UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Jednorazowa zapomoga

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Jednorazowa zapomoga

Postprzez Ves » 2011-07-04, 19:06

Witam. Juz teraz wiem, ze studiujac w Lodzi na PL mialabym problemy z utrzymaniem sie. Najpewniej otrzymam stypendium socjalne, ale to bedzie niewiele. Slyszalam, ze jest mozliwosc otrzymania jednorazowej zapomogi w trudnych sytuacjach. Jesli tak, to o jaka kwote mozna sie ew ubiegac? Dodam, ze mieszkam ponad 400km od Lodzi. Pozdrawiam
Ves

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Jednorazowa zapomoga

Postprzez Cheloni » 2011-07-04, 20:17

Jeśli nic się nie zmieniło maksymalna kwota zapomogi wynosi 600zł. Zapomogę dostaję się na "jakąś okoliczność" np. urodzenie dziecka, śmierć rodzica lub jeśli np. zakupiłaś nowe okulary (w tym wypadku max 100zł).
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez WaldemarWyka » 2011-07-22, 19:26

Zapomoga nie przysługuje z powodu tego, że mieszkam daleko, od tego jest stypendium socjalne (+dodatek mieszkaniowy)

Przesyłam rozdział Regulaminu Pomocy Materialnej dla studentów PŁ na rok akademicki 2011/2012 dotyczący zapomóg:
"
Rozdział V:
ZAPOMOGI
1. Zapomogę może otrzymać student, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej.
2. Domniemywa się, że przejściowo trudna sytuacja materialna studenta następuje w następstwie zdarzeń taki jak np.: śmierć członka rodziny studenta, nagła ciężka choroba studenta lub członka jego ro¬dziny, klęska żywiołowa (np.: pożar, powódź), kradzież, urodzenie dziecka przez studentkę lub którego ojcem jest student, konieczność zmiany okularów przez studenta. W przypadku urodzenia się dziecka, którego rodzice są studentami PŁ, przysługują im dwie zapomogi (każdemu z rodziców przysługuje zapomoga), natomiast w przy¬padku urodzenia się więcej niż jednego dziecka – zapomoga przysługuje na każde z dzieci.
3. Zdarzenie podane przez studenta jako podstawa ubiegania się o zapomogę należy udokumen-tować oraz dokładnie opisać obrazując sytuację w jakiej znalazł się student (i jego rodzina) na skutek ww. zdarzenia. W przypadku zdarzenia losowego wiążącego się z kosztami poniesionymi przez studenta lub członka rodziny studenta, którego dot. to zdarzenie, do wniosku należy dołączyć imienne faktury dokumentujące poniesione wydatki. Zapomoga na okulary (szkła kontaktowe) w kwocie do 100 zł może zostać przyznana po przedstawieniu imiennej faktury zakupu oraz zaświadczenia od okulisty stwierdzającego potrzebę ich stosowania.
4. Na wniosku konieczna jest opinia uczelnianego organu Samorządu Studenckiego.
5. W przypadku, gdy student nie pobiera stypendium socjalnego lub na skutek zdarzenia jego
sytuacja materialna uległa zmianie, niezbędne są zaświadczenia o wysokości dochodów netto
w rodzinie z ostatnich trzech miesięcy.
6. Student może otrzymać zapomogę dwa razy w roku akademickim, ale nie może otrzymać
za¬pomogi dwa razy z tego samego powodu.
7. Dokumenty uzasadniające wystąpienie o zapomogę, po odnotowaniu ich cech i potwierdzeniu podpisem przez uprawnionego pracownika Dziekanatu, mogą być zwrócone za¬intere¬sowa-nemu studentowi.
8. Zapomoga wypłacana jest w formie pieniężnej przelewem na konto bankowe studenta lub
w kasie PŁ (w przypadku braku numeru konta studenta w Kwesturze PŁ).
"
Waldemar Wyka
Senat PŁ
WRS WKS FTIMS
WaldemarWyka

Postprzez momus » 2011-07-22, 23:28

WaldemarWyka napisał(a):konieczność zmiany okularów przez studenta

czyli co, jeśli do tej pory nie nosiłem, ale teraz raczej muszę mieć (zwłaszcza do pracy, informatyk == monitory), to nie dostane??, wiem że niby to 100zł, ale to dużo, zwłaszcza ze okulary z filtrami i innymi duperelami są drogie
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-07-23, 7:23

też przysługuje :)
100zł
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Loopdster » 2011-08-04, 16:13

W jaki sposób mogę się o rzeczoną ubiegać?
Chodzi mi o dokumenty oraz gdzie składam w/w?
Loopdster

Postprzez momus » 2011-08-04, 16:29

Jeśli dobrze pamiętam, to składasz podanie o zapomogę do biura samorządu, a jako dowód/poświadczenie przedstawiasz kserokopię (oryginał??) imiennej faktury na zakup okularów.
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez Loopdster » 2011-08-05, 12:52

Dzięki za odpowiedź.

Ponieważ teraz są wakacje, to dokumenty mogę złożyć jedynie podczas zebrań (godzin wyszczególnionych na forum) czy to biuro funkcjonuje normalnie w określonych godzinach?
Loopdster

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-08-05, 13:32

można zostawić jak tylko ktoś tam jest, ewentualnie na portierni - wszystko jest przekazywane, a my to oddajemy do dziekanatu ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Maciek Pietrzak » 2011-08-05, 22:23

Jak to jest z zaświadczeniami od lekarzy? Chodzi mi o raka siostry, która ma 12 lat (na szczęście temat nie dotyczy mnie, tylko mojej znajomej, kandydatki na studia na PŁ). Jakie tu musi być zaświadczenie? Co na nim musi być wpisane?
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez loku_222 » 2011-08-29, 18:36

a bez faktury imiennej tylko z paragonem i imienym zaleceniem od lekarza okulisty na to ze musze nosic okulary (zakupiłem je 2 tydzien temu) dostane ten "czesciowy zwrot kosztów za moje google"?
loku_222

Powrót do Pomoc materialna