UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypendium - co, gdzie i jak?

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypendium - co, gdzie i jak?

Postprzez maxxxior » 2009-07-26, 11:28

witam ponownie!

Mam takie pytanko. Czy mogę ubiegać się o jakieś stypendium?? jeśli tak, to gdzie i co musze zanieść?? jest na stronie jakiś spis dokumentów potrzebnych do ubiegania się o stypendium?

a np. mogę się ubiegać o to stypendium np w listopadzie/grudniu? czy jest jakiś termin składania dokumentów?? jestem ciemny w tych sprawach kompletnie... :shock:
maxxxior

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Stypendium - co, gdzie i jak?

Postprzez junior » 2009-07-26, 14:08

http://samorzad.p.lodz.pl/podania,_zala ... rania.html tu masz regulaminy i komunikaty o terminach:)
o stypendium wniosek można składać co miesiąc do 15 by mieć wypłacone od tego miesiąca, po 15 od następnego jak złożysz w grudniu to wyrównania za wcześniejsze miesiące nie będzie.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez yakuzasq » 2009-07-26, 14:50

Czyli najlepiej złożyć do 15 października żeby cały semestr otrzymywać stypendium?
yakuzasq

Postprzez junior » 2009-07-26, 17:05

nie dokładnie w przypadku 1 roku:
Pierwsze terminy składania podań o pomoc materialną (dla studentów studiujących w kraju i
zagranicą ) uprawniające studentów do otrzymania pomocy materialnej na maksymalną liczb
miesięcy (październik-czerwiec):

-
studenci pierwszego roku (w r.ak. 2009/10)
studiów rozpoczynających się od października 2009 r. składają kompletne wnioski o stypendium do 16
listopada 2009 r. z wyjątkiem osób rekrutowanych na studia po tym terminie - w tym przypadku do końca
miesiąca, w którym student został przyjęty na studia;
studiów rozpoczynających się od lutego 2010 r. składaj kompletne wnioski o stypendium do 15 marca
2010 r. z wyjątkiem osób rekrutowanych na studia po tym terminie - w tym przypadku do końca miesiąca,
w którym student został przyjęty na studia.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-07-26, 18:06

maxxxior napisał(a):witam ponownie!

Mam takie pytanko. Czy mogę ubiegać się o jakieś stypendium?? jeśli tak, to gdzie i co musze zanieść?? jest na stronie jakiś spis dokumentów potrzebnych do ubiegania się o stypendium?

a np. mogę się ubiegać o to stypendium np w listopadzie/grudniu? czy jest jakiś termin składania dokumentów?? jestem ciemny w tych sprawach kompletnie... :shock:

Czas na złożenie kompletu dokumentów masz nieograniczony- jeśli złożysz podanie wraz z kompletem dokumentów do 15 listopada, to stypendium zostanie Ci przyznane od października.
Jeśli złożysz do 15 grudnia, to dostaniesz je od grudnia itd.
Jeśli złożysz po 15 grudnia, to dostaniesz je od stycznia itd.

Składasz dokumenty, które są wymienione tu:

http://samorzad.p.lodz.pl/files/Dokumenty_wymagane_do_podania_o_pomoc_socjalna.pdf

oczywiście zależnie od sytuacji- np. jeśli Twoi rodzice nie prowadzą gospodarstwa rolnego to nie składasz zaświadczeń o ilości hektarów przeliczeniowych.

Jeśli nie będziesz wiedział, czy masz komplet dokumentów, to w drugiej połowie września/w październiku zapraszam na swój dyżur, to wszystko przeliczymy, sprawdzimy.
Info o dyżurze będzie na stronie samorządu, możesz też napisać maila/pw, to ustalimy jakiś inny termin, jeśli dyżur nie będzie Ci pasować.

Na pewno dla każdego pełnoletniego członka rodziny, także siebie, musisz mieć zaświadczenia z Urzędu Skarbowego za 2008 roku- a także o [nie]prowadzeniu działalności gospodarczej oraz załącznik C- jest na stronie samorządu.

Jeśli jesteś z wydziału EEIA, to podania generujesz przez portal studencki, pozostali studenci druki podania pobierają ze strony:
http://samorzad.p.lodz.pl/podania,_zalaczniki_do_pobrania,2.html

Kompletne podanie zanosi się do dziekanatu i oddaje pracownikowi odpowiedzialnemu za stypendia.

Mam nadzieję, iż w miarę jasno wyjaśniłam- jeśli masz jakieś wątpliwości jeszcze, to pisz proszę :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez maxxxior » 2009-09-22, 12:48

no więc jestem z wydziału WEEiA, no więc gdzie musze drukować te podania?! przez jaki ten portal? Bo nie rozumiem za bardzo...

aha...i jeszcze jedno...

bo w tym załączniku z dokumentami potrzebnymi pisze na górze tak"Dokumenty wymagane do podania o pomoc socjalną". Czyli że to są dokumenty potrzebne TYLKO do ubiegania się o stypendium socjalne?! a co z żywieniowym i mieszkaniowym?!
Ostatnio edytowano 2009-09-22, 12:56 przez maxxxior, łącznie edytowano 1 raz
maxxxior

Postprzez junior » 2009-09-22, 12:55

na wydziale elektrycznym składane podania mają kod kreskowy, drukuje je się z https://portal.wee.p.lodz.pl/ z zakładki generator podań... jako nowy student nic tam nie zdziałasz bo twoje konto jest zapewne jeszcze nie aktywne
a jak chcesz numer indeksu to pewnie masz podany w webdziekanacie pod linią dane personalne:)
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-09-22, 14:12

maxxxior napisał(a):Czyli że to są dokumenty potrzebne TYLKO do ubiegania się o stypendium socjalne?! a co z żywieniowym i mieszkaniowym?!

do stypendium wyżywieniowego i mieszkaniowego potrzebne są te same dokumenty- wystarczy złożyć jeden komplet dla wszystkich trzech form stypendium. plus dodatkowo pieczątka ds-u na podaniu o mieszkaniowe bądź umowa najmu.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Powrót do Pomoc materialna