UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

do RS o 7DSie

Pole do popisu dla Rady Studentów Samorządu Studenckiego PŁ, na wypadek gdyby jej członkowie zechcieli sobie kiedyś popisać lub zasięgnąć opinię. A zatem jakieś ankiety się tu w przyszłości mogą pojawić.

do RS o 7DSie

Postprzez rusek » 2008-09-27, 1:08

Prośba do Samorządu Studenckiego oraz Pani Dyrektor o zajęcie się samowolą przy kwaterowaniu i ogólnymi bałaganem panującym w 7 DSie. Ludzie zabierają meble z dowolnych pokojów i przenoszą je do siebie pozostawiając puste owe pokoje, jeśli ktoś się chce wprowadzić do wyżej wymienionych, kierowniczki twierdzą, że to nie ich sprawa i "trzeba było w wakacje pilnować swoich mebli" cytat jednej z "szanownych Pań". Moją koleżankę zameldowały w pokoju w którym jest okrutny grzyb i wali stęchlizną ( oczywiście posiadam fotografie ), a z podłogi wystają gwoździe o które można sobie roz...lić nogę ( posiadam zdjęcia), a z jednego z łóżek wystaje chamska sprężyna, nie da się na nim normalnie spać ( również posiadam zdjęcie).
W maju zmieniło się kierownictwo tego przybytku i nastąpiła całkowita anarchia, każdy bierze klucze do pokoju który mu pasuję grafik zakwaterowań w ogóle nie obowiązuje i absolutnie nikt nie zwraca na niego uwagi, zresztą nie został on wcale przemyślany i był tworzony prawdopodobnie na chybił trafił bez przemyśleń i konsultacji z ludźmi ( kiedyś się tym zajmowałem i zajęło mi to pół roku mojego życia aby wszyscy byli zadowoleni )
W tej chwili sytuacja zarządu Domu Studenckiego nr 7 nadaję się do przedstawienia w gazecie, idealnie nadaje się na reportaż o "zarządzaniu" tą posiadłością, a meldowaniem w zupełnie zdewastowanych pokojach gdzie odpada sufit ( niektóre pokoje zostały wyremontowane inne nie i nikt nie wie jakie były kryteria wyboru) oraz brakuje podstawowych mebli koniecznych do normalnego egzystowania (łóżek i biurek ) za które trzeba płacić po 230 zł zostanie przeze mnie zgłoszona do Rektora Politechniki Łódzkiej, a jeśli to nie poskutkuje do Rzecznika Praw Konsumenta.
Czekam na zdecydowany odzew w tej sprawie Samorządu Studenckiego Politechniki Łódzkiej.
Z moich obserwacji wynika, że osoby sprawujące stanowisko kierownicze DS7 nie są zupełnie do tego przygotowane i nie pełnią prawidłowo obowiązków służbowych, pozwalając na ogólną samowolę i łamanie grafiku zamieszkania na rok akademicki 2008/2009.
Ostatnio edytowano 2008-09-27, 18:03 przez Jaromir Chartlinski, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przenoszę i zmieniam temat... Dziękujemy, że to poruszyłaś/eś tymniemniej moją propozycją jest pisanie bezpośrednio do SSPŁ takich rzeczy a nie tu na forum... Zapraszam Cię również do zgłoszenia sprawy na najbliższym (wtorkowym) zebraniu rady.
rusek

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: do RS o 7DSie

Postprzez rusek » 2008-09-27, 20:47

Bezposrednio rowniez napisalem zarowno do RS jak i do Pani Dyrektor OA. Sprawy pradopodobnie nie moge zglosic na posiedzeniu RS poniewaz nie jestem juz studentem oraz mieszkancem 7Dsu i mielismy juz dawno dawno temu taki przypadek ze osobie nie bedej studentem nie nie wolno jest zglaszac zadnych wnioskow a nawet uczestniczyc w posiedzeniach RS ( sprawa Anny Stys z przed wielu lat chyba 5, o ile dobrze pamietam). Chcialem nakreslic problem "Szarych ludzi" mieszkajacych w 7Dsie ktorzy sa bezsilni wobec decyzji zarowno "Rady 7Dsu" ( bandy oszolomow bo nie mozna tego inaczej nazwac) jak i Pani kierownik osoby niezorientowanej ktorej gratuluje poniedzialku kiedy wszyscy zaczna sie wprowadzac i prawdopodobnie we wtorek sama zrezygnuje ze stanowiska. Na forum jestem anonimowy choc nie do konca natomiast do samorzadu oraz Pani Dyrektor podpisalem sie imieniem i nazwiskiem, nie chcac niedomowien oraz oskarzania kogokolwiek niewinnego.
rusek

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-09-27, 21:23

rusek... nie jesteś więc jedyny z takim problemem... Są studenci przebywający i mieszkający w 7DSie i pewnie któryś z nich jest nadal studentem?
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez evil » 2008-09-27, 22:01

[quote="Jaromir Chartlinski"]Przenoszę i zmieniam temat... Dziękujemy, że to poruszyłaś/eś tymniemniej moją propozycją jest pisanie bezpośrednio do SSPŁ takich rzeczy a nie tu na forum...[/quote]

Dlaczego nie na forum?
Moim zdaniem, dobrze, że zostało to napisane tutaj, dzięki temu więcej osob dowie się, co się dzieje w [b]DS7[/b].
evil

Postprzez rusek » 2008-09-27, 22:22

[quote="Jaromir Chartlinski"]rusek... nie jesteś więc jedyny z takim problemem... Są studenci przebywający i mieszkający w 7DSie i pewnie któryś z nich jest nadal studentem?[/quote]

Studenci nie beda drazyc sprawy bo boja sie sankcji, mnie kierownictwo wyrzucalo 2 razy z akademika w tym raz wogole nie bylo mnie w Lodzi od kilku dni ( mam papiery z delegacji ) a i tak bylo ze to ja robilem impreze i ze zaklucalem cisze nocna. Juz wtedy powinieniem zrobic taka ro..uche ze zmienilby sie caly zarzad osiedla ale dla dobra pomieszkania jeszcze miesiac przemilczalem sprawe czego zaluje do tej pory. Nedawno kierowniczka stwierdzila ze ona tam nie ma nic do powiedzenia ( oczywiscie mam na to swiadkow) i ze akademikiem rzadzi przewodniczacy :/( to po co jest funkcja kierowniczki DSu, zeby wymieniac posciel studentom ?? ) Poprostu doznalem szoku jak to uslyszalem.

No wlasnie dlaczego nie na forum ?? Co bo sprawa zacznie Wam smierdziec jak 5 lat temu jak moi koledzy dobrali sie do Samorzadu i niektorzy stracili swoje stolki ?? Na forum kazdy moze sie wypowiedziec anonimowo jesli tylko chce, wiec bedzie wiecej dowodw na nieprawidlowosci a badzmy realistami nikt oficjalnego pisma do Samorzadu nie zlozy bo bedzie potem ciagany po sadach kolezenskich wirtualnych radach ktore zawsze maja racje i dostosowuja prawo tak by wydac "wyrok" na wlasna strone.
rusek

Postprzez friks » 2008-09-27, 22:44

Nareszcie ktoś doświadczony problemami na PŁ. Gratuluję postawy. Chciałem powiedzieć, że takie postawy mi imponują. Nie można milczeć na dany temat. Też jestem zdania, że publiczna debata jest lepsza od jakiegoś "cichacza":)

Sprawa jest dość poważna i rzeczywiście wymaga wyciągnięcia poważnych konsekwencji.

Również pamiętam zamieszanie z samorządem parę lat temu:)
friks

Postprzez intruder » 2008-09-27, 23:08

jestem strasznie ciekawy jak to sie skonczy.
uwazam ze konsekwencje sa niezbedne!

jedno pytanie mi sie nasuwa
ale jesli RS nie radzi sobie z jednym akademikiem, nie wie co tam sie dzieje, to jak ma sobie radzic z calym osiedlem?
intruder

Postprzez rusek » 2008-09-28, 11:15

Dzieki za poparcie a skonczy sie oczywiscie na tym ze Samorzad studencki zdusi sprawe w zarodku, bedzie sie ja staral wyciszyc nic nie zrobi i sprawa sie rozmyje, ale poczekajmy do jutra moze otrzymam oficjalna odpowiedz w tej sprawie od Pani Dyrektor OA, moze poprostu nie zdawala sobie sprawy z sytuacji jaka tam panuje. Zachecam mieszkancow 7dsu do zabrania glosu w tej sprawie.
rusek

Postprzez robczyc » 2008-09-28, 13:31

[quote="rusek"]Zachecam mieszkancow 7dsu do zabrania glosu w tej sprawie.[/quote]

Wiec jako mieszkaniec i byly czlonek Rady Mieszkańców 7DS-u zabiore glos.

Z twoich wypowiedzi Rusek juz sam nie wiem kogo obwiniasz, RM czy Pania Kierownik. Moze bys to dokladnie sprecyzowal. Bo nie bardzo wiem jak RM mogla tu zawinic, grafik zakwaterowan zostal przeciez zrobiony w koncu czerwca (a to ze komus sie nie podobal przydzial pokoju to zadna nowosc, tak bylo, jest i bedzie zawsze) i ogolnie zaakceptowany. Natomiast to gdzie teraz studenci sa kwaterowni i w jakich warunkach to juz raczej wina Pani Kierownik. No i nie wiem czy Rada Studentow rowniez przykladala w jakikolwiek sposob to tego swoja reke.

Oczywiscie mam nadzieje ze obecna RM tegoz akademika lub tez RS samorzadu zwroci sie do kierownictwa o wyjasnienie calej sprawy, bo to co Rusek piszesz jest rzeczywiscie zatrwazajace i wymaga podjecia zdecydowanych dzialan.
robczyc

Postprzez rusek » 2008-09-29, 1:09

Oczywiście obwiniam tu przede wszystkim Paniom kierownik 7DSu, a pośrednio również radę akademika ponieważ ulegają jej matactwom i nie starają się negować jej decyzji samowolnego zmieniania grafiku zakwaterowań a stan niektórych pokoji jest przerażający a kierowniczki nawet nie pofatygowały się aby sprawdzić stan pokoju wraz z osoba kwaterującą się oraz stan umeblowania. Otrzymałem już oficjalną odpowiedz Karoliny Kubiak jednak była on przesłana na prywatnego maila i nie wiem czy mogę ją cytować, generalnie zobowiązała się do zajęcia i wyjaśnienia tej sprawy w poniedziałek. Karolina prosi również aby wcześniej być informowaną o nieprzestrzeganiu zasad i regulaminów. Za odpowiedz bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
rusek

Postprzez Sqoorch » 2008-09-29, 1:51

[quote="rusek"]Oczywiście obwiniam tu przede wszystkim Paniom kierownik 7DSu, a pośrednio również radę akademika ponieważ ulegają jej matactwom i nie starają się negować jej decyzji samowolnego zmieniania grafiku zakwaterowań [..][/quote]
Sygnały docierające do mnie od osób, które nie zostały zakwaterowane w przypisanym sobie pokoju, były sprawdzane i w miarę możliwości wyjaśniane i prostowane. Używając słów kolegi ruska - "oczywiscie mam na to swiadkow".
Jednak jeśli w rozmowie z p. Kierownik słyszałem kilkakrotnie, że nie ma poważniejszych problemów w trakcie zakwaterowania - to jest to słowo osoby poszkodowanej przeciw słowu p. Kierownik.
Ze względu na rozbieżności między ustalonym grafikiem, a rzeczywistym zakwaterowaniem oraz ze względu na wyraźne niezadowolenie pewnej osoby z powodu zmiany pokoju (zgłoszone mi 24 IX), rozmawiałem 24 i 25 IX z Karoliną Kubiak, która podjęła stosowną interwencję. Efektem była kolejna rozmowa przedstawiciela RM z kierownictwem, w trakcie której zostaliśmy zapewnieni, że jeśli administracja będzie potrzebować naszej pomocy w trakcie kwaterowania osób, to zostaniemy o tym powiadomieni. Brak jakiejkolwiek reakcji w piątek 25.IX uznany został za rozwiązanie sytuacji zgodnie z życzeniem wszystkich zainteresowanych stron. Jednak ponowna wizyta w dniu wczorajszym osoby niezadowolonej z poczynionej przez p. Kierownik zmian oznacza, że sytuacja wymknęła się w pewnym stopniu spod kontroli, co poskutkuje kolejną rozmową na linii SS PŁ - administracja.
Ze swojej strony prosiłbym niektórych o staranniejszy dobór słów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy RM nie ma formalnych możliwości bezpośredniego wyegzekwowania wcześniejszych ustaleń. Pozdrawiam.
Sqoorch

Postprzez evil » 2008-09-29, 11:22

[quote="rusek"]Otrzymałem już oficjalną odpowiedz Karoliny Kubiak jednak była on przesłana na prywatnego maila i nie wiem czy mogę ją cytować, generalnie zobowiązała się do zajęcia i wyjaśnienia tej sprawy w poniedziałek. Karolina prosi również aby wcześniej być informowaną o nieprzestrzeganiu zasad i regulaminów.[/quote]

Jak najbardziej masz prawo ujawnić korespondencję - tajemnica korespondencji służy ochronie korespondencji przed osobami trzecimi.

[quote]Tajemnica korespondencji, oznacza, iż wszystko, co jest przedmiotem przekazu od nadawcy do adresata, należy wyłącznie do tych osób.[/quote]

[b]Prof. EWA NOWIŃSKA, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ: - "Według kodeksu cywilnego, tajemnica korespondencji jest jednym z dóbr człowieka, które podlegają ochronie. Kolejny zapis regulujący tę kwestię znajduje się w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Precyzuje on, że osoba, do której korespondencja została skierowana, ma prawo nią dysponować. [/b]
evil

Postprzez rusek » 2008-09-30, 11:55

http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/st ... ,id,t.html

No chyba Radzie Studentów się w d...ach poprzewracało od nadmiaru władzy :/
rusek

Postprzez stiven666 » 2008-09-30, 12:47

Rusek chyba nie zrozumiałeś zaistniałej sytuacji. Fakty są takie, że rodzeństwo zajęło pokój który im nie został przyznany. Nie został przyzany ani w czerwcu ani teraz. Wymęczyli od Pani kierownik wydanie kluczy a teraz wzywają prasę na pomoc. Ludzie którym pokój się należy i są w grafiku nie mogą się do niego wprowadzić. Dla mnie sprawa nie jest tak oczywista jak dla Ciebie.
stiven666

Postprzez Hubert Gęsiarz » 2008-09-30, 13:13

Witam serdecznie, sposób w jaki prasa przedstawiła tą sytuacje daleko wybiega poza rzeczywistość. Szkoda tylko, iż Dziennik Łódzki nie stara się przedstawić sytuacji obiektywnie a jedynie tak, aby zbudziło społeczne zainteresowanie i ruch na sklepowych półkach z prasą. Rodzeństwo doskonale wiedziało, iż pokoju zajmować nie może od czerwca. Dziennikarz postarał się zrobić z nich osoby poszkodowane, zapominając o kilku ważnych rzeczach.
1. Brat naszej studentki nie studiuje na Politechnice, mimo tego Samorząd zgodził się aby mieszkał w ubiegłym roku w akademiku
2. W roku ubiegłym brat- student UŁ uzyskał zgodę od Rektora na zmniejszenie odpłatności i potraktowanie go jak "współmałżonka"
3. Od 20 września rodzeństwo zajmowało pokój bezprawnie- siostra powinna się przeprowadzić do innego pokoju a brat czekał na decyzję o możliwości mieszkania w 7ds-ie
4. W zeszłym tygodniu pomimo długiej listy rezerwowej studentów Politechniki Łódzkiej brat uzyskał zgodę na pozostanie w akademiku- ale jedynie pod warunkiem, iż zaakceptuje zmianę pokoju na inny
5. Od piątku rodzeństwo prowadziło swoistą okupację pokoju- nie chciało go opuścić, natomiast 2 dziewczyny umieszczone na grafiku czekały na walizkach.

rusek napisał(a):http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/49840,bo-rodzenstwo-to-nie-malzenstwo,id,t.html

No chyba Radzie Studentów się w d...ach poprzewracało od nadmiaru władzy :/

Nie wydaje mi się aby w związku z powyższym można komentować tą sytuacje w taki sposób jak określił to kolega.

Rodzeństwo otrzymało propozycję od Rady Mieszkańców i Administracji Osiedla aby przenieść się do pokoju 208- ten pokój na grafiku, znanym od czerwca nie był zajęty. Propozycji nie przyjęli i dziś wykwaterowali się z akademika.
Hubert Gęsiarz
Rada Studentów

Postprzez echelon_ » 2008-09-30, 18:37

Rusek chyba za bardzo targają tobą emocje bo faktycznie sprawa rodzeństwa wygląda tak, że to oni zawinili a władze im szły na rękę.
echelon_

Postprzez rusek » 2008-10-05, 4:53

Nigdy nie miałem na myśli jakiegoś rodzeństwa tylko innych osób ale sprawa została już załatwiona przez Panią dyrektor, szkada tylko że dopiero po mailu do niej.
rusek

Postprzez rusek » 2008-10-05, 4:55

[quote] Witam serdecznie, sposób w jaki prasa przedstawiła tą sytuacje daleko wybiega poza rzeczywistość. Szkoda tylko, iż Dziennik Łódzki nie stara się przedstawić sytuacji obiektywnie a jedynie tak, aby zbudziło społeczne zainteresowanie i ruch na sklepowych półkach z prasą. Rodzeństwo doskonale wiedziało, iż pokoju zajmować nie może od czerwca. Dziennikarz postarał się zrobić z nich osoby poszkodowane, zapominając o kilku ważnych rzeczach.
1. Brat naszej studentki nie studiuje na Politechnice, mimo tego Samorząd zgodził się aby mieszkał w ubiegłym roku w akademiku
2. W roku ubiegłym brat- student UŁ uzyskał zgodę od Rektora na zmniejszenie odpłatności i potraktowanie go jak "współmałżonka"
3. Od 20 września rodzeństwo zajmowało pokój bezprawnie- siostra powinna się przeprowadzić do innego pokoju a brat czekał na decyzję o możliwości mieszkania w 7ds-ie
4. W zeszłym tygodniu pomimo długiej listy rezerwowej studentów Politechniki Łódzkiej brat uzyskał zgodę na pozostanie w akademiku- ale jedynie pod warunkiem, iż zaakceptuje zmianę pokoju na inny
5. Od piątku rodzeństwo prowadziło swoistą okupację pokoju- nie chciało go opuścić, natomiast 2 dziewczyny umieszczone na grafiku czekały na walizkach.

[quote="rusek"]http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/stronaglowna/49840,bo-rodzenstwo-to-nie-malzenstwo,id,t.html

No chyba Radzie Studentów się w d...ach poprzewracało od nadmiaru władzy :/[/quote]

Nie wydaje mi się aby w związku z powyższym można komentować tą sytuacje w taki sposób jak określił to kolega.

Rodzeństwo otrzymało propozycję od Rady Mieszkańców i Administracji Osiedla aby przenieść się do pokoju 208- ten pokój na grafiku, znanym od czerwca nie był zajęty. Propozycji nie przyjęli i dziś wykwaterowali się z akademika.[/quote]

Komentarz nie dotyczy tej sytuacji tylko innej.
rusek

Postprzez maggie » 2008-10-17, 10:56

[quote="Hubert Gęsiarz"]Rodzeństwo otrzymało propozycję od Rady Mieszkańców i Administracji Osiedla aby przenieść się do pokoju 208- ten pokój na grafiku, znanym od czerwca nie był zajęty. Propozycji nie przyjęli i dziś wykwaterowali się z akademika.[/quote]

Tak się składa, że ten pokój na grafiku znanym od czerwca był zajęty. ja się zastanawiałam dlaczego w piątek kiedy miałam się wprowadzić do 208 okazało się że nagle w ciągu dwóch tygodni "grafik się zmienił" i mieszkam na 7 piętrze.
Pomijając fakt że to mój 4 pokój od połowy maja w 7ds przy czym w miedzy czasie byłam też 1 dzień w 3 ds bo na tydzień przed wakacjami okazało się że nie ma dla mnie miejsca,wiec muszę na czas praktyk przenieść się gdzie indziej, a po przeniesieniu wszystkich klamotów do trójki okazało się że jednak miejsce się znalazło i mam wracać. whatever mam pokój i meble ;P
maggie

Postprzez Glizda » 2008-10-18, 12:35

Witam,
myślałem, że nie będę pisał na forum w tym temacie. Jednak czytając wypowiedzi stwierdziłem, że jednak wtrącę swoje dwa grosze.
Otóż byłem mieszkańcem 7go DSu do dnia 2 października 2008 roku. Kochani 5 przecudnych lat!! Ale do rzeczy. Faktem jest, że we wrześniu tego roku obroniłem się i dziękuję Paniom kierowniczkom (sam w sumie nie wiem czy jest jedna czy dwie... :/) za udostępnienie mi noclegu do dnia 2 października. To nie jeden powód mej radości. Drugim jest to, że byłem obserwatorem przez ten czas sytuacji jakie miały miejsce w "siódemce". Może nie będę się bawił w długie opowieści i wypunktuje moje spostrzeżenia.

Pozytywne:
1. Mogłem mieszkać jeszcze do paździenika:D:D
2. Dość łatwo mogłem załatwić cokolwiek w administracji (ale może związane jest to z tym, że dobrze żyjesz z kierowniczką to i szybko coś załatwisz).

Negatywne:
1. od czerwca (jakoś wtedy grafik został wywieszony) do października notoryczne zmiany w grafiku. Wiem to bo jeszcze wielu znajomych mieszka w 7DSie. Dodam, że dawniej (i to nie tak dawno) było tak, że wywieszenie grafiku jakoś w sesji letniej było równoznaczne, że ma się ten pokój do jakiego jestem dopisany na grafiku.
2. długaśne kolejki podczas kwaterowania ludzi. Ja wiem, że sprawa kwaterowania nie jest prosta, ale jak zobaczyłem tłumy przed pokojem kierowniczki to mi się zajady porobiły od śmiania się. Oddawałem wtedy swój stary pokój (tak na marginesie nie był to 2 pażdziernika, zostałem przeniesiony do napier********go wilgocią pokoju, ale może o tym później) i poradziłem kierowniczce, żeby rozdała kwestionariusze studentom to sobie na kolanie wypełnią i zaoszczędzi jakieś 2 minutki. Oczywiście moja wydaje mi się, że dobra rada nie została nawet wzięta pod uwagę. A jest to sprawdzony sposób, bo wcześniej tak się działo w "siódemce".
Mała kalkulacja 2 min x np. 10 studentów = 20 min. I pomyśleć ilu ludzi można w tym czasie zakwaterować no i jeszcze nie wspominając o kawie:D:D
3. Nadal jak sobie pomyślę jak ludzie opowiadają, że wchodzą do pokoju (np. duża dwójka) i widzą jedno łóżko. Biegiem do administracji z pytaniem kiedy dostaną drugie łóżko, a tam słyszą: "To czemu Pan/Pani nie pilnował/a sobie mebli w pokoju przez wakacje?" Na miejscu takiego studenta odpowiedziałbym: "BO K***A ZAPI********M W WAKACJE W NIEMCZECH NA POLU ZBIERAJĄC OGÓRKI, ŻEBY SIĘ JAKOŚ UTRZYMAĆ W CZASIE ROKU AKADEMICKIEGO".
4. Sprawa wykwaterowywania. Jak jeszcze mieszkałem w "siódemce" mieszkało na piętrze 2 francuzów. Dałem im klucz od pralni, kulturka musi być. Czemu mają chłopaki w brudnych ubraniach chodzić. No i psikus... jak ja to erazmusów nazywam "księżniczki" pojechały sobie do domu, a klucza nie ma. No to do kierowniczki, bo "opiekowałem" się kluczem od pralni. Zaproponowałem, że może wejdziemy do pokoju gdzie owe "dziewczynki" mieszkały. Wchodzę z zastępczynią a tam syffffff. Woda na podłodzie. Lodówka odłączona a w niej jedzenie. A klucza nie ma...:/
A PODOBNO STUDENCI Z ZAGRANICY DOSTAJĄ LEPSZE POKOJE BO MAJĄ MIEĆ ZAPEWNIONY WYŻSZY STANDARD. SZKODA, ŻE SAMI TEGO STANDARDU NIE ZACHOWUJĄ.
To jest właśnie tak, jak przy wykwaterunku nie idzie się z delikwentem i nie sprawdza stanu pokoju.
Ja sam ze dwa dni zapierniczałem i sprzątałem swój były pokój i jakoś nadal rączki mam. Skoro piszę tego posta.
5. Sprawa stanu wyglądu wewnętrznego akademika. Z zewnątrz zajebiście wygląda. Ciekaw jestem czy ktoś z rady osiedla był w "siódemce". Koło najnowszej windy odlatują kafelki. Nie powiem fach w ręku to ten chłopa miał co je kładł. Ludzie odnawiane są pokoje dla erazmusów, duża klatka schodowa, to czemu się nie da poprawić tego co jakiś partacz zrobił.

Zmęczyłem się już pisaniem... jak ktoś będzie miał jakieś pytanie, wątpliwości to mogę jeszcze coś napisać.
Jak sami widzicie więcej minusów niż plusów. Pytanie się nasuwa jedno, no może kilka: Czyja to wina? Czy Pani kierowniczki? A może tego, że osiedle nie "przeszkoliło" swego personelu, w końcu zarządzanie akademikiem to nie jest taka prosta sprawa.

Pozdrawiam i życzę spokojnego i dostatniego w alkohol życia mieszkańcom SIÓDEMKI oraz wszystkiego dobrego dla Pań kierowniczek "siódemki".
Glizda

Powrót do Rada Studentów