UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Zmiany w systemie stypendianym?

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Re: Zmiany w systemie stypendianym?

Postprzez abcde » 2011-10-04, 10:12

Co najmniej sześciotygodniowe praktyki krajowe związane z programem nauczania studenta i nie objęte programem praktyk obowiązkowych (udokumentowanie: zaświadczenie od pracodawcy potwierdzające odbycie praktyk oraz fakt braku zatrudnienia studenta w tej firmie, jako etatowego pracownika (wzór zaświadczenia w zał. II)

co to jest zał. II, skąd to wziąć?
może ktośżyczliwy posiada też wzórsamego zaświadczenia o odbyciu praktyk, zeby potem problemów nie robili w dziekanacie?
abcde

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez thomasm » 2011-10-04, 12:41

Dziś zaniosłem wniosek o stypendium rektora , spotkała mnie niemiła niespodzianka . Dokładniej mój kolega mający średnią o 0.3 niższą ma więcej punktów niż ja czytaj dalej ma praktyki papierowe załatwione w parę godzin.

Proszę nie pisać mi że komisje to będa weryfikować bo nie będą.

Chciałbym podziękować sAMORZĄDOWI za tak dobry regulamin . Za zmniejszenie liczby stypendiów ( niestety najlepsze są listy rankingowe ). Czemu nie mógł zostać podział na specjalności i lata studiów?
Jak na kierunku było 15 osób to stypendium dostawały 2 x3 =6 osoby teraz na 3 latach stypendium dostanie 4.

Cieszę się że za semestr podziękuję pŁ i naszym kolegą samorządowcom.
thomasm

Postprzez klocu » 2011-10-04, 14:49

@abcde:
http://www.weeia.p.lodz.pl/cms/zalaczon ... 7.2011.pdf (strona 7)

No dziś pofatygowaliśmy się do dziekanatu - pierwszy wszedł kolega, jak wyszedł zaczął się śmiać.
Babeczka w dziekanacie też się śmiała, że znowu z informatyki i licząc razem całe 6 lat to może z 6 osób dostanie to stypendium. A kolega to jest może z 50 osobą :/

Zasady są moim zdaniem oderwane granatem od pługa.
A ostatnio pani minister zapowiadała, że nowelizacja ustawy spowoduje że więcej stypendiów trafi do studentów!? Niech lepiej zmieni dilera.
Tu jestem tylko gościem, pojawiam się i znikam.
klocu

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-10-04, 15:30

więcej osób dostanie stypendia socjalne. To jest fakt.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez thomasm » 2011-10-04, 16:02

tak trafi do cwaniaczków których rodzice pracują zagranicą , nie wykazują dochodów i żyją w POlsce powietrzem.
bo większość ludzi których nie stać na studia idzie na zaoczne i sami się utrzymują

Marcin jeśli wierzysz w to co mówisz - zmień dilera
thomasm

Postprzez Marcin Sachrajda » 2011-10-04, 19:43

a jeśli Ty w to nie wierzysz, to idź na wybory i to zmień. Zmiany nie są od nas, a od ustawodawcy
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez thomasm » 2011-10-04, 20:23

podsumuję to krótko
ilu członków samorządu pobierało w ostatnim sem stypendium naukowe?
i po co w ogóle brali się za regulamin ich dotyczący?
żeby go spieprzyć ?
thomasm

Postprzez Lokas » 2011-10-04, 23:49

Pytanie 1:
Jeśli dobrze rozumiem, jeśli grupa liczy mniej niż 20 osób, nie ma najmniejszych szans na to żeby stypendium dostały 2 osoby?

Pytanie 2:
Cytat z regulaminu pomocy materialnej: "Środki przeznaczone na stypendia rektora dla najlepszych studentów, przeznaczane w liczbie nie większej niż 10% liczby studentów każdego kierunku(...)"

Przez kierunek mam rozumieć wszystkich studentów studiujących np. Mechatronike z całego mechanicznego? Dajmy na to 3 grupy po 20 osób, czyli 60, co by dawało max 6 stypendystów?

Pytanie 3:
Czy w poczet "odbytych kursów ściśle związanych ze studiowanym kierunkiem" mogę zaliczyć sobie kursy które odbyłem podczas semestru trzeciego, a nie miałem się jeszcze okazji sie nimi pochwalić? :P

Pytanie 4:
No i dlaczego student 2 roku za tą samą średnią dostaje wiele mniej punktów niż student 3 roku? :x
Lokas

Postprzez pjp » 2011-10-05, 11:19

Odpowiedź 1:
Przy 20 osobach stypendium dostanie 1 osoba. Stypendium dostaje w końcu 9% nie 10%.

Odpowiedź 2:
Podobno według aktualnej wersji liczą się osoby z całego kierunku, w ten sposób mogą uniknąć sytuacji gdzie na każdym roku jest mniej niż minimalne wymagania na jedną osobę. np. 3 lata po 10 osób dały by 3 stypendia, a tak będą tylko 2.
Chociaż to jak dla mnie w regulaminie nie zostało jasno określone.

Odpowiedź 3:
Z tego co mi wiadomo, to osiągnięcia nie powinny być starsze niż rok, zapisu na ten temat w regulaminie też nie widziałem, chociaż mogłem coś przeoczyć.

Odpowiedź 4:
Oficjalnie, bo tam trudniej zdobyć dobrą średnią niż na późniejszych latach, a w rzeczywistości kto wie jakie przekręty na bazie tego chcą robić.

Oczywiście mogłem coś poprzekręcać, nowe przepisy nie dość, że są nielogiczne to się jeszcze mocno zmieniały w trakcie tworzenia.
pjp

Postprzez thomasm » 2011-10-07, 15:40

największy szum zacznie się po ogłoszeniu list stypendialnych
gdy okaże się ile osób które zasługiwało na to stypendium go nie dostanie a ilu cwaniaków wygra na tym super regulaminie
thomasm

Postprzez Ad@m » 2011-10-07, 21:20

Podniesie się raban, że ktoś ze średnią 4.0 dostanie stypendium, bo jest w kole naukowym, jeździ na konferencje, a ktoś kto ma średnią 4,5 był raz na konferencji, jest na uczelni żeby się czegoś nauczyć, a nie żeby pić po konferencjach, nic nie dostanie.
Nie ma sprawiedliwości...
Ad@m

Postprzez thomasm » 2011-10-07, 23:56

albo jak stypendium dostaną sami z 2 roku

bo są kierunki na których lepsze średnie uzyskuje się na początku studiów gdy ma się powtórkę z matematyki fizyki i chemii
zresztą wrzucenie całego kierunku do jednego worka jest farsą
thomasm

Postprzez Ad@m » 2011-10-08, 2:10

Mówiłem to tyle razy., żeby zrobić podział na lata studiów, bo to nie ma sensu.
Ad@m

Postprzez ListerOprawca » 2011-10-08, 14:52

Co do braku podziału na lata, polecam zapoznanie się z sytuacją z pkt 1 z mojego posta viewtopic.php?f=25&t=13615&p=93037#p93037.

Ale kto się tym przejmuje, nie?
ListerOprawca

Postprzez Mariposso » 2011-10-16, 17:40

Czy są znane jakieś konkretne terminy kiedy osoby ubiegające się o stypendium (nagrodę) rektora dowiedzą się o wynikach, czyli czy dostaną to stypendium, czy też nie??
Mariposso

Postprzez thomasm » 2011-10-16, 19:52

raczej nie dostaniesz ,
widziałem ilość chętnych którzy składali podania i chyba jest 5 osób na miejsce
nagle wszyscy uważają się za "najlepszych studentów " z osiągnięciami na papierze
thomasm

Postprzez Mariposso » 2011-10-22, 23:40

Prośba o dostarczenie numerów kont do kwestury
czwartek, 20 października 2011 22:55 Magdalena Ciężka
Uwaga!

Osoby składające podania o stypendia proszone są o niezwłoczne podanie nr kont do kwestury (jeżeli jeszcze tego nie robiły) w celu ich wypłaty.

Taką notkę znalazłem na stronie Samorządu PŁ. W związku z tym mam pytanko, a mianowicie czy ta informacja dotyczy osób ubiegających się o stypendium rektora? W końcu po co już im zanosić numery kont skoro jeszcze nie wiadomo kto je dostanie??
I druga spawa, czy jest szansa dostawania stypendium gotówką, a nie przelewem??
Mariposso

Postprzez Ad@m » 2011-10-23, 0:26

A co Ci szkodzi zanieść numer konta ? Im szybciej zaniesiesz, tym szybciej Ci wypłacą. Jak zaniesiesz po przyznaniu stypendium, nie zostanie ono wypłacone, bo nie będzie gdzie przelać pieniędzy.
Z tego co wiem, nie ma możliwości wypłaty gotówką.
Ad@m

Postprzez Lukigva » 2011-10-24, 20:45

Przykro mi, prośba dotyczy jedynie osób składających wnioski o STYPENDIA, czym nie jest aktualna Nagroda Rektora.
Lukigva

Postprzez pjp » 2011-10-24, 22:33

REGULAMIN POMOCY MATERIALNEJ STUDENTOM POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ W ROKU AKADEMICKIM 2011/12
Rozdział pierwszy podpunkt 2c: "stypendium rektora dla najlepszych studentów"
Tak samo w komunikacie pierwszym drugim itd.
Z tego co wiem, to ostatecznej wersji regulaminu nagroda rektora została we wszystkich podpunktach zamieniona na stypendium rektora. Mogli gdzieś przegapić, ale ja nie zauważyłem.
Najlepiej by było jakby przegapili w jakimś na tyle ciekawym miejscu, że musieli by dać każdemu podwójną kwotę, bo zasłużył by jednocześnie na stypendium i nagrodę rektora.
Ktoś wie coś na temat tego kiedy będą jakieś chociaż wstępne listy odnośnie przyznanych stypendiów/nagród rektora, lub chociaż orientacyjne progi punktowe?
pjp

Postprzez Ad@m » 2011-10-24, 23:06

Lukigva napisał(a):Przykro mi, prośba dotyczy jedynie osób składających wnioski o STYPENDIA, czym nie jest aktualna Nagroda Rektora.

Moje pytanie brzmi. Czy zaniesienie numeru konta, do Kwestury, jest wielkim problemem ? Składasz i tyle, nawet jeśli nie dostaniesz stypendium, to niech sobie ten numer, tam będzie. Może się w przyszłym semestrze przyda.
Ad@m

Postprzez pjp » 2011-10-24, 23:21

Ad@m napisał(a):Moje pytanie brzmi. Czy zaniesienie numeru konta, do Kwestury, jest wielkim problemem ? Składasz i tyle, nawet jeśli nie dostaniesz stypendium, to niech sobie ten numer, tam będzie. Może się w przyszłym semestrze przyda.

Jak ktoś za dużo po tych wszystkich konferencjach międzynarodowych i olimpiadach jeździ to może to być problemem. Jeszcze potem w przyszłym roku ktoś wyciągnie, że numer konta do kwestury przyniósł w tym samym czasie co odbywało się któreś z wybitnych osiągnięć.
Nie zmienia to faktu, że do kwestury jest ,przynajmniej dla mnie, zupełnie nie po drodze.
pjp

Postprzez Ad@m » 2011-10-25, 17:21

pjp napisał(a):Jeszcze potem w przyszłym roku ktoś wyciągnie, że numer konta do kwestury przyniósł w tym samym czasie co odbywało się któreś z wybitnych osiągnięć.
Jak ktoś wstawia lewe papiery, to niech uważa na daty. Albo będzie uczciwy.
pjp napisał(a):Nie zmienia to faktu, że do kwestury jest ,przynajmniej dla mnie, zupełnie nie po drodze.
Widzę że studiujesz na weeia. Od Twojego wydziału, do Kwestury jest 100m.
Robicie wszyscy problemy tam, gdzie ich nie ma. Nie ma żadnego znaczenia, kiedy się zaniesie numer konta.
Ad@m

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc materialna