UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Pytanka o stypendium socjalne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Pytanka o stypendium socjalne

Postprzez Przemko » 2009-03-23, 11:06

Mam kilka pytań. Odebrano mi stypendium socjalne. Nie wiem dla czego. Czy dziekanat powinien mi przedstawić pisemne uzasadnienie, na jakiej podstawie? Czy mogę się odwołać od tej decyzji?
Jeżeli dobrze liczę to już jest 5 tydzień zajęć. Zorientowałem się w piątek że nie mam stypendium. Czyli jak zwykle będzie dziekanat miał wymówkę, że odwołuje się za późno, bo mam na to 7 dni.
Co mam robić? Odbieram matkę dziś z onkologii, a nie długo kończy się jej renta chorobowa. Znowu będziemy czekać pół roku na przyznanie nowej. Do tego czasu będziemy bez środków do życia.
Przemko

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Pytanka o stypendium socjalne

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-03-23, 15:47

Witaj,

po pierwsze- jeśli Twoja mama jest chora, złóż podanie o zapomogę. Przysługuje Ci ona. Maksymalna wysokosc to 600zł, ale zawsze coś.
Po drugie- jak najszybciej udaj się do dziekanatu i spytaj, czemu nie otrzymales stypendium. Bo jeśli masz status studenta, to zostało Ci ono przyznane na rok akademicki i powinienes je otrzymywac. Chyba że były jakieś zaświadczenia o niepelnosprawności itp., ktore stracily ważność.
Pani w dziekanacie powinna Ci wyjasnić- jeśli nie wyjaśni, to poproś o decyzję i złoż podanie do Odwolawczej Komisji Stypendialnej- ona przyzna Ci stypendium, jesli Ci przysluguje.

W razie pytan pisz.

Pozdrawiam
ewa
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez DSB » 2009-03-23, 16:28

Witam.
Również nie otrzymałem stypy od nowego semsetru. Socjalnego raczej nie odbierają w połowie roku, prawdopodobnie dziekanat ma przesunięcie w związku z nowym semestrem.
W dziekanacie prawdopodobnie powiedzą Ci, że w przyszłym miesiącu dostaniesz wyrównanie. (a w bieżącym zęby w tynk:[)
Napisz czego się dowiedziałeś w dziekanacie.
DSB

Postprzez Przemko » 2009-03-23, 18:01

W dziekanacie nie dowiedziałem się niczego, bo tak trudno sprawdzić im w systemie, o co chodzi. Profilaktycznie sprawdziłem w kwesturze. „Rozporządzenie przelewu jest, ale nie wiemy, dla czego pieniądze nie zostały przelane na Pańskie konto proszę iść do dziekanatu”. Patrz zdanie pierwsze mojej wypowiedzi. Nie chciałem być natrętny ani nie miły, więc poczekam do czwartku, może będą mieli siłę by sprawdzić w systemie o co chodzi. Ręce opadają. Gdzie mogę jak nie w dziekanacie dowiedzieć się o co chodzi? Wszyscy z mojej grupy dostali na czas.
Przemko

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-03-23, 22:16

Pani z dziekanatu musi udzielić informacji.
A z jakiego jesteś wydziału?

p.s. Pamiętaj, że przysługuje Ci zapomoga.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Przemko » 2009-03-23, 23:57

Jestem z przecudnego Wydziału Mechanicznego. Dziękuję Pani Ewo z pewnością zabiorę Pani czas w godzinach urzędowania, gdy będę miał odpowiednie dokumenty. Serdecznie pozdrawiam.
Przemko

Powrót do Pomoc materialna