UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zmiany w systemie pomocy materialnej dla studentów

Pole do popisu dla Rady Studentów Samorządu Studenckiego PŁ, na wypadek gdyby jej członkowie zechcieli sobie kiedyś popisać lub zasięgnąć opinię. A zatem jakieś ankiety się tu w przyszłości mogą pojawić.

Zmiany w systemie pomocy materialnej dla studentów

Postprzez Arkadiusz Pietrzak » 2004-06-11, 16:55

Studenci!!
Uchwalona przez Sejm RP ustawa z dnia 28 maja 2004 r. o zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym, ustawy o wyższych szkołach zawodowych, ustawy o pożyczkach i kredytach studenckich oraz zmianie niektórych innych ustaw została skierowana przez Marszałka Sejmu RP do Prezydenta RP.
Wejście w życie tejże ustawy wiązać się będzie z wieloma zmianami jakie będziemy musieli podjąć. Podstawowe zmiany dotyczące bezpośrednio Nas czyli Studentów dostępne są na stronie Ministerstwa edukacji i sportu pod linkiem
http://www.men.waw.pl/szk-wyz/sprawy_studenckie/zmiany_w_pomocy.php

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi zmianami i wyrażenia swoich opinii. (meilowo badź na forum)
Arkadiusz Pietrzak
Emeryt Rady Studentów

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Mynthon » 2004-06-11, 22:16

"[...] Rozszerzenie pomocy materialnej finansowanej z budżetu państwa na studentów studiów wieczorowych, zaocznych i eksternistycznych uczelni państwowych i niepaństwowych, a także osoby cywilne kształcące się w wojskowych szkołach wyższych oraz studentów studiów dziennych uczelni niepaństwowych [...]"

Ja napisze tylko jedno to jest poprostu kpina, witamy w Polsce.

Mateusz
Mynthon

Postprzez stiven666 » 2004-06-11, 23:58

wygląda na to ze tak zwani studenci z wyzszej szkoły gospodarki krajowej w kutnie oraz wszelakich wyzszych szkół gotowania na gazie i fizycznej ochrony mienia beda dostawac takie same stypendia jak studenci dzienni.
chyba normalnie zaczne studia w kutnie albo krosniewicach :P

ciekawe jak to jest w praktyce czy moge stypendium socjalne pobierac z wiecej niz jednej uczelni jak tak to skladam papiery zaocznie/wieczorowo/pokątnie na 15 "uczelni" w promieniu 15 km od kutna hehe stypa starczy mi na czesne a biorac pod uwage ich poziom to moze i nan naukowe sie załapię
rozumiem wyrównywanie szans ale ta ustawa to kpina i pole dla różnorakich kombinacji i przekrętów
stiven666

Postprzez Mynthon » 2004-06-12, 20:01

chyba mozesz pobierac tylko jedna stypendium socjalne, naukowe tez mi sie wydaje ze jedno, nie wiem jak to wyglada w rzeczywisctosci moze.

Mnie dobija jedynie fakt ze ludzie ktorzy płaca za studia, beda teraz dostawac pieniadze z naszych stypendiow, bo nie oszukujmy sie na pewno pieniadzy nie przybylo.

Mateusz
Mynthon

Postprzez ixtlilto » 2004-06-19, 12:36

Mynthon napisał(a):Mnie dobija jedynie fakt ze ludzie ktorzy płaca za studia, beda teraz dostawac pieniadze z naszych stypendiow, bo nie oszukujmy sie na pewno pieniadzy nie przybylo.

Na prywatnych uczelniach też uczą się ludzie, którym pomoc finansowa jest potrzebna. Niejednoktornie tuż po zajęciach zasuwają do pracy, aby zarobić na czesne.
Może ktoś studiuje na niepaństwowej, bo na państwowych nie ma takiego kierunku; brakło komuś punktu albo coś... To są tacy sami studenci, którym każda złotówka może się przydać.
ixtlilto

Postprzez Jop » 2004-06-27, 13:45

Nie porównujmy poziomu uczelni państwowych i tych pozostałych. Poza tym denerwuje mnie fakt, że być może podobne pieniądze będą przyznawane na stypendia "uczelniom", których wkład w naukę i postęp jest zerowy, bo są nastawione tylko i wyłącznie na zysk. Wielu spośród pobierających stypendia na przykład na naszej polibudzie zostaje potem na uczelni, bądź jest w inny sposób związana z nauką, a odpowiednio wysokie stypendium podczas studiów umożliwia im skupienie się na zdobywaniu wiedzy, a nie na dorabianiu sobie po nocach i w weekendy.
Jop

Powrót do Rada Studentów