UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Podpisanie umowy z MS

Wszelkie możliwe pomysły, koncepcje i wizje dotyczące każdego, najdrobniejszego choćby aspektu funkcjonowania naszej Uczelni.

Podpisanie umowy z MS

Postprzez ronin » 2005-10-11, 8:43

Witam. Czy ktoś jeszcze zauważył że na naszym wydziale ciężko o jaki kolwiek program. (Poronionym pomysłem jest np. robienie schematów blokowych w MsWord, skoro można skorzystać z MsVisio)

Dlatego WZYWAM do stworzenia lobby zmuszającego Dziekana Otto do podpisania umowy z Microsoftem. Umowa taka kosztuje 4000zł rocznie, wzamian za to uczelnia i STUDEŃCI do stają pełny pakiet programów produkowanych przeez Ms!!!

Osobiście uważam że nie są to duże pieniądze, a pomysł jest naprawde dobry (sporo innych wydziałów PŁ ma taką umowe podpisaną)

Ps. Z tego co wiem do podpisania takiej umowy zachęca i zbiera chętnych dr Wiśniewski. (napewno poprą dr Kopera, dr Królikowski)

Ps. II: Sorki za błędy ortograficzne
ronin

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez nergal_m » 2005-10-11, 19:33

Na elektrycznym jest jakas umowa z Ms bo kazdy student moze miec wlasnego windowsa:D
nergal_m

Postprzez zosiabg » 2005-10-11, 21:24

heh .. u nas na autocadzie jak sie spytalismy czy nam udostepnia legalne oprogramowanie to odpowiedz brzmiala : "nie, nie mamy autocada, ale sciagnijcie sobie no wiecie emule i te sprawy" w kazdym razie cos w tym rodzaju ...
zosiabg

Re: Podpisanie umowy z MS

Postprzez idbtao » 2015-03-04, 20:57

Newsletter będzie, piszę nową stronę i nie chce mi się na starej umieszczać tych samych innowacji, nie wiem kiedy skończę, trochę mnie przywalił natłok obowiązków?
idbtao
idbtao

Re: Podpisanie umowy z MS

Postprzez kapc94 » 2015-03-05, 0:41

Nie wiem o co chodzi z newsletterem i co to ma wspólnego z dziesięcioletnim wątkiem, ale skoro został on wyciągnięty z czeluści forum, to zabiorę głos.

Jestem na drugim roku i póki co nie spotkałem się z sytuacją, by jakiś prowadzący namawiał do piractwa. Choć zdarzały się sytuacje, gdy student miał do wyboru ściągnąć piracką wersję programu, kupić go za kilkaset złotych (w edycji tylko dla studentów), bądź też wykonać zadania domowe w laboratorium - dotyczyło to szczególnie pewnego pakietu do obliczeń numerycznych. Ma on wprawdzie całkiem niezłe darmowe odpowiedniki, ale brakuje im wielu funkcji dostępnych w oryginalnym pakiecie i niekiedy potrzebnych na zajęciach. Raz spotkałem się zresztą z taką sytuacją w przypadku MS Office, gdzie potrzebnej funkcji LibreOffice nie posiadał, o czym zresztą ostrzegał prowadzący. Choć tu akurat na laborkach pracowało się w grupie, więc sprawozdanie z tego ćwiczenia mogła przygotować osoba, która MS Office ma.

Na WEEiA rzeczywiście dostępny jest bezpłatny Windows w ramach DreamSparka, dawniej znanego jako MSDNAA (na większości innych wydziałów zresztą też) - choć mało kto wie, że legalne jest instalowanie go jedynie na komputerach, które już mają licencję na dowolną wersję Windowsa - natomiast MS Office, poza kilkoma mało popularnymi aplikacjami, nie jest tam dostępny (idea DreamSparka jest taka, by dostarczyć studentom bezpłatnie oprogramowanie, które ich wspomoże w rozwoju projektów informatycznych, w szczególności tych związanych z ekosystemem Microsoftu). Ale ostatnio Microsoft uruchomił też program pozwalający na udostępnienie studentom przez uczelnię MS Office. Niektóre polskie uczelnie już w nim uczestniczą. Czy można się spodziewać, że bezpłatny dla studentów MS Office zostanie udostępniony również przez PŁ?
kapc94

Powrót do Pomysły