UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypendia na FTIMSie

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypendia na FTIMSie

Postprzez Bungi » 2004-09-22, 10:00

Wlasnie ukazala sie lista styp na Ftimsie. Przegladalem ja z ciekawosci, bo w tym roku nie mialem szans sie tam znalezc i co widze. Jak do wyzszych semestrow matmy zastrzezen nie mam, to (poprawcie jesli sie myle) na 3 semestrze tylko kilkoro ludzi ma stype i najnizsza ich srednia to 4,97.... Tacy zdolni czy taki podsrubowany poziom maja????
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Bungi

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez badzio » 2004-09-22, 10:20

z tego co kojarze, to na stronie FTIiMSu umieszczony byl algorytm na podstawie ktorego przyznawano stypendia. wynikalo z niego, ze kazdy rocznik ma pewna pule miejsc ze 120 mozliwych. ilosc miejsc zalezna jest od kierunku, liczby studentow, liczby studentow ktorzy pobierali dawniej stypendium na danym semestrze oraz przecietnej sredniej w danym semestrze w poprzednich latach. Pierwszy rok mial zastosowanie raczej "oczyszczajace", to srednie nie byly za bogate i zbyt duzo osob nie lapalo sie na stype. Zatem nic dziwnego ze proporcjonalnie rzecz ujmujac, studentow z semestrow 5, 7 i 9 ktorzy sie zalapali jest o wiele wiecej niz tych z semestru 3 (z doswiadczenia wiem, ze u mnie wysyp wysokich srednich pojawil sie pierwszy raz po 4 semestrze - jak nie bylo juz matmy i fizy :P )
btw troche przesadziles... osob z 3 semestru ktorzy sie zalapali na stype jest nie kilkoro ale wiecej (naliczylem 13 i przestalem dalej). a najnizsza srednia jaka zauwazylem dla 3 semestru to 4.43 :P
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Postprzez Bungi » 2004-09-22, 12:04

Badzio...mowilem o matmie konkretnie...moze z 10 osob i nikt nie ma ponizej 4,97 :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Bungi

Postprzez badzio » 2004-09-22, 12:09

trzeba bylo sprecyzowac konkretnie o ktory kierunek Ci chodzi :P
ale nadal wiekszosc mojego wywodu jest sluszna - z tego co pamietam relacje znajomych, to matematycy mieli ciezkie pierwsze cztery semestry - dopiero pozniej troszke im sie polepszalo. a zatem istnieje duze prawdopodobienstwo, ze w poprzednich latach stypendia na III semestrze mialo niewiele osob - zatem i teraz jest ich niewiele
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Powrót do Pomoc materialna