UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

złożenie dokumetów

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

złożenie dokumetów

Postprzez ma.zet » 2011-10-25, 21:19

witam! mógłby mi ktoś powiedzieć czy podanie o stypendium socjalne mozna zlożyć nie osobiście? ponadto chcialabym wiedzieć czy w przypadku posiadania przez jedno z rodziców działalności gospodarczej oprócz zaswiadczenia ze skarbowki potrzeba jeszcze zlozyc zaswiadczenie z ZUSu? i jeszcze jedna sprawa bardzo mnie nurtujaca. Jakie papiery musze zlozyc aby otrzymac dodatek mieszkaniowy? sama umowa najmu mieszkania wystarczy? czy trzeba miec cos jeszcze?
Z gory wielkie dzieki za informacje:)
ma.zet

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: złożenie dokumetów

Postprzez Adams » 2011-10-25, 21:46

Wniosek powinno złożyć się osobiście, wg przepisów może złożyć inna osoba ale z doświadczenia wiem że czasami robią problemy z przyjęciem tych papierów... ot tak żeby kogoś utruć :?
na pozostałe pytania nie potrafię pomóc
Adams

Postprzez Ad@m » 2011-10-25, 22:07

ma.zet napisał(a):witam! mógłby mi ktoś powiedzieć czy podanie o stypendium socjalne mozna zlożyć nie osobiście?
Z upoważnia.
ma.zet napisał(a):ponadto chcialabym wiedzieć czy w przypadku posiadania przez jedno z rodziców działalności gospodarczej oprócz zaswiadczenia ze skarbowki potrzeba jeszcze zlozyc zaswiadczenie z ZUSu?
Jest na stronie głównej uczelni, znaleźć, załącznik 8 i przeczytać. Jest tam wszystko opisane.
ma.zet napisał(a):Jakie papiery musze zlozyc aby otrzymac dodatek mieszkaniowy?
Na wniosku o zwiększenie stypendium, jest wyraźnie napisane. Wystarczy przeczytać. Wystarczy oświadczenie właściciela, albo umowa najmu.
Adams napisał(a):ot tak żeby kogoś utruć
Jest październik, jeśli do dziekanatu, przychodzi dziennie po 50 osób gdzie 3/4 ma niekompletny wniosek, to Panie są zdenerwowane i wcale im się nie dziwię. U mnie na Chemicznym, w dziekanacie jestem dość często i jakoś nigdy nie spotkałem się, aby któraś z Pań była dla mnie nie miła. Wręcz przeciwnie. Jeśli Ty jesteś miły i grzecznie prosisz a nie żądasz bo Ci się należy, to i Pracownicy będą dla Ciebie mili.
Ad@m

Postprzez Adams » 2011-10-26, 15:44

Ad@m napisał(a):Jest październik, jeśli do dziekanatu, przychodzi dziennie po 50 osób gdzie 3/4 ma niekompletny wniosek, to Panie są zdenerwowane i wcale im się nie dziwię. U mnie na Chemicznym, w dziekanacie jestem dość często i jakoś nigdy nie spotkałem się, aby któraś z Pań była dla mnie nie miła. Wręcz przeciwnie. Jeśli Ty jesteś miły i grzecznie prosisz a nie żądasz bo Ci się należy, to i Pracownicy będą dla Ciebie mili.

Wcześniej zacząłem łatwić już te papiery, uwierz mi wiem jak sie zachować jeśli się cokolwiek łatwi, w sposób chamski i żądając cokolwiek, niczego się nie wskóra, naprawdę byłem miły, starałem się prośbami coś załatwić no ale cóż...
Poza tym ludzie są różni i możliwe że na naszym wydziale trudniej jest coś załatwić, i oczywiście nie piszę o całym biurze, bo to była by przesada z mojej strony, od spraw stypendium jest jedna pani i to z nią tak jakoś bywa najtrudniej...
Cały czas np nie mam pojęcia o jaki nr rejestracyjny jej chodziło... Teraz muszę znowu jechać do Łodzi, grubo ponad 100 km, jako że staram sie o stypendium to wiadomo że łatwo nie jest bo to wiąże się kosztami, a najgorsze ze nie wiem co to za numer i znowu mogę zostać odesłany z kwitkiem. Papiery mam dobrze wypełnione, już je przyjęła i podczas tego przyjmowania ten nr był jej potrzebny. Koleżanka też składała wniosek i jej o ten numer nie pytano.
Adams

Postprzez Ad@m » 2011-10-26, 18:33

Może chodzi o numer albumu ?
Ad@m

Postprzez Adams » 2011-10-26, 19:37

Chciałbym żeby o to chodziło ale niestety nie...
i przez takie coś cofnęła mi dokumenty i jutro jade po raz kolejny, zobaczymy czy teraz coś zdziałam..
a nr albumu jest podany na wniosku
naprawde nie wiem o co jej może chodzić
Adams

Postprzez Ad@m » 2011-10-26, 20:45

To zadzwoń do dziekanatu i się zapytaj.
Ad@m

Powrót do Pomoc materialna