UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Wniosek o stypendium socjalne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Wniosek o stypendium socjalne

Postprzez student_pł_pł » 2014-01-15, 18:33

Witajcie,

chciałbym złożyć wniosek o stypendium socjalne w związku z utratą pracy przez rodzica.

Mam pytanie odnośnie dochodu utraconego za 2012 rok. Czy dochód za ten czas musi być potwierdzony zaświadczeniami z miejsc pracy, w których się wtedy pracowało? W przypadku rodzica sprawa jest dość prosta, niestety ja w 2012 r. pracowałem w kilku różnych miejscach i zebranie wszystkich zaświadczeń będzie trudne...

Jeszcze jedna sprawa. Czy każdy członek rodziny który osiągnął dochód w 2012 r. musi uzyskać oprócz zaświadczenia o dochodach z US także zaświadczenie o składkach odprowadzonych do ZUS?

Z góry dziękuję za pomoc.
student_pł_pł

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Wniosek o stypendium socjalne

Postprzez Ad@m » 2014-01-15, 21:42

Zaświadczenia od pracodawcy tak. Chyba że to były zlecenia, to powinna wystarczyć sama umowa. Od ZUSu też musisz mieć.
Ad@m

Postprzez student_pł_pł » 2014-01-16, 2:30

Właśnie większość z nich to umowy zlecenia na krótki okres, stąd problem z uzyskaniem zaświadczeń. Dziękuję za informację i pozdrawiam.
student_pł_pł

Postprzez Ad@m » 2014-01-16, 3:08

Umowa zlecenie nie jest nawiązaniem stosunku pracy, zatem nie można mówić o pracodawcy. RMP wspomina tylko o zaświadczeniach od pracodawcy nie zaś od zleceniodawcy.
Ty nie byłeś pracownikiem a jedynie zleceniobiorcą co oznacza że wystarczyć powinny same zlecenia i oświadczenie że obecnie nie podejmujesz żadnych zleceń. Taka jest przynajmniej moja interpretacja przepisów KPA, KC i naszego RPM. Zatem dowiedz się w swoim dziekanacie czego chcą, bo znając naszą Uczelnię, zdrowy rozsądek i normalna interpretacja przepisów nie wystarczają.
Ad@m

Powrót do Pomoc materialna