UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Stypendium za wyniki w nauce / wf

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Stypendium za wyniki w nauce / wf

Postprzez wwojtek » 2010-03-02, 18:11

Witam!
Obecnie jestem prawie szczęśliwym studentem czwartego semestru. Z pewnych przyczyn nie zaliczyłem zajęć wf'u w sem. 3 (wydz EEIA). W związku z tym mam kilka pytań:

1. Według regulaminu studiów (rozdz. 4, §12, punkt 3): "Rejestrację pełną może otrzymać student, który [...] uzyskał pełną liczbę punktów ..." - jak należy rozumieć to może? Sytuacja wygląda tak, że posiadam pełną liczbę punktów, rejestracja jednak jest warunkowa (brak wf'u za zero punktów). Jakaś podstawa prawna? Bo w regulaminie nic na ten temat nie znalazłem niestety..

2. Domyślam się, że w związku z tym "brakiem zero punktowym" mało kogo obchodzi moja średnia i o stypendium naukowym mogę zapomnieć, mam rację? :)

3. Regulamin Studium Wych. Fiz. powiada (z tego co pamiętam), że obowiązek zaliczenia wf'u przechodzi mi na pierwszy semestr, w którym zajęcia wf'u nie są przewidziane, czyli według moich informacji na semestr 6. Czy to znaczy, że do momentu zaliczenia tego cholerstwa nie mam szans na uzyskanie stypendium naukowego!?

Pozdrawiam,
Wojtek
wwojtek

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Stypendium za wyniki w nauce / wf

Postprzez cysia » 2010-03-02, 20:59

Przecież to oczywiste, że, jeśli nie zaliczyłeś jednego przedmiotu, to nie możesz mieć rejestracji pełnej. Nawet jeśli za ten przedmiot jest 0 punktów. Nie wiem jak to jest z tym w-fem, ale znajomi zaliczali po 2 w-fy w jednym semestrze. I to w semestrze, w którym zajęcia były przewidziane programem.

I tak, nie masz co liczyć na stypendium w takiej sytuacji. Natomiast średnia powinna przede wszystkim Ciebie obchodzić, bo się liczy później do dyplomu.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez wwojtek » 2010-03-02, 22:38

Hm. Przede wszystkim dzięki za zainteresowanie.

Oczywiste czy też nie, według mnie nie wynika to z zacytowanego kawałka regulaminu (do którego odnosi się regulamin przyznawania pomocy materialnej), stąd też moje złudne nadzieje, że być może przedmioty zero-punktowe są potraktowane inaczej :)
Co do zaliczenia 2-ch wf'ów - dzięki wielkie za info, może mi się uda jakoś dogadać.

Pozdrawiam,
Wojtek
wwojtek

Postprzez girlie » 2010-03-02, 23:27

za przedmioty te (0p ects) płacisz przy powtarzaniu - więc czemu miałyby być inaczej traktowane przy stypendium?
girlie

Powrót do Pomoc materialna