UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypendium socjalne a Socrates

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypendium socjalne a Socrates

Postprzez agniesia1604 » 2008-03-04, 22:13

Witam,
Jestem już 2 semestr na wyjeździe z Socratesa ( w Czechach ). Przyznano mi stypendium socjalne i na wyżywienie oraz dla niepełnosprawnych w październiku czy może w listopadzie ( nie wiem na jaki czas - nie odebrałam decyzji ). Czytałam prawo i jest napisane, że na pełen rok akademicki. Ale dlaczego jeszcze nie mam tych danych wprowadzonych do Portalu ( miesiąc temu były) . Wiem że przyznano mi stypendium naukowe ale o innych stypendiach nie ma nic wspomniane. Zaczynam się martwić, że nie dostane. Czy to możliwe, że Panie w dziekanacie ( z wydziału mechanicznego ) jeszcze nie wprowadziły tych danych informujących o wysokości i dniu wypłaty stypendium socjalnego , na wyżywienie i dla niepełnosprawnych?

PS: Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Agnieszka
agniesia1604

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Stypendium socjalne a Socrates

Postprzez caliktra » 2008-04-16, 12:17

Witaj Agnieszko!!!
W regulaminie jest napisane że osoby studiujące za granicą mogą pobierać stypendium socjalne jednak warunkiem otrzymania świadczeń na drugim semestrze wyjazdu jest przesłanie do Dziekana odpowiedniego Wydziału, w terminie ustalonym w oddzielnym Komunikacie, potwierdzenia z uczelni partnerskiej, że student uczęszczał na zajęcia w pierwszym semestrze pobytu za granicą lub w innej uczelni w kraju zgodnie z podpisanym przed wyjazdem programem studiów , a w przypadku przedłużania pobytu uzyskanie na nie zgody Prorektora ds. Studenckich. Stosowne podanie do Prorektora ds. Studenckich z prośbą o wyrażenie zgody na przedłużenie pobytu, poparte opinią Dziekana odpowiedniego Wydziału, a w przypadku studentów wyjeżdżających w ramach programu Socrates/Erasmus poparte również opinią Koordynatora umowy, powinno wpłynąć do Prorektora ds. Studenckich w terminie określonym w oddzielnym Komunikacie.
Rozdz. I pkt. 14.
Jeżeli nie przesłałaś tego dokumentu to stypendium zostało Ci wstrzymane. Należy wyjaśnić tę sprawę w dziekanacie.
Pozdrawiam!!!
Sylwia Berska
p.o. Przewodniczącej Komisji
ds. Pomocy Materialnej
Samorządu Studenckiego PŁ
caliktra

Powrót do Pomoc materialna