiąc semestru dziekanat powinien być czynny dłużej.
jasminaxd

Postprzez Leila » 2013-10-31, 21:48

drogi adam_sob, ja studiuję na BAIS juz od ponad 5ciu lat i dziekanat zawsze był czynny w tych samych godzinach co i dziś. Jednak kiedyś istniał ten podział na dziekanat architektury, dziekanat budownictwa (ktory zajmował się także stypendiami) oraz dziekanat Inzynierii (ktory jednak czasami był nieczynny). Kolejki w owych czasach tak na codzien byly krotsze, ale przy okazjach takich jak sesja, termin składania podan o stypendia itp. kolejki bywały długie - jednakowoż chyba nie aż tak długie, jak dziś. Dodatkowo, w samym dziekanacie student mogł normalnie usiąść, gdyz przed każdym biureczkiem stało przynajmniej jedno krzesło. Jak widać więc, nasz ukochany dziekanat dokonał niesamowitych ulepszen, wydłużając jak tylko to możliwe czas oczekiwania na przyjęcie i to bez możliwości usiądnięcia! (wszak kolejki muszą formować się w ruchliwym korytarzu) Nie wspominając o tym, że gdy już zmusiłam się do czekania w kolejce i doczekałam się wejscia do dziekanatu, gdzie miałam do zadania kilka pytan, zostałam komletnie spławiona bez odpowiedzi - i z tego co słyszałam, nie tylko ja, gdyz w dziekanacie wprowadzono jeszcze jedno ulepszenie: Limit Pytań! Kiedy zaczynasz zadawać ich za dużo (więcej niż 1) to spadaj na drzewo!
Krótko mówiąc: to co się dzieje na naszej uczelni, na wydziale BAIS to jakaś kompletna masakra! Traktuje sie studentow jak podludzi 10tej kategorii, bez żadnych praw, z maszynami do zaginania czasu. I żeby było weselej, to sytuacja zamiast się poprawić, jest coraz gorsza. A wszystko po to, byśmy "wiedzieli, gdzie nasze miejsce", czyli krotko mowiąc czuli, że dla pań z dziekanatu jesteśmy tylko pyłem marnym, śmieciami, ktore zawracają im głowę podczas ich bardzo cięzkiej pracy!

PS: Dodam jeszcze od siebie, że w ZUSie spotkałam się zawsze z dużo lepszą usługą. A jest to najbardziej chyba znienawidzony urzad w Polsce. I w skarbowce też takich problemow nie ma. Politechnika Łódzka to chyba jakiś inny świat, inna planeta.
Leila

Postprzez koper » 2013-11-02, 15:25

Czasami na BAIŚ-u zwiększają ilość stanowisk dodając jedno do jakiegoś celu jak ostatnio było ze stypendium rektora. A największe kolejki robią się przez sprawy związane ze sprawami socjalnymi ja na szczęście nie muszę często odwiedzać dziekanatu, ale w październiku z tego co widziałem kolejki są pokaźne.
koper

Powrót do Pomysły