UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zmiany w systemie stypendianym?

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Re: Zmiany w systemie stypendianym?

Postprzez thomasm » 2011-08-03, 16:33

można było zostawić dobre zasady choć na 1 semestr?
MOŻNA BYŁO.
ale ktoś był nadgorliwy
thomasm

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-08-03, 17:20

te uczelnie też będą mieć stypendium rektorskie - tyle, że praktycznie wyłącznie za średnią ocen.
u nas władze Uczelni nie akceptowały takie rozwiązania - tłumacząc to koniecznością uwzględnienia wszystkich kryteriów
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Mariposso » 2011-08-03, 20:00

W artykule jest napisane, iż warunki będą mogły być brane pod uwagę łącznie lub rozdzielnie(czyli rektor danej uczelni może zdecydować, że stypendia mogą być przyznawane tylko za działalność naukową, a za oceny w ogóle). Wiadomo jak będzie na naszej uczelni??
U nas będą uwzględnione wszystkie kryteria?
I jeszcze jedno pytanko. Jeśli stypendium ma dostawać 9% studentów, to jeśli na kierunku jest przypuśćmy 31 osób, to stypendium dostają dwie osoby czy trzy?
Mariposso

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-08-04, 15:54

zaokrąglenie będzie w dół, czyli 2.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Panika » 2011-08-04, 19:43

Marcin Sachrajda napisał(a):zaokrąglenie będzie w dół, czyli 2.

To już jest po prostu śmieszne.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez thomasm » 2011-08-05, 9:51

takie już mamy władze uczelni , na pewno drugi raz politechniki łódzkiej bym nie wybrał
thomasm

Postprzez Mariposso » 2011-08-05, 22:44

No to naprawdę po prostu już jest bajka...
34 osoby muszą być aby trzy osoby dostały stypendium :D :D
Mariposso

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-08-06, 3:47

zawsze można pozbierać trochę zużytych opon i wybrać się pod ministerstwo :-)

PS: taki żarcik, dla natrętnych, którzy nie zrozumieli :-)
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Mariposso » 2011-08-07, 14:02

Czytając sobie REGULAMIN STUDIÓW W POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ znalazłem coś takiego :D :D
Szczegółowe zasady i tryb przyznawania stypendium określa odrębny regulamin. Regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce nie może ulec zmianie później niż na 6 miesięcy przed rozpoczęciem roku akademickiego, którego dotyczy.
Mariposso

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-08-07, 14:41

to wcześniejszy zapis, który dotąd był stosowany - RPM na kolejny rok akademicki był zawsze zatwierdzany do końca marca.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez alchemik » 2011-08-07, 18:53

Ewa Trzeciak napisał(a):to wcześniejszy zapis, który dotąd był stosowany - RPM na kolejny rok akademicki był zawsze zatwierdzany do końca marca.

Rozumiem, że teraz zacytowany przez kolegę regulamin nie jest już stosowany? To po co w ogóle on istnieje?

Marcin Sachrajda napisał(a):zaokrąglenie będzie w dół, czyli 2.

Tak się zaczęłam śmiać, że aż mi rodzice do pokoju się zlecieli, czy na pewno wszystko ze mną w porządku.

Marcin Sachrajda napisał(a):zawsze można pozbierać trochę zużytych opon i wybrać się pod ministerstwo

Spoko, opony już zbieram, ale jest parę adresów w Łodzi gdzie wybiorę się w pierwszej kolejności ;)

To teraz idę namówić rodziców, żeby rzucili swoją legalną pracę i zaczęli zarabiać bez podatku za granicą, to może socjalne dostanę ;)
alchemik

Postprzez biegaczzz » 2011-08-08, 16:41

Może rzeczywiście trochę zagmatwali z tym stypendium rektora(chodzi o zasady przyznawania oraz ustalenie tego w trakcie gry) i dla większości osób będzie to jednak strata to wydaje mi się, że będzie to duży plus dla osób które są kreatywne czy po prostu potrafią kombinować i nie mogły by liczyć na samą średnią. Z drugiej jednak strony czy za to powinno być ono przyznawane, za najlepsze kombinowanie i to jeszcze dla tak małej grupy osób sam nie wiem. :|
biegaczzz

Postprzez boberek34 » 2011-08-08, 17:04

biegaczzz napisał(a):Może rzeczywiście trochę zagmatwali z tym stypendium rektora(chodzi o zasady przyznawania oraz ustalenie tego w trakcie gry) i dla większości osób będzie to jednak strata to wydaje mi się, że będzie to duży plus dla osób które są kreatywne czy po prostu potrafią kombinować i nie mogły by liczyć na samą średnią. Z drugiej jednak strony czy za to powinno być ono przyznawane, za najlepsze kombinowanie i to jeszcze dla tak małej grupy osób sam nie wiem. :|

A to na studiach się kombinuje czy uczy? Gratuluję podejścia.
boberek34

Postprzez Olas » 2011-08-08, 17:23

biegaczzz napisał(a):(...)wydaje mi się, że będzie to duży plus dla osób które są kreatywne czy po prostu potrafią kombinować i nie mogły by liczyć na samą średnią

no i właśnie dlatego cały ten system jest raczej źle odbierany ;/
czas się poważnie zastanowić czy chcę iść na studia II stopnia akurat na tej uczelni
Olas

Postprzez Ad@m » 2011-08-08, 18:29

Ja się chyba przejdę do kogoś na dyżur poselski. Na przyszłość, niech pomyślą, zanim coś uchwalą.
Ad@m

Postprzez Olas » 2011-08-16, 7:55

Ad@m napisał(a):Na przyszłość, niech pomyślą, zanim coś uchwalą.

niestety w większości przypadków najpierw robią, uchwalają, a dopiero potem patrzą co wyszło(albo i nawet nie patrzą) :evil:

Dyżur poselski albo do jakiegoś TVNu to podesłać :P
Olas

Postprzez Ad@m » 2011-08-16, 18:10

To na prawdę jest kpina.
Nawet jeśli jakimś cudem uda mi się zdobyć stypendium Rektora, to razem z socjalnym, dostanę mniej, niż na starych zasadach.
A słyszałem, że dzięki tej ustawie, będą wyższe stypendia.
Ad@m

Postprzez mnaimad » 2011-09-06, 15:54

To całe stypendium rektora dla najlepszych studentów jest śmieszne
Żeby aż dwie osoby dostały stypendium grupa musi mieć przynajmniej 23osoby albo 34 dla 3stypendiów.

Przykład 1: Ciekawe kto dostanie stypendium jeśli w grupie będą dwie osoby z taką samą średnią np 5.0(taka sama pkt) ale grupa ma tylko 22 osoby czyli wg prawa tylko jednej osobie należy się stypendium. Kto je dostanie ?
Przykład 2: Jeśli w grupie(22osobowej) jest olimpijczyk i osoba z wysoką średnią to niestety tylko jedna z nich może liczyć na stypendium. To chyba nie jest fair, bo powinni dostać obydwoje.
i jeszcze można by mnożyć przykłady nie wspominając o tych pkt za "osiągnięcia naukowe".

Może ktoś kompetentny odpowie jakie będą decyzje komisji stypendialnej w ww przypadkach.

Mam nadzieje że ktoś z komisji "wywalczy" dla studentów chociaż stare zasady że:
"Obliczoną liczbę osób zaokrągla się w górę.
Do grupy rankingowej należy także doliczyć osoby, które nie zmieściły się w danej grupie, ale posiadały taką samą średnią jak osoba z najniższą średnią w tej grupie."

Czekam na jakieś pozytywne informacje :D
mnaimad

Postprzez ostek12 » 2011-09-08, 10:46

Jak są takie wybitne jednostki to mogą starać się o stypendium Ministra, a jeżeli ta osoba je dostanie automatycznie zwalnia się "miejsce" na rektora:) Przynajmniej tak to funkcjonowało na naukowym, więc tutaj będzie pewnie tak samo
ostek12

Postprzez pieszczoch » 2011-09-17, 14:19

jak to jest ze tym dodatkiem do mieszkania? trzeba tam mieć jakieś pieczątki i zaświadczenia gdzie się mieszka?
czy wystarczy napisać że mieskza się w łodzi?
pieszczoch

Postprzez thomasm » 2011-09-29, 19:07

co to są grupy rankingowe?
bo ostatnio pojawiło się kilka pogłosek .
Czy są to osoby z danego roku i specjalności/kierunku? Tak jak to było przy naukowym czy znów jest jakiś dziwny podział.
Chciałbym by wypowiedział się ktoś z SS
thomasm

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-09-30, 4:39

Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez robsonqaz » 2011-10-03, 9:51

SŁUCHAJCIE!

GRATULUJE WAM!

W regulaminie poprzednim, było napisane, że wyjazd na wymianę studencką będzie liczony jako osiągnięcieWybitne. Odbyłem w trakcie wakacji staż, który trwał miesiąc - niestety innego nie mogłem bo rok akademicki tam gdzie wyjechałem zaczyna się 1 września, u nas kończył w lipcu a przecież musiałem też załatwić różne sprawy związane z wyjazdem.
Jak się teraz okazuje w webdziekanacie. Nie kwalifikuje się już prawie na nic.... a wczesniej miałem 4 osiągnięcia za które mogłem dostać niemalże 400 punktów!
Nie wiem, czy to jest pomyłka, że nie ma tam ani słowa o wymianie studenckiej?

Dziwne jest dla mnie to, że osiągnięcie które nawet w wersji roboczej było Wyróżniające, teraz jest nic nie warte. Jak dla mnie jest to nie w porządku. Wcześniej liczyły mi się 4 osiągnięcia a obecnie mam jedno. Nie rozumiem dlaczego Samorząd nagle całkowicie zmienia zasady. Byłbym w stanie zrozumieć zmiany priorytetów poszczególnych osiągnięć, ale całkowite usunięcie osiągnięcia które plasowało się tak wysoko jest dla mnie nie do przyjęcia.

Ubolewam nad tym, ale cóż mogę zrobić, taką już mamy uczelnie i "Samorząd" <- to słowo do was pasuje w tym momencie idealnie!

Czy wy naprawdę myślicie, że studenci nic nie mają do roboty tylko codziennie sprawdzać czy przypadkiem samorząd nie zmienił regulaminu?!

Jak pisałem, drobne zmiany ok, ale całkowita przebudowa regulaminu?! Czy wy ten regulamin TYLKO POD SIEBIE piszecie czy dla dobra studentów co starają się coś więcej zrobić niż chodzić po imprezach? Dobrze, że to mój ostatni rok. Dziękuje wam za cudowne pożegnanie!
robsonqaz

Postprzez Ewa Trzeciak » 2011-10-03, 9:55

dwie uwagi:

1 - Samorzad sam sobie tego nie ustala, tylko uczestnciza w tych ustaleniach wladze uczelni.
2 - rok akademicki nie konczy sie w lipcu, a po sesji poprawkowej. A Twoj wyjazd powinien byc uznany jako osiagniecie.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez robsonqaz » 2011-10-03, 10:12

1. Z dziekanatu otrzymałem informację(dot. regulaminu - wysłałem poprzednią wersję):
W zał. przesłał Pan jedną z wersji roboczych (propozycję), którą Samorząd Studentów oraz Rektor zmienili do obowiązującej wersji.

2. Jako które osiągnięcie bo nie widzę takowego w regulaminie?

P.S. O dziwo zagraniczne praktyki 6 tygodniowe się liczą a wyjazd na wymianę na cały semestr już nie. Gdzie tu logika?
robsonqaz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc materialna