UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Oświadczenia i zaświadczenie

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Oświadczenia i zaświadczenie

Postprzez thomson93 » 2013-10-16, 18:10

Witam,
Mam pytanie odnośnie dokumentów związanych ze stypendium socjalnym. Czy muszę także składać oświadczenia członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów oraz członków rodziny o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym jeżeli nie dotyczą one mojej rodziny?
Taki sam problem mam z zaświadczeniem z gminy o wielkości gospodarstwa rolnego, też mnie nie dotyczy.
Dziękuje z góry za pomoc.
thomson93

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Oświadczenia i zaświadczenie

Postprzez Ad@m » 2013-10-16, 19:36

thomson93 napisał(a):Czy muszę także składać oświadczenia członków rodziny rozliczających się na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów oraz członków rodziny o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym jeżeli nie dotyczą one mojej rodziny?
Tak. Na załączniku C piszesz same zera.
thomson93 napisał(a):Taki sam problem mam z zaświadczeniem z gminy o wielkości gospodarstwa rolnego, też mnie nie dotyczy.
Jeżeli załącznik C jest zerowy, to nie dotyczy.
Ad@m

Postprzez thomson93 » 2013-10-16, 21:52

Dzięki za pomoc, rozumiem że w załączniku B także wpisuję same zera?
thomson93

Postprzez Ad@m » 2013-10-17, 8:46

Załącznika B nie musisz składać.
Ad@m

Postprzez modulator » 2013-10-29, 20:14

hej,
mam taka niezreczna sytuacje. Moj ojciec,ktory dotychczas mieszkal z nami, odszedl do innej kobiety i nie placi na nas, nie pomaga finansowo w utrzymaniu nas i domu, czy w zwiazku z tym mam skladac podanie o zmiane sytuacji materialnej? jakies oswiadczenie? Co w takiej sytuacji zrobic, aby zgadzaly sie wszystkie formalnosci?
Pozdrawiam
modulator

Postprzez Panika » 2013-10-30, 11:32

Wystąpić do sądu z wnioskiem o alimenty. I przynieść potwierdzenie, że sprawa w toku.

Innej możliwości nie ma. Nawet jeśli tato Cię nie utrzymuje w praktyce to w teorii jest to jego obowiązek dlatego też jego dochody muszą być wziętę pod uwagę przy wyliczeniu dochodu przypadającego na jednego członka rodziny.
Absolwentka PŁ
Panika

Powrót do Pomoc materialna