UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

SPOTKANIE: czwartek 06.11.2008r., godz. 18:00, OZ-13 (Lodex)

Dział poświęcony wszelkim dyskusjom związanym ze studenckimi kołami naukowymi

SPOTKANIE: czwartek 06.11.2008r., godz. 18:00, OZ-13 (Lodex)

Postprzez Tomasz Kosmider » 2008-10-22, 0:14

Termin spotkania informacyjnego dla wszystkich prezesów kół naukowych działających na PŁ:

czwartek, 6 listopada 2008 r., godz. 18:00, sala OZ-13
(Budynek Trzech Wydziałów, tzw. Lodex, pierwsza sala przy szatni).

Wybrane zagadnienia do omówienia podczas spotkania:
- najważniejsze informacje z Regulaminu Komisji ds. Kół Naukowych i Rady Kół Naukowych (RKN),
- termin pierwszej RKN,
- proces głosowania i oceny projektów podczas RKN,
- sposób prezentacji przedsięwzięć na RKN,
- sposób, zakres i przebieg dofinansowania kół naukowych,
- przedsięwzięcia podlegające dofinansowaniu,
- sprawozdania z działalności kół, rozliczenia finansowe i merytoryczne dofinansowanych projektów,
- kwestia obowiązku obecności na Radach,
- sposób wypełniania dokumentów i niezbędnych załączników,
oraz wiele innych bardzo istotnych zagadnień.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA! :)
Tomasz Kosmider
Rada Studentów

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: 6 LISTOPADA - Spotkanie informacyjne - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Postprzez DSB » 2008-10-22, 19:56

W kwestii formalnej: co to znaczy "obecność obowiązkowa"? Uczestniczenie w RKN jest dla Kół obowiązkowe?

Ja osobiście chętnie sie pojawię, bo bardzo mnie interesuje po co w ogóle taki organ jak RKN powstał, bo tak po prawdzie zastosowania innego niż kontrola, nie widzę.

Z resztą, szeroka dyskusja jaka odbywa się w tym dziale, z pewnością oddaje zdanie studentów :twisted:
DSB

Postprzez Tomasz Kosmider » 2008-10-22, 20:25

Obecność obowiązkowa oznacza, iż proszę wszystkich prezesów kół naukowych o stawienie się na spotkaniu. Poruszanych będzie bardzo dużo kwestii związanych z szeroko pojętym dofinansowaniem przedsięwzięć kół naukowych, a nie zamierzam później każdemu z osobna wyjaśniać tych zagadnień. Szanuję Wasz czas, jak i swój.

Jeśli przyjdziesz na spotkanie, dowiesz się m.in. czy uczestniczenie w Radach jest obowiązkowe i co może się stać, jeśli delegat koła nie pojawi się na żadnym z nich ;)

Skoro nie widzisz żadnego inne argumentu przemawiającego za powstaniem RKN, to spotkanie 6 listopada jest właśnie dla Ciebie.

Nie ma co dyskutować na razie, bo jeszcze nie ma o czym. Spotkanie za dwa tygodnie - przedstawię wszystkie informacje, a następnie będzie pole do dyskusji, wymiany poglądów, pomysłów i propozycji oraz pytań.
Poza tym to co się dzieje na forum nie oddaje w żadnym stopniu poziomu zainteresowania prezesów tym tematem. Wielu z nich dzwoni do mnie, pyta mailowo, przychodzi osobiście, itp. Są różne drogi kontaktu, nie tylko forum.
Tomasz Kosmider
Rada Studentów

Postprzez DSB » 2008-10-22, 22:13

Szybka decyzja: "obowiązkowa" czy "proszę"?
Skoro uczestnictwo w RKN jest obowiązkowe, to zapewne jest na to podstawa prawna? Możesz przytoczyć? A o konsekwencjach możesz mnie poinformować już teraz;]

Jak 5 lat jestem na tej uczelni, zawsze sobie dawaliśmy radę, i dofinansowanie udało się zdobyć, i sponsora, i duży projekt zrealizować.
Rozumiem, że wcześniej niż za 2 tygodnie nie uzyskam od Ciebie odpowiedzi na to pytanie "po co to wszystko".
Pozdrawiam.
DSB

Postprzez Tomasz Kosmider » 2008-10-22, 23:25

Chyba mylisz spotkanie informacyjne 6 listopada z zebraniami RKN. Są to dwie różne kwestie.

Naturalnie, że do tej pory koła naukowe dawały sobie radę, w końcu by nie istniały.

Oczywiście, że jeśli ktoś nie chce przyjść na spotkanie informacyjne to nie wejdę z policją do jego domu i nie zaciągnę go siłą :) Myślę jednak, że prezesi kół naukowych wykażą się wymaganą na ich stanowiskach dojrzałością i pojawią się na zebraniu dot. spraw, do których powinni przywiązywać najwyższą wagę. Jeśli uważasz, że Prezes koła naukowego nie powinien/nie musi brać udziału w zebraniach Rady Kół Naukowych to jest to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

Liczyłem na inne zachowanie ze strony Prezesa koła naukowego. Jeszcze nawet nie odbyło się spotkanie informacyjne, a Ty już jesteś na nie.

Zresztą w Twoim przypadku nie chodzi mi już o podział środków, a o głosowanie nad projektami, o którym dowiesz się na spotkaniu. Może wtedy zmienisz zdanie. Cierpliwości.
Tomasz Kosmider
Rada Studentów

Re: SPOTKANIE: czwartek 06.11.2008r., godz. 18:00, OZ-13 (Lodex)

Postprzez DSB » 2008-10-24, 21:02

Nie, pytam i o spotkanie 6 listopada i o uczestnictwo w RKN.

Heh, pacholęciem będąc również przytaczano mi argument o dojrzałości, niestety nadal nie spełniam oczekiwań. Szkoda.
Nadal mówisz szyfrem: jakie sprawy mają najwyższą wagę dla Koła, którego jestem członkiem? Z pewnością to, żeby były realizowane i doprowadzane do końca projekty, żeby przychodzili nowi ludzie itp, itd. Co w takim razie nowego ma nam do powiedzenia RKN?

A jakie wg Ciebie powinno być zachowanie prezesa Koła? Powinien natychmiast przyklasnąć Twojej propozycji i powiedzieć: tak! Łączmy się! ? Słuchaj, próbuję się od Ciebie dowiedzieć po co i w odpowiedzi na jakie zapotrzebowanie powstała taka komórka w Samorządzie (pozdrowienia dla Samorządu<peace>), ciekaw jestem zwyczajnie. Zasłaniasz się Bardzo Ważnym Spotkaniem i nie możesz udzielić prostej odpowiedzi. Zwłaszcza, że czytam o konsekwencjach. Dziwne?

Aha, skoro nie masz zamiaru marnować czasu na wyjaśnianie, to może pojawi się na stronach Samorządu jakaś szersza informacja na temat RKN? Poza dokumentami, które już tam są.

I kwestia techniczna, o całym spotkaniu Prezes mojego Koła dowiedział się ode mnie. A ponieważ zdarzyło się tak, że zarządzam pocztą elektroniczną to wiem, że żadnego maila z informacją nie było. Nie wiem, czy nie dotarł do nas, czy były inne powody, w każdym razie infomacja tylko na forum to tycio za mało.

Pozdrawiam.
DSB

Re: SPOTKANIE: czwartek 06.11.2008r., godz. 18:00, OZ-13 (Lodex)

Postprzez Tomasz Kosmider » 2008-10-25, 17:03

Dla prezesa koła naukowego (nie wiedziałem, że nim nie jesteś), najważniejsze sprawy z racji obejmowanego stanowiska to wszystko, co dotyczy/może dotyczyć koła. Proste. A RKN spełnia ten warunek.

Prawdę mówiąc na taką właśnie odpowiedź liczyłem :) Łączmy się, zróbmy coś razem, w grupie siła... A nie o matko, po co nam RKN... Gratuluję podejścia.

Patrząc przez pryzmat Twojego zachowania dziwne jest to, że jesteś strasznie niecierpliwy. Najpierw mówisz, że nie widzisz powodu, dla którego powołano RKN, a teraz chcesz wiedzieć wszystko. Dowiesz się na BWS w czwartek. :)

Informacja na stronie Samorządu pojawi się po spotkaniu, w postaci Regulaminu Komisji i RKN, którego celowo jeszcze nie umieściłem, a który będę przedstawiał w czwartek. Cier-pli-woś-ci.

Kwestia techniczna: maile z prośbą o wypełnienie druku "informacja o kole naukowym" przesłane zostały do wszystkich opiekunów kół naukowych pod koniec września. Dodatkowo, jak można zauważyć na forum, informacja o tym wisi od miesiąca (od 24 września). Ogłoszenie na wszystkich forach o nowym dziale od ponad półtora miesiąca (niedawno zdjąłem). Nie miałem żadnych kontaktów do kół naukowych, więc jakoś trzeba było to zorganizować.
Nie wiem, do którego koła należysz, ale jeśli wypełniliście druk i zanieśliście go do Samorządu to za kilka dni prezes każdego koła, które to zrobiło, i tak dostanie na maila informację o spotkaniu.
Ponadto jutro albo w poniedziałek pojawi się ogłoszenie na głównej stronie Samorządu. Także... cier-pli-woś-ci. :)

Jeśli nie masz nic istotnego do przekazania to nie pisz więcej, bo szkoda mojego i Twojego czasu. Zapraszam w czwartek, możesz przygotować dłuuugą listę pytań ;)
Tomasz Kosmider
Rada Studentów

Powrót do Studenckie Koła Naukowe