UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Pomoc materialna (diety itp.) podczas praktyk studenckich

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Pomoc materialna (diety itp.) podczas praktyk studenckich

Postprzez PONTIAC » 2009-04-23, 20:32

Witam,
aktualnie mieszkam w akademiku. Wiem, ze diety wynikające z odbywania praktyk przysługują studentom, którzy mieszkają w odległości powyżej 40km od miejsca odbywania praktyk. I teraz chciałbym się dowiedzieć jak to jest w moim przypadku - na bilecie PKP mam ok 60km, posiadam miejsce w akademiku, wiem, ze stawki diet nie są małe. Czy w moim przypadku, biorąc pod uwagę to, że mieszkam w akademiku, mógłbym nie występować o ten akademik na wakacje i tym samym pobierać tę dietę, czy przeszkodą będzie to, że przysługuje mi akademik?
Kolejna sprawa, czy to, ze na podaniu o zgodę na odbycie praktyk w terminie "zahaczającym" o rok akademicki zaznaczyłem odpowiedź "TAK" na pytanie, czy ubiegam się o przyznanie mi miejsca w akademiku, skreśla moją szansę na otrzymanie takiej pomocy?
Czy zna może ktoś konkretne stawki jeśli chodzi o taka pomoc?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za możliwie szybką odpowiedź.
PONTIAC

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Pomoc materialna (diety itp.) podczas praktyk studenckich

Postprzez evil » 2009-04-23, 22:44

Drzewiej bywało, że studenci odbywający praktykę w czasie wakacji akademik mieli za darmo (oczywiście tylko na czas owych praktyk).
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez moyshe » 2009-04-30, 16:36

Bump. Odświeżam, bo temat diet też mnie interesuje, a nie mogę znaleźć nigdzie informacji o nim.

Orientuje się ktoś gdzie trzeba składać podanie o tę dietę i jak w ogóle załatwianie całej tej sprawy się odbywa?
moyshe

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-04-30, 16:53

Najbardziej kompetentni w tej dziedzinie są- a przynajmniej powinni być- pracownicy dziekanatów odpowiadający za praktyki.

Z tego co mi wiadomo, otrzymuje się albo dietę w wysokości bodajże 250zł jeśli ktoś jest choć 40km spoza miejsca, w którym odbywają się praktyki. Jeśli zamieszkuje akademik w tym czasie, to pokrywane są miesięczne koszty wynajęcia pokoju w akademiku.

Nie mam jednak 100% co do wiarygodności tych informacji.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Leila » 2009-05-03, 14:49

kiedy w zesżłym roku pytałam w swoim dziekanacie (budownictwa), powiedziano mi abym w specjalnym podanku prosiła o opłacenie mi miejsca w akademiku na czas trwania praktyk (od dnia do dnia, w sumie bylo wtedy 2 tygodnie). trzeba miec na takim podanku jeszcze podpis prowadzacego praktyki, potem sie z tym szlo do dziekanatu a potem chyba do akademika z odpowiedzią. Niestety nie wiem bo wtedy z pobytu w akademiku zrezygnowalam.
Leila

Postprzez maggie » 2009-05-04, 3:02

Ja nie składałam żadnego podania i dostałam 636zł diety za miesiąc praktyk. W dziekanacie (tym od spraw bytowych) babka mi tylko warknęła, że mam iść do kwestury.
maggie

Postprzez PONTIAC » 2009-05-04, 16:49

Maggie, a mieszkałaś w akademiku w trakcie odbywania praktyk?
PONTIAC

Postprzez maggie » 2009-05-04, 20:35

Mieszkałam w akademiku i za czas praktyk nie musiałam płacić :)
maggie

Postprzez moyshe » 2009-05-11, 23:11

Byłem dzisiaj w dziekanacie i dowiedziełem się, że sprawę diet załatwia się PO praktykach i ewentualnie dostaję się zwrot należnej kwoty. Czy ktoś z wydziału elektrycznego może to potwierdzić?
moyshe

Powrót do Pomoc materialna