UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:


Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

st.socjalne-pytania o dochod

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez Nebula » 2008-05-23, 12:36

witam. mam 2 pytania odnosnie liczenia dochodu do styp. soc.
1. cytaty z regulaminu:
"5.Za dochody do celów stypendialnych uznaje się następujące dochody, :(...)stypendia określone w przepisach o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, a także inne stypendia przyznawane uczniom lub studentom"
"6.Do dochodu nie wlicza się:(...)stypendiów i zapomóg dla studentów przyznawanych na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym"
Moja siostra jako studenta otrzymuje stypendium na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, i z punktu 6. rozumiem, ze nie uwzgledniam go przy liczeniu dochodu. Z kolei pkt 5. mowi, ze kazde studenckie stypendium sie wlicza.... jak to w koncu jest?
2. "20.Uzyskanie dochodu może być spowodowane:(...)c) uzyskaniem zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej"
Moj ojciec w 2007 prowadzil dzialalnosc gosp. (dochod zerowy) a od 2008 jej nie prowadzi i pracuje na umowe o prace. Dla mnie to jest regulaminowe uzyskanie dochodu, ale poprzednio nie kazano mi tego uwzgledniac (powod: ciaglosc uzyskiwania dochodu). chcialam sie upewnic, czy teraz tez mam liczyc dochod za zeszly rok, czy uwzgledniac obecny dochod.
z gory dziekuje za pomoc.
Avatar użytkownika
Nebula
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2007-07-28, 16:20
Lokalizacja: hellsinki

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ
 

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-05-23, 15:25

ad.1


RPM napisał(a): 5. Za dochody do celów stypendialnych uznaje się następujące dochody, :
* stypendia określone w przepisach o systemie oświaty, przepisach Prawo o szkolnictwie wyższym oraz w przepisach o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, a także inne stypendia przyznawane uczniom lub studentom (wszystkie stypendia poza świadczeniami wykazanymi w art. 173 ust.1 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym np.: otrzymywane w ramach programu Erasmus, fundowane, doktoranckie itp.),
[...]
6. Do dochodu nie wlicza się:
* stypendiów i zapomóg dla studentów przyznawanych na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym- art. 173 ust.1.


Nie wlicza się zatem:
1 ) stypendium socjalnego;
2 ) stypendium specjalnego dla osób niepełnosprawnych;
3 ) stypendium za wyniki w nauce lub sporcie;
4 ) stypendium ministra za osiągnięcia w nauce;
5 ) stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe;
6 ) stypendium na wyżywienie;
7 ) stypendium mieszkaniowego;
8 ) zapomogi



Inne stypendia się wlicza :)



ad.2


Ponieważ wciąż mamy rok 2008, to stypendium na semestr zimowy 2008/2009 będzie Ci przyznawane na podstawie dochodów uzyskanych w 2007 roku- ostatnim pełnym roku kalendarzowym poprzedzającym rok ,w którym będziesz pobierać stypendium...
Zatem liczy się to, że Twój ojciec prowadził działalność gospodarczą- to, że od 2008 roku pracuje na umowę o pracę uwzględnisz składając podanie o przyznanie stypendium na semestr zimowy roku akademickiego 2009/2010- wtedy bowiem najprawdopodobniej pierwszy raz będziesz składać takowe podanie po pełnym roku 2008-mym :)
Avatar użytkownika
Ewa Trzeciak
Rada Studentów
 
Posty: 2056
Dołączył(a): 2006-09-23, 21:51
Lokalizacja: VIII DS / Ericpol ;)

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez Nebula » 2008-05-24, 0:05

wieeelkie fęks :D

a jeszcze jedno: czy w takim razie w zalaczniku C mam wpisywac to stypendium siostry? wiem, ze mam go nie wliczac, ale moze mimo tego trzeba je wpisac...
Avatar użytkownika
Nebula
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2007-07-28, 16:20
Lokalizacja: hellsinki

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez Ewa Trzeciak » 2008-05-24, 0:34

W załączniku C wpisujesz "stypendia określone w przepisach o systemie oświaty, przepisach Prawo o szkolnictwie wyższym oraz w przepisach o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, a tak e inne
stypendia przyznawane uczniom lub studentom (wszystkie stypendia poza świadczeniami wykazanymi w art.
173 ust.1 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym np.: otrzymywane w ramach programu Erasmus, fundowane,
doktoranckie itp.)" - sama wiesz, jakie stypendia pobiera Twoja siostra :P

W praktyce i tak WKS wszystko dokładnie przegląda i jeszcze raz przelicza
:P
Avatar użytkownika
Ewa Trzeciak
Rada Studentów
 
Posty: 2056
Dołączył(a): 2006-09-23, 21:51
Lokalizacja: VIII DS / Ericpol ;)

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez pasozyt » 2008-06-13, 13:06

a propos jeszcze tego pytania czy jeśli sytuacja zmienila się od 2008 (np: nowa praca, utrata pracy) czy uwzględniamy to w podaniu o stypendium socjalne, to ja dzis się pytalam w dziekanacie i powiedziano mi, że we wniosku o stypendium socjalne wpisuje dochody za rok 2007, ale jeśli od 2008 jest jakas zmiana (np: nowa praca, utrata pracy) to wypelniam dodatkowo wniosek o uwzględnienie dochodu utraconego/uzyskanego i tam wykazuje dochody (lub ich brak) od daty zatrudnienie/zwolnienia w 2008 roku.
pasozyt
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-12-29, 15:50
Lokalizacja: Łódź/TM

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez milijka » 2008-06-13, 13:18

to ja jeszcze sie podłącze z pytaniem o załącznik do wniosku o uwzględnienie dochodu utraconego. Czy jeśli moja mama przekazała bratu gospodarstwo to muszę do podania dołączyć akt notarialny (a właściwie jego ksero)??
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
Avatar użytkownika
milijka
 
Posty: 324
Dołączył(a): 2008-03-11, 22:09
Lokalizacja: ITPiB W3

Re: st.socjalne-pytania o dochod

Postprzez Arek Pawlak » 2008-06-25, 3:48

pasozyt napisał(a):a propos jeszcze tego pytania czy jeśli sytuacja zmienila się od 2008 (np: nowa praca, utrata pracy) czy uwzględniamy to w podaniu o stypendium socjalne, to ja dzis się pytalam w dziekanacie i powiedziano mi, że we wniosku o stypendium socjalne wpisuje dochody za rok 2007, ale jeśli od 2008 jest jakas zmiana (np: nowa praca, utrata pracy) to wypelniam dodatkowo wniosek o uwzględnienie dochodu utraconego/uzyskanego i tam wykazuje dochody (lub ich brak) od daty zatrudnienie/zwolnienia w 2008 roku.

Dokładnie tak :) powody dochodu utraconego - patrz http://www.samorzad.p.lodz.pl/forum/vie ... =25&t=7292



milijka napisał(a):to ja jeszcze sie podłącze z pytaniem o załącznik do wniosku o uwzględnienie dochodu utraconego. Czy jeśli moja mama przekazała bratu gospodarstwo to muszę do podania dołączyć akt notarialny (a właściwie jego ksero)??

Tak, aczkolwiek nie jest to utrata dochodu... patrz http://www.samorzad.p.lodz.pl/forum/vie ... =25&t=7292
Odwoławcza Komisja Stypendialna
Arek Pawlak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2007-10-20, 14:50


Powrót do Pomoc materialna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron