UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Progi stypendialne

Stypendia socjalne, za wyniki w nauce, stypendia dla sportowców, zapomogi, dopłaty

Progi stypendialne

Postprzez thomi » 2004-05-31, 13:00

Czy juz jest wiadome jakie sa progi do sytpendium motywacyjnego na wydziale OiZ?W sumie to sprawa jest dla mnie nieslychanie pilna bo nie wiem jak to bedzie wygladalo i jak trzeba sie starac by miec sytpendium. A w sumie to chcialbym wiedziec na czym stoje juz teraz i z czego sie ewentualnie poprawiac lub co odpuscic. Jesli ktos znalby juz jakies informacje to bylbym wdzieczny za podizelenie sie nimi ze mna. Pozdrawiam Tomek
thomi

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Progi stypendialne

Postprzez ixtlilto » 2004-06-03, 15:27

W sumie też bym się chętnie dowiedziała, bo niestety nie mogłam być na poniedziałkowym zebraniu :/
ixtlilto

Postprzez Daniel Rurarz » 2004-06-03, 16:57

Pytanie do Kuby Już Nie Dreda - jak będzie na IPOŚu?
Pozdrawiam
Daniel Rurarz

http://rurarz.eu/
Daniel Rurarz
Rada Studentów / Webmaster

Postprzez kuba kiedys dread » 2004-06-03, 23:02

mam maly klopot w pracy nad progami, bo tymczasowo udzielam sie jakies 1500km od Pałacyku (tzn naszego, IPOS dziekanatu), w czymś co północną jutlandią zwą, jakiś aalborg, czy coś takiego, przed limfjordem w lewo... i jeszcze troche tu spędzę, wiec nie ja osobiście bede pisal progi, ale reszta naszej radosnej IPOS drużyny.

Chlopakom, ktorzy obecnie wojują u nas na Wydziale podeśle jakieśtam moje uwagi, co by można i poprosze ich o skonsultowanie tego i ich własnych przemyśleń z potencjalnymi stypendustami. Mam nadzieję ze znajdą się chętni do podziału złota - w naszym przypadku wartoby progi obniżyć, i podnieść stawki za najwyższe srednie, ale jak to w szczegołach rozwiązać, jaki algorytm napisać, to juz na podstawie danych z ubiegłych lat bedziemy musieli przemyslec, a puki co lece wódkę pić z francami (cuzami)
ształ merd, że na parle franse!
lepiej być znajomym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem
kuba kiedys dread

Postprzez Marek Krzewicki » 2004-06-04, 14:29

Dzień dobry,
witam przede wszystkich Studentów Wydziału OiZ.

W tej chwili progi związane z wynikami w nauce na Wydziale OiZ PŁ nie sa jeszcze znane. Co za tym idzie, nie ma jeszcze mowy o jakichkolwiek kwotach obowiązujących za takie lub inne wyniki osiągniete w semestrze letnim roku akademickiego 2003 / 04.
Są pewne propozycje, będące wynikiem dyskusji i symulacji (kwota przeznaczona na stypendia, progi, liczba stypedystów na Wydziale), które zostały zaprezentowane podczas spotkania Studentów OiZetu z przewodniczącym Wydziałowej Komisji ds. pomocy materialnej, z przedstawicielem Komsji Rektorskiej i członkami Samorządu Wydzału OiZ.
Ale to sa jak powiedziałem propozycje. I dopóki nie otrzymam oficjalnego pisma, iż Komisja Rektorska ds. pomocy materilanej zatwierdziła nasze propozcyje, to nic więcej nie jest w stanie powiedzieć na ten temat.

Jedynie do informacji moge podać, że w tym semestrze bądą premiowani tylko i wyłacznie ci ze studentów OiZetu, którzy rzeczywiście osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.
Pozdrawiam,

Marek Krzewicki
Rada Studentów Samorządu Studenckiego PŁ
Przewodniczący WRS OiZ PŁ
Marek Krzewicki
Rada Studentów

Postprzez ixtlilto » 2004-06-07, 10:03

Marek Krzewicki napisał(a):Jedynie do informacji moge podać, że w tym semestrze bądą premiowani tylko i wyłacznie ci ze studentów OiZetu, którzy rzeczywiście osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

Czad... 4,8 :shock:

Nie będe narzekać, bo jak zacznę pisać, że to dośc wysoko, to SS wydziałowy zarzuci mi, że nie przyszłam na spotkanie na którym to było ustalane. Daruję sobie więc nerwów...
ixtlilto

Postprzez Maciej Lisiecki » 2004-06-07, 11:29

Spoko ludzie....4,8 to prawie nic...gdybym mial jakakolwiek srednia od 3 semestru to bym na pewno mial z 5.0 :D
The Fiat and The Furious :)
Maciej Lisiecki

Lokalizacja: Stacja benzynowa na skrzyzowaniu z Torreviecha de Matuta do Vija El Rijos de Las Fuentes

Postprzez Marek Krzewicki » 2004-06-07, 17:49

Sprawa jest prosta - OiZet to stosunkowo jeden z łatwiejszych wydziałów PŁ, dobrzy studenci powodują rzeczywiście dużą liczbę stypendystów, a do tego proporcjonalnie małe pieniądze i ... aby móc nagrodzić tych, co rzeczywiście wykręcili wysokie średnie, trzeba było to tak ustawić.
Dla mnie sprawa jest zupełnie klarowna, a jeśli koleżanka Kasia ma jeszcze jakieś wątpliwości, to proponuję zmianę wydziału na taki, na którym progi zaczynają się znacznie niżej np. Budownictwo lub EiE, ewentualnie FTIMS, choć ten ostatni to chyba nie jest najlepszy pomysł ...
Pozdrawiam,

Marek Krzewicki
Marek Krzewicki
Rada Studentów

Postprzez ixtlilto » 2004-06-07, 21:38

Marek Krzewicki napisał(a):Dla mnie sprawa jest zupełnie klarowna, a jeśli koleżanka Kasia ma jeszcze jakieś wątpliwości, to proponuję zmianę wydziału na taki, na którym progi zaczynają się znacznie niżej np. Budownictwo lub EiE, ewentualnie FTIMS, choć ten ostatni to chyba nie jest najlepszy pomysł ...

<złośliwość_mode_on>
Ja mam tylko jedną wątpliwość: czy Samorząd Studentów PŁ jest dla studentów; czy studenci dla Samorządu...
<złośliwość_mode_off>
ixtlilto

Postprzez -LESiO- » 2004-06-07, 22:29

To samo tyczy sie Politechniki czy ona jest dla nas czy my dla niej ???
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez Marek Krzewicki » 2004-06-08, 6:05

A ja widzę jedno - w przypadku Kasi nie ważne czy z sensem, czy bez, nie ważne, czy z logiką, czy bez niej - wazne, żeby coś napisać, żeby zaistnieć ... A może tutaj, na tym forum są specjalne bonusy dla osób będących liderami ze względu na liczbę postów ... ???

Kasiu, czy tak ciężko jest Ci zrozumieć prosty fakt, że pieniędzy z MENiS przyszło nam na Politechnikę stostunkowo mało (nie dotrą wszystkie przewidzane na ten rok transze). W związku z tym trzeba było coś z tym zrobić. Zastosowano podział pięniedzy w myśl zasady "pieniądze idą na wydział za studentem", czyli proporcjonalny udział każdego z wydziałów w zależności od liczy studentów. Tak się składa, że dotychczas średnia miesięczna kwota wypłat stypendiów motywacyjnych na Wydziale OiZ sięgała 200 tys PLN (nie wliczając w to IFE - angielsko- i francuskojęzycznej części studiów związanych z OiZetem). A teraz wychodzi na to, że do końca roku na miesiace październik, listopad, grudzień na nasz Wydział dotrze w sumie ... ok. 120 tys PLN. Czyli bedzie tego średnio 5 razy mniej niż dotychczas !!!!!

Tak wiem, można było spróbować obdzielić większą liczbę osób. Tylko doprowadziłoby to do paradoksu w postaci tego, iż progi kwotowe byłyby co 4-6 złotych, a kwota za najwyższe stypendium wyniosła by ok. 70 PLN (przy ustaleniu, że najniższe wypłacane stypendium na wyniki w nauce to 50 PLN).
Więc jeśli już mowa o płaceniu za naukę, to chyba wszyscy przyznają mi rację, iż kwota 70 złotych, to nie są pieniądze godne osoby, która osiaga dobre, a raczej bardzo dobre wyniki w nauce !!!!!!! Jednak dzięki rezygnacji z wypłat stypendiów za dobre wyniki w nauce, dostajemy kumulację i możemy ją skierować do podziału na osoby mające bardzo wysoką średnią.

Więc jeśli Kasiu nadal nie widzisz różnicy, nadal masz wątpliwości co do jasności zastosowanego podziału, to rzeczywiście Wydział FTIMS nie był dla Ciebie ...
Pozdrawiam,

Marek Krzewicki
Marek Krzewicki
Rada Studentów

Postprzez ixtlilto » 2004-06-08, 7:44

Marek, jak się postarasz to potrafisz rzeczowo i merytorycznie odpowiedzieć na pytanie, które tu akurat było zadane w pierwszym poście.
Spokojnie, to co napisałeś teraz- całe wyjaśnienie- mogłeś napisać na początku.
Poźno, bo późno, ale za to wyjaśnienie dziękuję.
ixtlilto

Postprzez -LESiO- » 2004-06-08, 7:55

Do Marka

Tylko z tego co wiem na OiZ (mam znajomych na OiZ) jak ktoś jest na kursie licencjackim a pózniej na uzupełniającym rzeczywiście łatwiej jest miec wysoką średnią ale co z tymi co robia kurs inzyniersko magisterski w tym wypadku naprawde trzeba znacznie znacznie więcej się wysilić aby mieć wysoką srednią a uważam że te osoby powinno tak samo sie docenic jak i te które osiągaja najwyższe średnie na kursach licencjackich czy uzupełniających. Ale nie by mysli sie tylko o tym żeby pieniądze sensownie rozdysponować a nie żeby stypendium motywacyjne naprawde motywowało do nauki.
Co do EiE, widze ze nie masz pojęcia o tym wydziale co z tego że stypendia sa od 4,2 jak przy takiej ilości zajęć i zaliczeń i ich róznorodności tak średnia to naprawde spory wysiłek.
A co do ilości postów tam gdzie trzeba jestem poważny tam gdzie mozna odpuścic tez se odpuszczam i ani mnie ani nikomu to zadnych praw nie daje ale Ciebie widocznie to irytuje że ktoś pisze na forum. Zreszta sprawa dla Ciebie smieszna może okazać sie raczej dla kogoś istotna. A forum jest dla wszystkich. I tych co tylko czytaja i dla tych co duzo piszą.
mgr inż.
-LESiO-

Postprzez Maciej Lisiecki » 2004-06-08, 9:04

Hmm ja przynajmniej moge przyznac bez bicia ze zawsze pisze bez sensu :) Lekko mnie smiesza takie klotnie na powazne tematy, bo mozna by sprawe czasem jednym czy dwoma zdaniami wyjasnic ale jak widze w niektorych przypadkach lepiej sie poklocic przez kilka dni i skonczyc na tym samym 8)
The Fiat and The Furious :)
Maciej Lisiecki

Lokalizacja: Stacja benzynowa na skrzyzowaniu z Torreviecha de Matuta do Vija El Rijos de Las Fuentes

Powrót do Pomoc materialna