UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Jakie dokumenty złożyć i jak obliczyć dochód?

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Jakie dokumenty złożyć i jak obliczyć dochód?

Postprzez mavika » 2008-06-16, 9:53

Jakie dokumenty mam złożyć jeśli nie pracowałam, mieszkam jedynie z mamą i utrzymujemy się jedynie z jej świadczenia przedemerytalnego?
Rozumiem że:
1. podanie - i tu 2 pytania: przy obliczniu opodatkowania na zasadach ogolnych trzeba obliczyc skladke na ubezpieczenie zdrowotne. Na decyzji Urzedu skarbowego o przyznaniu swiadczenia widnieje, ze wysokosc swiadczenia wynosi 886,61zl z czego odciagane jest 51zl na podatek do urzedu i 79,79zl na ubezpieczenie zdrowotne ( w tym 68,71 odliczane od podatku i 11,08 odliczane od swiadczenia.) To ktora z tych sum podstawiam do wzoru?
Opodatkowanie zryczaltowanym podatkiem dochodowym mnie nie dotyczy i wstawiam 0?
2. zaswiadczenia z Urzedu Skarbowego o dochodach
3 Oswiadczenie o nieprowadzeniu dzialalnosci gosp
3 Decyzje o przyznawaniu mamie swiadczenia

czy cos jeszcze?
mavika

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Jakie dokumenty złożyć i jak obliczyć dochód?

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-06-16, 12:27

Witam,

Jeśli chodzi o wymagane dokumenty, to proszę dołączyć jeszcze stosowne załączniki: o braku nieopodatkowanych źródeł dochodu i o [nie] prowadzeniu działalności gospodarczej.

Niestety brakuje informacji o ojcu- nie wiem, jak wygląda sytuacja, dla przykładu mogę powiedzieć:
- gdy ojciec nie żyje-> kserokopia aktu zgonu potwierdzona z oryginałem
- ojciec płaci alimenty-> wyrok sądu+ dowód przekazywania danej kwoty pieniężnej.

Odnośnie składki na ubezpieczenie zdrowotne-886,61. Skoro nie dotyczy- wpisujemy "-", "0", "brak", etc. :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Miss Satori » 2008-06-16, 14:26

W komunikacie jest napisane, ze ZAśWIADCZENI a nie OśWIADCZENIE o prowadzeniu/nieprowadzeniu dzialalnosci gospodarczej.
To jak to w koncu jest??

Jesli zaswiadczenie to skad je wziasc? A jesli oswiadczenie, to czy jest jakis specjalny formularz do wypelnienia czy wystarczy zwykla kartka z zeszytu o tresci "nie prowadze zadnej dzialalnosci gospodarczej"???
Miss Satori

Postprzez milijka » 2008-06-16, 15:34

To jest zaświadczenie i uzyskasz je w Twoim urzędzie skarbowym
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-06-16, 16:04

milijka napisał(a):To jest zaświadczenie i uzyskasz je w Twoim urzędzie skarbowym

Dokładnie tak.
Dziękuję milijka :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez mavika » 2008-06-17, 9:35

Czyli ten druk z Urzedu Skarbowego to bedzie zarowno zaswiadczenie o dochodach jak i o nieprowadzeniu dzialalnosci gospodacrczej czy to sa dwa rozna zaswiadczenia?

Moj ojciec jest nieznany - w akcie urodzenia mam nazwisko matki. Zawsze jest z tym problem przy zalatwianiu czegokolwiek... :roll:
A co do obliczen pytalam co musze odjac od tej sumy bo jest jakis wzor do obliczenia skladki na ubezpieczenie zdrowotne (S= Pp*9%)/7,75% )ktora trzeba odjac od dochodzu. Moje Sp to 79,79?
mavika

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-17, 10:14

Zbierasz dokumenty... W dokumentach z US masz podane kwoty przed odjęciem podatku i po jego odjęciu... Kwotę (tę drugą) dzielisz przez członków rodziny. Spisujesz ją na kartkę. Od kwoty podstawowej (o ile się nie mylę 539zł) odejmujesz to co Ci wyszło i to jest właśnie Twoje stypendium... A co do nieznanego ojca - któryś dokument powinien potwierdzać to, że mama Cię wychowuje samodzielnie?
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez mavika » 2008-06-17, 10:20

Tak mama wychowuje mnie samodzielnie a po ojcu nie mam ZADNEGO dokumentu.

Na podaniu jest napisane: "Dochód brutto z zaświadczenia należy pomniejszyć o samodzielnie wyliczoną składkę na ubezpieczenie zdrowotne". To ja już nie rozumiem co od czego mam odjąć bo pytam o to co mam wpisać w tą tabelkę na pierwszej stronie podania (Zał.1). Bo potem to wiem ze od podstawy oejmuje dochod :D
mavika

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-06-17, 15:36

mavika napisał(a):Czyli ten druk z Urzedu Skarbowego to bedzie zarowno zaswiadczenie o dochodach jak i o nieprowadzeniu dzialalnosci gospodacrczej czy to sa dwa rozna zaswiadczenia?

Dwa odrębne zaświadczenia.

mavika napisał(a):A co do obliczen pytalam co musze odjac od tej sumy bo jest jakis wzor do obliczenia skladki na ubezpieczenie zdrowotne (S= Pp*9%)/7,75% )ktora trzeba odjac od dochodzu. Moje Sp to 79,79?

Na zaświadczeniach z US masz wypisaną składkę na ubezpieczenia zdrowotne i to jest to Sp.
Kwotę tę mnożysz przez 9%, a następnie uzyskany wynik dzielisz przez 7,75%.

mavika napisał(a):Moj ojciec jest nieznany - w akcie urodzenia mam nazwisko matki. Zawsze jest z tym problem przy zalatwianiu czegokolwiek... :roll:

Skoro w akcie urodzenia masz nieznanego ojca, to nie będzie on uwzględniany.

Jaromir Chartlinski napisał(a):Zbierasz dokumenty... W dokumentach z US masz podane kwoty przed odjęciem podatku i po jego odjęciu...

Jarku, informujesz według zasad z zeszłego roku, a te uległy pewnym zmianom...
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Jaromir Chartlinski » 2008-06-18, 0:06

Ewa Trzeciak napisał(a):
Jaromir Chartlinski napisał(a):Zbierasz dokumenty... W dokumentach z US masz podane kwoty przed odjęciem podatku i po jego odjęciu...

Jarku, informujesz według zasad z zeszłego roku, a te uległy pewnym zmianom...
Kurcze... muszę się widzę doszkolić... Przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd...
Jaromir Chartliński
Samorząd Studencki Politechniki Łódzkiej
emeryt
Wydziałowa Rada Studentów
Wydziałowa Komisja Stypendialna

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ
Jaromir Chartlinski
WRS EEIiA

Postprzez Arek Pawlak » 2008-06-25, 3:43

Ewa Trzeciak napisał(a):
mavika napisał(a):Czyli ten druk z Urzedu Skarbowego to bedzie zarowno zaswiadczenie o dochodach jak i o nieprowadzeniu dzialalnosci gospodacrczej czy to sa dwa rozna zaswiadczenia?

Dwa odrębne zaświadczenia.

Zazwyczaj tak choć czasem urzędy skarbowe umieszczają te dwie informacje na jednym druku - trzeb po prostu spojrzeć i zobaczyć czy nie ma adnotacji o nieprowadzeniu działalności gospodarczej na zaświadczeniu o dochodach :)
Odwoławcza Komisja Stypendialna
Arek Pawlak

Powrót do Pomoc materialna