UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Opłata za punkty a stypendium socjalne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Opłata za punkty a stypendium socjalne

Postprzez SOŁTYS » 2009-02-16, 22:22

Mam pytanie w związku z płaceniem za brakujące punkty przy otrzymywaniu stypendium socjalnego.Chodzi mi konkretnie o to czy składając podanie o umożenie opłaty za punkty muszę jeszcze raz składać te same dokumenty które trzeba było złożyć do stypendium socjalnego???M.in. zaświadczenia z urzędu skarbowego, zaświadczenia ze szkół rodzeństwa i wszystkie pozostałe.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
SOŁTYS

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Opłata za punkty a stypendium socjalne

Postprzez swieca » 2009-02-16, 22:32

Nie, musisz tylko napisać, że pobierasz stypendium socjalne, czyli dokumenty potwierdzające Twój dochód są w dziekanacie.
Łukasz Świątek
Coś tam robił w Samorządzie
swieca
WRS EEIiA

Postprzez SOŁTYS » 2009-02-23, 19:01

Pytałem pań w dziekanacie jak to jest z tymi dokumentami.Co się okazało jednak jeszcze raz muszę kompletować ten sam zestaw dokumentów co do stypendium :evil: Wydaje mi się to trochę głupie ale cóż zrobić.Wątek mogłem zacząć od tego że to chodzi o Wydział Mechaniczny.
SOŁTYS

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-02-23, 19:41

to dotyczy całej PŁ. jeśli masz socjalne, nie musisz dokumentować.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez SOŁTYS » 2009-02-23, 20:16

To teraz już sam niewiem.Czy rację ma nasz kochany dziekanat czy Wydziałowa Rada Studentów.Oczywiście wolałbym żęby dziekanat się mylił :!: :!: :!:
SOŁTYS

Postprzez Ewa Trzeciak » 2009-02-23, 22:29

Powiedz, że samorząd Ci tak powiedział :wink:
Niekiedy działa, jak panie odsyłają do nas 8)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez SOŁTYS » 2009-02-24, 0:18

Może dziekanat Was się przestraszy :lol: :lol: Zapytałem jeszcze Pana dziekana, który potwierdził że to Wy macie rację.Dziekuję za pomoc.
SOŁTYS

Postprzez selo » 2009-10-27, 0:30

No to świetnie... Miałem podobną sytuację. Idąc dwa czy trzy dni przed ostatnim terminem z podaniem o umorzenie opłaty za punkty do dziekanatu, dostałem informację, żę nikt mi (na podstawie złożonych wcześniej dokumentów) nie poświadczy jakie mam zarobki. Jedyną możliwością było złożenie dokumentów z trzech ostatnich miesięcy. Troche mnie to zdziwiło, że pobierając stypendium socjalne Politechnika nie wie jakie mam zarobki i muszę wszystko jeszcze raz udowodnić... Z racji tego , że to były jedne z ostatnich dni składania podań było juz za późno na zebranie dokumentacji. Podsumowując: Przez jakieś niedomówienie pewnie będę 165zł w plecy...

Czy jest jeszcze jakieś rozwiązanie, czy już za późno?
selo

Postprzez Leila » 2009-10-27, 1:36

a kiedy upływają terminy składania takiego podania? i co mam napisac, jeśli jeszcze nie będę wiedziała czy dostałam stypendium socjalne?
Leila

Postprzez krzysio » 2009-10-27, 8:26

masz na to miesiąc od daty rozpoczęcia roku akademickiego i tu dopiero idzie się wkurzyć Cały czas czekałem na decyzję z tego roku o stypendium (bo tak mi kazano) aż w tym tyg nie wytrzymałem i poszedłem jeszcze raz i się pytam czy skoro dziekanat nie wydał dycyzji w terminie to moge sie ubiegać o zwolnienie na co dostałem odpowiedź niech pan załączy z tamtego roku, oczywiście jak się wcześniej pytałem czy może być z tamtgo roku to nie może być a teraz to z kąd ja mam ją wziąc jak ona w domu leży Porażka zrobią wszytko żeby zgnębić studenta
krzysio

Postprzez Leila » 2009-10-27, 8:37

a w zeszłym roku nie dostawałam stupendium. to naprawdę jest oczywiste działanie na szkodę studentow. mogliby się sprężyć, zatrudnić nawet kogos dodatkowego i wydać decyzje na czas
Leila

Postprzez selo » 2009-10-28, 9:00

Odświeże swoje pytanie... czy w moim przypadku jest jakakolwiek możliwość umorzenia opłaty za punkty?
selo

Postprzez SOŁTYS » 2009-10-29, 10:28

Teraz to już chyba trochę za późno. Poza tym w tym roku już nie wystarczy oświadczenie że pobiera się stypendium socjalne. Baz udokumentowania swojego dochodu za 3 ostatnie miesiące niemasz co liczyć na umorzenie mimo to że składałeś góry dokumentów do stypendium. Taka polityka :x
SOŁTYS

Postprzez Łukasz Piotr Łuczak » 2009-11-02, 12:18

Niestety ale na Politechnice Łódzkiej nie ma umorzeń są tylko i wyłącznie obniżenia.
Łukasz Piotr Łuczak

Powrót do Pomoc materialna