UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

I RKN - podsumowanie

Dział poświęcony wszelkim dyskusjom związanym ze studenckimi kołami naukowymi

I RKN - podsumowanie

Postprzez Tomasz Kosmider » 2008-12-20, 14:38

Witam Was,
dziękuję wszystkim za udział w RKN, podjęcie inicjatywy, przygotowanie wniosków, streszczeń oraz prezentacji. Gratuluję zwycięskim kołom, mając jednocześnie nadzieję, że otrzymane fundusze zostaną wykorzystane. A jeśli tak, to w sposób racjonalny :)
Jest mi niezmiernie miło (i to Wasza zasługa), że mogliśmy się zaprezentować w tak pozytywnym świetle przed władzami Uczelni już za pierwszym razem. Dzięki temu, istnieje realne, duże prawdopodobieństwo, iż na następną RKN otrzymamy większe dofinansowanie :)
Zachęcam koła, które nie otrzymały środków finansowych podczas tej Rady, do ponownego złożenia wniosków podczas następnego konkursu. To, że nie zajęliście pozycji 1-12 nie oznacza, że Wasze projekty są złe.
Jednocześnie chciałbym wyjaśnić, iż niewykorzystane, a otrzymane przez koła środki finansowe zasilają budżet kolejnej Rady, także nigdy nie wiadomo jak duża będzie pula :)

Lista kół naukowych, które otrzymały dofinansowanie znajduje się TUTAJ.

I jeszcze trochę liczb:
- zgłoszono 23 wnioski (22 z prośbą o dofinansowanie),
- łączny koszt projektów: ponad 100.000,00 zł
- postulowana kwota dotacji wszystkich projektów: 73.542,00 zł
- łączna kwota dofinansowania: 20.000 zł,
- różnica nawet 4 punktów może decydować o przyznaniu dodatkowych 400 zł dla koła, dlatego tak ważna jest obecność na RKN wszystkich delegatów oraz ich przemyślane decyzje podczas głosowania.
Powyższe dane świadczą o olbrzymiej skali działalności kół naukowych. Środki z budżetu Komisji pokrywają tylko 27% zapotrzebowania. Dlatego też kwota przeznaczana na dofinansowanie projektów będzie się z pewnością zwiększać z każdym rokiem :)

Korzystając z okazji, chcielibyśmy również złożyć każdemu życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym i najbliższych przyjaciół. Ponadto mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić w Sylwestra i z radością oraz naładowani energią wejdziecie w Nowy, oby lepszy dla nas wszystkich Rok :)

Pozdrawiamy Was serdecznie
Tomasz Kosmider
Rada Studentów
 
Posty: 427
Dołączył(a): 2005-09-26, 23:56
Lokalizacja: Łódź

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Powrót do Studenckie Koła Naukowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość