UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Oświadczenie o dochodach niepodlegających opodatkowaniu

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Oświadczenie o dochodach niepodlegających opodatkowaniu

Postprzez deka87 » 2011-09-22, 12:55

Czy w tym oświadczeniu ( Zał. C) trzeba wpisywać stypendium socjalne, mieszkaniowe i na wyżywienie oraz świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego skoro według regulaminu i tak nie wlicza się go do dochodu?

... a jeśli trzeba to czy wpisać go we wniosku w polach: "Inny, zadeklarowany w oświadczeniu, niepodlegający opodatkowaniu", "Razem dochód roczny" i " Razem dochód miesięczny..." ?
Czy może jeśli nie jest brany pod uwagę przy obliczaniu wysokości stypendium to go nie wpisywać we wniosku a tylko w Zał. C?
deka87

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Oświadczenie o dochodach niepodlegających opodatkowaniu

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-22, 13:48

nie wlicza się do dochodu = dochodem nie jest = nie wpisujesz na zalaczniku, gdzie mają być wypisane dochody ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez deka87 » 2011-09-22, 13:54

Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Jeszcze tylko jedno pytanko - czy jeśli nie mam dochodów nieopodatkowanych to muszę w ogóle złożyć ten załącznik C?
deka87

Postprzez warka123444 » 2011-09-22, 21:45

mam pytanie co do nieopodatkowanych dochodów
Moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne i jet to mój jedyny dochód wiec ja mam wpisać to w pole inny we wniosku o stypendium tak
A dodam że składam z wnioskiem oświadczenie o ilości tzw.hektarów przeliczeniowych.
Bo z tego co sie orientuje to jest dochód nie opodatkowany
Z góry dzieki za odpowiedz. xD
warka123444

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-22, 22:51

tak, jest to dochod nieopodatkowany ;)
i wpisuje sie to w rubryke ''inne''.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Cariee » 2011-09-23, 16:31

czy w załączniku C, wpisując jako dochód nieopodatkowany kwotę z gospodarstwa rolnego, na górze wpisuje się dochód wynikający tylko z gospodarstwa czy cały dochód jaki rodzina posiada? w miejscu do wpisania jest :"w 2010r. moja rodzina uzyskała dochód w wysokości (...) z tytułu" ?
Cariee

Postprzez agieszka16011991 » 2011-10-16, 2:49

Czy w załączniku C należy wpisywać zasiłek rodzinny, stypendium socjalne i na wyżywienie, które otrzymywała mija siostra i ja w ubiegłym roku?
agieszka16011991

Postprzez pusiuX » 2011-10-16, 11:51

mam malą prośbę, mianowicie potrzebuje wzoru załącznika C. Mój webdziekanat się jak zwykle posypał, a nie wiem co do tego załącznika trzeba dołączyć :) Póki jestem w domu, zebrałbym wypagane dokumenty :)

edit.
Jeśli byłby ktoś tak uprzejmy, prosiłbym o wykaz dokumentów do podania o zwiększenie stypendium z tytułu zamieszkania w DS oraz informacje czy jest możliwośc dołączenia tego podania do podania o stypendium socjalne.

Pozdrawiam :)
pusiuX

Postprzez momus » 2011-10-16, 19:32

pusiuX napisał(a):mam malą prośbę, mianowicie potrzebuje wzoru załącznika C. Mój webdziekanat się jak zwykle posypał, a nie wiem co do tego załącznika trzeba dołączyć :) Póki jestem w domu, zebrałbym wypagane dokumenty :)

edit.
Jeśli byłby ktoś tak uprzejmy, prosiłbym o wykaz dokumentów do podania o zwiększenie stypendium z tytułu zamieszkania w DS oraz informacje czy jest możliwośc dołączenia tego podania do podania o stypendium socjalne.

Pozdrawiam :)

Zajrzyj na stronę samorządu w dział stypendia, masz tu wszystko co potrzebujesz

co do podania o zwiększenie, wypełniasz, biegniesz do kierowniczki po sempulek i autograf i zanosisz to razem z podaniem o socjalne i tyle
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez rudek » 2011-10-16, 20:11

Witam mam pytanie czy jezeli w ubiegłym roku osiagalem jednrazowe stypendium motywacyjne z urzedu gminy to powinienem zaznaczyc to w zalaczniku C (dodam tylko ze ta kwota jest na zaswiadczeniu o moich dochodach i nie bralem jej pod uwage wyliczajac dochod na jedna osobe w rodzinie)?
rudek

Postprzez ttamarajasik » 2013-11-30, 21:32

Jesli jest wliczona w zaswiadczenie to juz nie podajesz jej po raz kolejny. Skoro jest opodatkowane to jest:)
ttamarajasik

Powrót do Pomoc materialna