UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

stypendium

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

stypendium

Postprzez owca » 2005-01-31, 0:43

Czy nie uwazacie ze Politechnika znowu wykiwala studentow, kolejny raz zmienia zasady w trakcie gry :( Jesli chodzi o sytpendium socjalne to pomysl ze wystarczy zlozyc tylko indeks jest jak najbardziej trafny, bo po co skladac dwa razy te same papiery.
Jesli natomiast chodzi o naukowe to taka zmiana nie wydaje mi sie na miesjcu. Wiem ze stypendium ma byc naliczane za rok ale dlaczego wprowadzili to juz teraz, przeciez w zeszlym semestrze bylo powiedziane ze pracujemy na stypendium tylko na semestr zimowy i do tej pory nikt nie powiedzial ze srednia z tego semestru bedzie liczyc sie odpiero za rok. :( Po raz kolejny udowodnili ze nie za bardzo obchodzi ich czystosc zasad i to zeby student wiedzial o co walczy i ze jak cos wywalczy to to dostanie :(
owca

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez ixtlilto » 2005-01-31, 9:35

Z tego co ja zrozumiałam, to średnia z tego zimowego semestru będzie liczona dwa razy... :/

* stypendium na ten semesrt letni (2004/2005) jest przyznawane na takich samych zasadach jak w sem. zimowym (czyli np. na OiZ, na sem. zimowym trzeba mieć teraz 4,8, żeby mieć stypendium na sem. letni)
* stypendium na przyszły semesty zimowy+letni (2005/2006) będzie przyznawane na podstawie średniej z tego sem zimowego+letniego (2004/2005)...

Słowem jeśłi na OiZ ktoś nie wypracował średniej teraz to do końca studiów licencjackich nie ma szans na stypendium :( REWELACYJNA motywacja...
ixtlilto

Postprzez owca » 2005-01-31, 10:04

1. Stypendium za wyniki w nauce jest wypłacane w semestrze letnim według takich samych zasad i w takiej wysokości jak w semestrze zimowym.

2. Warunkiem wypłacania stypendium w semestrze letnim jest oddanie indeksu do 7 lutego br. (poniedziałek) z wszystkimi wpisami uzyskanymi do 6 lutego br. (niedziela). Niedotrzymanie terminu powoduje utratę stypendium.

mysle ze jednak tak nie jest bo warunkiem jest tylko oddanie indeksu a nie wypracowanie sredniej

Słowem jeśłi na OiZ ktoś nie wypracował średniej teraz to do końca studiów licencjackich nie ma szans na stypendium REWELACYJNA motywacja...

ale przeciez liczy sie srednia za rok wiec jak w nastepnym semestrze bedzie lepiej i srednia bedzie wystaraczajaca to stypendium dostaniesz :lol:
owca

Postprzez ixtlilto » 2005-01-31, 17:38

owca napisał(a):mysle ze jednak tak nie jest bo warunkiem jest tylko oddanie indeksu a nie wypracowanie sredniej
owca napisał(a):nie raczej nie... na stronie głównej SSPŁ jest link do rozporządzenia rektora w sprawie stupendiów naukowych; jest w nim napisane, że stypendia na semestr letni przyznawane są wg. dotychczasowych zasad.

owca napisał(a):ale przeciez liczy sie srednia za rok wiec jak w nastepnym semestrze bedzie lepiej i srednia bedzie wystaraczajaca to stypendium dostaniesz :lol:

Załóżmy że teraz będę miała np. 4,6... to żeby mieć stypendium musiałabym w letnim mieć średnią 5,0! Troszkę to trudne do zrobienia ;)
ixtlilto

Postprzez owca » 2005-01-31, 20:04

To co cytowalem to jest wlasnie z tego rozporzadzenia tylko ze ja to zrozumialem tak, ze wystarczy tylko zlozyc indeks w terminie a stypendium dostaniesz takie samo jak w semestrze zimowym :(

poczekam jeszcze na interpretacje tego przez osoby z samorzadu, bo jesli jest wszystko po staremu to cofam to co napisalem ;)
owca

Postprzez stiven666 » 2005-02-01, 19:25

zasadniczo wg mnie jesli wszystko ma być zgodnie z przepisami to wydaje mi sie ze stypendium na sem letni powinno byc wyliczone na podstawie sredniej za caly poprzedni rok (tak samo jak i stypednium na sem który właśnie się skończył)
decyzja o tym ze ze stypendium jest przyznawane na rok musiała zostać podjęta aby PŁ nie łamała obowiązującego prawa szkoda tylko ze tak poźno bo wprowadza to trochę zamętu i pozbawia tych którym "nie poszedł" poprzedni semstr letni możliwości otrzymywania stypendium przez cały rok
no ale wprowadzanie jej w czerwcu byłoby "zmianą zasad w trakcie gry" a teraz...
stiven666

Postprzez owca » 2005-02-01, 21:15

zasadniczo wg mnie jesli wszystko ma być zgodnie z przepisami to wydaje mi sie ze stypendium na sem letni powinno byc wyliczone na podstawie sredniej za caly poprzedni rok (tak samo jak i stypednium na sem który właśnie się skończył)

No wlasnie wydaje mi sie ze nie, bo w poprzednim semestrze jak i w tym co sie konczy powiedziane bylo ze tyle ile wypracujesz w tym tyle dostaniesz w nastepnym, a poniewaz ustawa musi byc wprowadzona to niech bedzie ale dopiero od nastepnego roku, bo jesli wprowadza od teraz to jest to troche dzialanie wstecz, a osoby ktore tylko w tym semestrze mialy okazje wyciagnac dobra srednia nie dostaliby stypendium.

Mysle ze najlepiej zeby ktos z samorzadu sie wypowiedzial na ten temat i rozwial watpliwosci jak to bedzie czy po staremu czy nie.
owca

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-02-01, 22:56

http://www.samorzad.p.lodz.pl/files/nauk_letni_05.pdf

Przecież tam jest wszystko bardzo jasno napisane...

W najbliższym semestrze letnim stypendium będzie takie samo jak w zeszłym, bez względu na średnią uzyskaną w mijającym semestrze zimowym. Warunkiem jest oddanie indeksu w terminie. Czyli mamy "okres przejściowy".

Średnia z mijającego zimowego semestru i nadchodzącego letniego będzie istotna przy ustaleniu wysokości stypendium w najbliższym zimowym semestrze (rozpoczynającym się we wrześniu b.r.).
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez owca » 2005-02-02, 0:47

W najbliższym semestrze letnim stypendium będzie takie samo jak w zeszłym, bez względu na średnią uzyskaną w mijającym semestrze zimowym. Warunkiem jest oddanie indeksu w terminie. Czyli mamy "okres przejściowy".

no to stwierdzenie w komunikacie "wedlug takich samych zasad" troche tam nie pasuje bo jesli tak jest to wlasnie nie jest to wedlug tych samych zasad :( bo bylo przeciez tak ze sytpe dostawalo sie z semestru na semestr i w semestrze zimowym tez tak bylo, a skoro ten semestr sie nie liczy teraz to jednak jest to typowa ostatnio zmaina zasad w trakcie gry :(

czy duzym klopotem bylo zostawienie jeszcze tego semestru wedlug starych zasad? bo osoby ktore sie staraly w tym semestrze bo wiedzialy ze dostana stype a w przyszlym im nie pojdzie zostana na lodzie :(

jeszcze pytanie do Tomka czy wiesz jak to jest czy tylko tak wywnioskowales po przeczytaniu tego komunikatu ??
owca

Postprzez Tomasz Gucio » 2005-02-02, 9:10

owca napisał(a):no to stwierdzenie w komunikacie "wedlug takich samych zasad" troche tam nie pasuje bo jesli tak jest to wlasnie nie jest to wedlug tych samych zasad :( bo bylo przeciez tak ze sytpe dostawalo sie z semestru na semestr i w semestrze zimowym tez tak bylo, a skoro ten semestr sie nie liczy teraz to jednak jest to typowa ostatnio zmaina zasad w trakcie gry :(

"(...) i w takiej wysokości jak w semestrze zimowym." Co tu więcej dodać? Może to, że logiczne dla mnie jest, że jeśli w zimowym semestrze zasady mówiły, że trzeba było uzyskać za letni semestr 2003/2004 odpowiednią średnią i mówi się, że zasady są te same, oznacza to, że do stypendium w semestrze letnim brana jest ta sama średnia.

owca napisał(a):czy duzym klopotem bylo zostawienie jeszcze tego semestru wedlug starych zasad? bo osoby ktore sie staraly w tym semestrze bo wiedzialy ze dostana stype a w przyszlym im nie pojdzie zostana na lodzie :(

Bardzo dużym. Patrz ostatnia Ustawa o zmianie Ustawy o szkolnicwie wyższym z 28 maja 2004, Dz. Ustaw Nr 152: Art. 152g, ust. 2. Stypendium socjalne przyznawane jest na semestr lub na rok akademicki, a stypendium za wyniki w nauce lub sporcie i stypendia ministra, o których mowa w art. 152 ust. 1 pkt 3 i 4, na rok akademicki, z wyjątkiem przypadku, gdy ostatni rok studiów, zgodnie z planem studiów, trwa jeden semestr.

Zwróćcie uwagę, że Ustawa o zmianie Ustawy... nie reguluje kryteriów stypendiów, a więc i okresu, z jakiego bierze się średnią pod uwagę. Dlatego alternatywą dla obecnego rozwiązania było tylko i wyłącznie policzenie średniej z całego zeszłego roku akademickiego. I to by była zmiana zasad w trakcie gry.

owca napisał(a):jeszcze pytanie do Tomka czy wiesz jak to jest czy tylko tak wywnioskowales po przeczytaniu tego komunikatu ??

Ja to wiem ale uważam, że da się to bez większych trudów zrozumieć na podstawie komunikatu.
Tomasz Gucio
Emeryt Rady Studentów

Postprzez owca » 2005-02-02, 9:18

ja po przeczytaniu tego komunikatu tez tak wywnioskowalem ale jak sie przypatrzec zdaniu

Stypendium za wyniki w nauce jest wypłacane w semestrze letnim według takich samych zasad[\b] i w takiej wysokości jak w semestrze zimowym.

to zasady wyplacania w sem zimowym byly inne a to ze "w takiej samej wysokosci" moze oznaczac rowniesz ze nie zmieniaja sie progi i przypisana im kasa, a wiec mozliwosci interpretacji jest wiele i dlatego chcialem poznac co myslal samorzad albo rektor wydajac to oswiadczenie bo dla mnie sprawa nie jest do konca jasna :(
owca

Powrót do Pomoc materialna