UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

studia II stopnia - s.socjalne, motywacyjne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

studia II stopnia - s.socjalne, motywacyjne

Postprzez Nebula » 2011-02-24, 15:09

witam.
skończyłam w styczniu studia I stopnia. teraz na początku marca zacznę studia II stopnia. w kończącym się semestrze zimowym otrzymywałam stypendium za wyniki w nauce oraz s. socjalne. mam w związku z zaistniałą sytuacją kilka pytań:

1. czy aby otrzymywać stypendium socjalne, muszę od nowa składać wszystkie dokumenty w semestrze letnim?

2. czy na pierwszym semestrze studiów II stopnia przyznawane będę stypendia za wyniki w nauce? (za średnią z poprzedniego semestru lub średnią z całych studiów I stopnia - w ten sposób odbywa się to na UŁ)

w sumie zdaję sobie sprawę z tego, że są to pytania dość naiwne i ponieważ trochę już studiuję na PŁ to domyślam się, jakie będą odpowiedzi... mimo wszystko wolę się upewnić.

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi :)
Nebula

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: studia II stopnia - s.socjalne, motywacyjne

Postprzez momus » 2011-02-27, 3:44

Wedle tego co się dowiedziałem na swoim wydziale to:

1) tak, trzeba złożyć na nowo wnioski o stypendia. Tutaj pojawia się moje pytanie: Czy zaświadczenia ze skarbowego mają być za 2009 rok ("rok poprzedzający Rok Akademicki")?? (chociaż to jest bez sensu, bo moja sytuacja ni jak się zmieniła i przyniosę dokładnie takie same papierki jak już mają, można by to jakoś uprościć)
2) Chyba tak, tutaj nie pamiętam, było spotkanie z dziekanem i ta kwestia wspomniana, ale nie jestem pewien

Komunikat zamieszczony na stronie mojego wydziału:
Studenci, którzy kończą studia I stopnia w semestrze zimowym otrzymują świadczenia stypendialne tylko do końca miesiąca, w którym była obrona (punkt 17 regulaminu pomocy materialnej). (Stypendia naukowe, socjalne, mieszkaniowe, wyżywieniowe i dla osób niepełnosprawnych). Na nowy semestr akademicki po rekrutacji na II stopień składa się ponownie podanie o stypendium.
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez cysia » 2011-02-27, 13:43

Nebula napisał(a):2. czy na pierwszym semestrze studiów II stopnia przyznawane będę stypendia za wyniki w nauce? (za średnią z poprzedniego semestru lub średnią z całych studiów I stopnia - w ten sposób odbywa się to na UŁ)

Tak.
Regulamin pomocy materialnej 2010/2011, Rozdział IV, punkt 2 napisał(a):O stypendium za wyniki w nauce może ubiegać się również student pierwszego i drugiego semestru studiów II stopnia rozpoczętych w ciągu roku od ukończenia pierwszego stopnia.

Nie jest niestety napisane na podstawie czego przyznają stypendium - czy średniej ze studiów, czy z ostatniego semestru, czy jeszcze jakieś inne kryterium obowiązuje. Pytałam na forum w którymś z wątków, ale nie uzyskałam odpowiedzi na to pytanie. Wiem tylko [z regulaminu pomocy materialnej na ten rok], że jeśli ktoś przechodzi z innej uczelni na PŁ, musi przedstawić dokumenty poświadczające jego średnią z dwóch ostatnich semestrów studiów I stopnia.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Nebula » 2011-02-27, 22:10

dzięki za odp :)

jeszcze tylko... jak słusznie zauważył momus dokumenty składane do styp. socjalnego będą dokładnie takie same jak składane na poprzedni semestr (tylko z inną datą wydania przez US). myślicie, że można to jakoś w dziekanatach załatwić po ludzku, żeby sobie z teczki do teczki przełożyli te papiery, czy też papierkologii stosowanej musi się stać zadość?
a przy okazji - do kiedy dokumenty trzeba złożyć?
czy aby otrzymać motywacyjne trzeba się o nie jakoś upomnieć stosownym podaniem lub czymś w tym stylu czy już "oni będą widzieć"?
Nebula

Postprzez cysia » 2011-02-28, 0:43

Nebula napisał(a):a przy okazji - do kiedy dokumenty trzeba złożyć?
czy aby otrzymać motywacyjne trzeba się o nie jakoś upomnieć stosownym podaniem lub czymś w tym stylu czy już "oni będą widzieć"?

Nie starałam się nigdy o socjalne, ale przypuszczam, że panuje tutaj zasada - im szybciej, tym lepiej dla Ciebie.

Wg regulaminu pomocy materialnej Ci, którzy skończyli I stopień na PŁ nie muszą składać żadnych podań o naukowe, wszystko jest w systemie.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Nebula » 2011-02-28, 15:38

termin składania dokumentów znalazłam tu http://samorzad.p.lodz.pl/files/stypend ... C3%B3w.pdf

studenci pierwszego roku (w r. ak. 2010/11)
• (...)
• studiów rozpoczynajcych si od lutego 2011 r. składaj wnioski o stypendium do 31 marca 2011 r.(...)
Nebula

Powrót do Pomoc materialna