UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zaświadczenia do wniosku o stypendium socjalne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Zaświadczenia do wniosku o stypendium socjalne

Postprzez _Acid_ » 2009-06-15, 8:13

Witam,

W załączniku C do wniosku, który mówi o nieopodatkowanych dochodach jest "Pouczenie". Na samym dole drugiej strony jest napisane wytłuszczonym drukiem, że każdy dochód nieopodatkowany zadeklarowany przez osobę musi być udokumentowany urzędowo. I tu pojawia się w tym roku mój problem. Ja drukowałem zawsze swoje zestawienie wypłat stypendiów z konta w portal.p.lodz.pl i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, a w tym roku dochodzi jeszcze mój młodszy brat. Uczęszcza na uczelnie niepubliczną, gdzie w zeszłym roku od września pobierał również stypendium socjalne. Nie ma on możliwości wydrukowania tak jak My z PŁ takiego zestawienia. Czy w związku z tym muszę ubiegać się na jego uczelni o wystawienie podobnego dokumentu? A może wystarczy po prostu sam załącznik C? Wszystko tam pisze skąd, ile, kiedy.

Dzięki za pomoc,
Acid
>> Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni <<
_Acid_
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2006-03-15, 2:22
Lokalizacja: to tu, to tam...

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Re: Zaświadczenia do wniosku o stypendium socjalne

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-06-15, 13:01

Do dochodu nie wlicza się stypendiów i zapomóg dla studentów przyznawanych na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym –
art. 173 ust. 1:
1) stypendium socjalnego;
2) stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych;
3) stypendium za wyniki w nauce lub sporcie;
4) stypendium ministra za osiągnięcia w nauce;
5) stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe;
6) stypendium na wyżywienie;
7) stypendium mieszkaniowego;
8 ) zapomogi.

Dlatego ogólnie można pominąć wpisywanie tych stypendiów, gdyż nie jest to wliczane do dochodu.
Tym bardziej w tym przypadku nie jest wymagane urzędowe potwierdzenie takiego dokumentu.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Ewa Trzeciak
Rada Studentów
 
Posty: 2056
Dołączył(a): 2006-09-23, 21:51
Lokalizacja: VIII DS / Ericpol ;)


Powrót do Pomoc materialna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron