UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypendium naukowe

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypendium naukowe

Postprzez durion » 2011-09-24, 14:39

Witam. Mam takie o to pytanie. Czy do stypendium naukowego muszę składać jakieś podanie?
durion

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Stypendium naukowe

Postprzez warna » 2011-09-24, 15:47

Stypendium za wyniki w nauce zmieniło się od tego roku na stypendium rektora. Trzeba składać podanie na początku tego semestru, między 3 a 10 października. Wygenerujesz je w webdziekanacie. Poczytaj komunikaty: http://www.samorzad.p.lodz.pl/regulamin-i-komunikaty
warna

Postprzez thomasm » 2011-09-29, 19:07

co to są grupy rankingowe?
bo ostatnio pojawiło się kilka pogłosek .
Czy są to osoby z danego roku i specjalności/kierunku? Tak jak to było przy naukowym czy znów jest jakiś dziwny podział.
Chciałbym by wypowiedział się ktoś z SS
thomasm

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-30, 4:38

wystarczy napisać raz. jak ktoś ma odpisać, to zrobi to niezaleznie od liczby takich samych postów.. ;)

uwzględniony jest podział na studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, a później wg kierunku.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez thomasm » 2011-09-30, 6:34

ok , ale czy wg roku ?
czy np jest sytuacja że na 2 roku są sami prymusi mają srednią od 4.6 wzwyż (jest ich 6)czyli przysługuje 1 stypendium
a na 3 roku są osoby ze średnimi słabszymi do 4,1 (jest ich 9) czyli również przysługuje 1 stypendium

czy stypendium dostanie (jeśli brać samą średnią) 1 osoba z 2 roku i 1 z 3 ?
czy może 2 osoby z drugiego?
thomasm

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-30, 8:25

''uwzględniony jest podział na studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, a później wg kierunku''

thomasm napisał(a):ok , ale czy wg roku ?

Nie
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez thomasm » 2011-09-30, 8:35

czyli do listy rankingowej bierze się cały 2 , 3 i 4 rok studiów I stopni i z nich jest to 9%?
thomasm

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-30, 8:42

http://www.samorzad.p.lodz.pl/stypendia ... komunikaty

tak, do listy sie bierze calosciowo 2,3,4 rok studiow I st.

pod linkiem masz regulamin - rozdzial 4, punkt 9 mowi o tym, ze punkty za srednia sa rozne w zaleznosci od roku studiow - wlasnie ze wzgledu na rozny poziom trudnosci uzyskania danej sredniej na poszczegolnych latach studiow.
to ma pomoc uzniknac sytuacji. o ktorej pisales powyzej
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez thomasm » 2011-09-30, 8:45

czyli jak na 2 roku będzie grupka cwaniaków co potrafią sobie załatwić odpowiednie dokumenty plus wyproszona średnia (nie mów Ewo że komisje tak dobrze i obiektywnie będą weryfikować osiągnięcia)
to zgarniają całą pulę stypendiów

super pomysł na motywację

aaa

zapomniałem kto tworzył ten regulamin :)

a co np jak na kierunku(mówię tu o 2 ,3 i 4 roku) jest podział na specjalności - każda ma inne przedmioty i stopnie trudności?
też wszyscy do jednego worka ?>
premiuje sie tu pójście na łatwiznę (łatwiejsza specjalność)??

A może po co robić listy rankingowe , może od razu dajcie te stypendia tym co chcecie i nie będzie cyrków z podaniami?
thomasm

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-30, 9:10

regulamin jest dostosowany pod nowa ustawę PoSW. i to ona wnosi obowiązek uznawania kursów, osiagniec artystycznych etc..
i wrzucenia ''naukowcow'' i sportowców do jednej grupy :/
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez thomasm » 2011-09-30, 9:14

mi tylko chodzi o podział list rankingowych

ze bierze się cały kierunek rok 2,3i4 razem
no i nie ma podziału na specjalności
jak to jest normalne to chyba coś tu jest nie tak
thomasm

Postprzez sio » 2011-09-30, 14:46

to kompletnie nie rozumiem podanego komunikatu ile stypendiów przypada na na dany kierunek

przykładowo:
1. ZIP stacjonarne I stopnia 20 stypendiów
2. ZIP stacjonarne II stopnia 2 stypendia

teraz jestem na ZIP II stopnia, według listy przyjętych jest 72 osoby na pierwszym roku + X osób na drugim roku.
Stypendium ma otrzymać 10% studentów. Czyli wychodziłoby że dla ZIP II stopnia stypendiów powinno być minimum 8 (albo i więcej, zależy ile osób jest na drugim roku) a według komunikatu stypendium otrzymają tylko 2 osoby...?
sio

Postprzez thomasm » 2011-10-01, 17:46

gratuluje SS tak gorliwej interpretacji ustawy rządu pO
w niektórych uczelniach potrafiono opracować dobre regulaminy

ale zapomniałem TU ceni się kolesiostwo i cwaniactwo
thomasm

Postprzez supełek » 2011-10-04, 18:56

to kompletnie nie rozumiem podanego komunikatu ile stypendiów przypada na na dany kierunek

przykładowo:
1. ZIP stacjonarne I stopnia 20 stypendiów
2. ZIP stacjonarne II stopnia 2 stypendia

teraz jestem na ZIP II stopnia, według listy przyjętych jest 72 osoby na pierwszym roku + X osób na drugim roku.
Stypendium ma otrzymać 10% studentów. Czyli wychodziłoby że dla ZIP II stopnia stypendiów powinno być minimum 8 (albo i więcej, zależy ile osób jest na drugim roku) a według komunikatu stypendium otrzymają tylko 2 osoby...?

też widziałem ten komunikat. Mógłby to ktoś wytłumaczyć? dlaczego na ZIP II stopnia tylko 2 stypendia??
supełek

Postprzez ListerOprawca » 2011-10-08, 14:49

Niniejszym chciałem podziękować wszystkim za obecną sytuację, która wygląda następująco:

1.Zaliczyłem w tym semestrze semestr 6 i prawie cały 7-my (zostało mi seminarium i inżynierka) i mimo to, będę miał mniej punktów za średnią (4,87) niż ktoś z II roku, bo przecież oczywistym jest że łatwiej jest zaliczyć 3 lub 4 semestr niż 6 i 7 jednocześnie, nie?

2.Nie mam prawie żadnych dyplomów, które wliczałby mi się do moich osiągnięć; to znaczy mam certyfikat biegłości języka japońskiego 日本語能力試験, ale nie wykonywałem partii solowej na skrzypcach ani nie tańczyłem szydełkując z fokami na lodzie, więc punktów nie dostanę, czy się mylę?

3.Nie odbyłem zagranicznych praktyk, ponieważ tsunami zmiotło całą miejscowość 仙台 (Sendai) gdzie miałem takowe odbywać; w to miejsce otworzyłem własną działalność gospodarczą i staram się zgarnąć chociaż część rynku IT, ale nie dostanę za to punktów, bo to nie praktyki zagraniczne, nie?

4.Jestem w trakcie ukańczania najszybszego dostępnego na świecie silnika do obliczeń propagacji hałasu drogowego w/g francuskiej dyrektywy NMPB-Routes-96, ale nie dostanę za to punktów, bo nie jest to projekt badawczy ani naukowy (bo nie robię tego dla żadnej uczelni pod przewodnictwem jakiegoś profesora ), czy się mylę?

A no i przede wszystkim jak cudownie, że jak bym jakimś cudem dostał NAGRODĘ REKTORA (w co wątpię) to wynosi ono 67% stypendium naukowego (nie żadnej specjalnej nagrody rektora) z zeszłego semestru. A później na seminarium się prof Sankowski pyta kto się wybiera na II stopień studiów, bo jak się okazuje ludzi się zapisuje na styk.
Ciekawe ile ludzi będzie chętnych przy takim ekstremalnie wysokiej NAGRODZIE REKTORA?

Proszę o kogoś kompetentnego o utwierdzenie mnie w moich przypuszczeniach odnośnie pkt 1-4.

Pozdrawiam
ListerOprawca

Postprzez thomasm » 2011-10-08, 16:02

należy podziękować samorządowi
thomasm

Postprzez Voldi » 2011-10-10, 7:09

Witam, jestem w podobnej sytuacji jak ListerOprawca. Kiedy czytałem roboczą wersję regulaminu i naliczania punktów, nie przejmowałem się zbytnio o średnią i zdobycie stypendium gdyż w roboczej wersji było napisane:
Wybitne osiągnięcia naukowe:
* publikacje, której student jest autorem lub współautorem
* udział w pracach naukowo badawczych

Publikacja była opracowywana wspólnie z moim promotorem od inżynierki i dotyczyła projektu budowy nowego laboratorium, które powstanie w Instytucie Elektroniki. Całość była prezentowana w formie plakatowej gdyż niestety nie mogłem wziąć udziału w konferencji bo udział w niej kosztował 1700zł, a uczelnia nie sponsoruje takich wyjazdów dla studentów.

Od prawie roku aktywnie współuczestnicze przy badaniach naukowych (na które kierownik projektu dostał od Unii grant naukowy), w katedrze elektroniki medycznej i niemalże codziennie zostawałem po zajęciach a także w weekendy aby pomagać przy nich, kosztem tego miałem mniej czasu na naukę i ostatecznie niższą średnią.

Aktywnej działalności na uczelni mam więcej (koło naukowe, szkolenia itp.) ale są mniej punktowane więc o nich nawet nie wspominam. Pominąć mogę również ponadroczny staż, a w zasadzie to już normalną pracę na pół etatu (studia dzienne) w firmie elektronicznej.

Za choćby jedno z tych osiągnięć miałbym od razu 682 punkty. Patrząc teraz przy drukowaniu wniosków, doznałem szoku, obydwa moje najlepsze osiągnięcia spadły o dwa progi w dół! Aktualnie dostane za nie 150 punktów, ponad 4 razy mniej niż powinienem dostać. Przy niezbyt wysokiej średniej zdobędę maksymalnie 300pkt.czyli nawet nie połowę tego co miałbym w pierwotnej wersji, czyli praktycznie mogę się pożegnać ze stypendium. Przy okazji aktualnie jestem na wymianie zagranicznej i 300€ miesięcznie wystarcza akurat, żeby kupić sobie codziennie bułki i ser do nich. I herbatkę od czasu do czasu. Podsumowując, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, dlaczego wszystkie osiągnięcia naukowe mają aktualnie bardzo obniżoną ilość punktów? Skąd tak DUŻA zmiana pomiędzy wersją roboczą a ostateczną?
Voldi

Powrót do Pomoc materialna