UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Tydzień Apostazji

Tutaj możemy się informować o wszelkich imprezach niezwiązanych z PŁ. A zatem o tym wszystkim, co się w mieście, kraju lub na kontynencie dzieje.

Tydzień Apostazji

Postprzez Leila » 2011-05-16, 10:59

Dziś rozpoczyna się ogólnopolski Tydzień Apostazji.

Nie wiesz, co to jest? Apostazja to inaczej wystąpienie ze wspólnoty religijnej, np. z Kościoła Katolickiego. Każdy ochrzczony do niego należy, bez względu na to, czy jest katolikiem, czy też w ciągu swego życia zmienił poglądy religijne. Ci, którym przeszkadza przynależność do grupy wyznaniowej, z którą się nie utożsamiają, mogą z niej wystąpić poprzez apostazję. Więcej informacji w linku poniżej. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej - chętnie udzielę informacji. Zapraszam!
http://apostazja.info/index.php?option=com_content&view=article&id=329%3Atydzienapostazji&catid=34%3Anews&Itemid=56
Leila

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Tydzień Apostazji

Postprzez junior » 2011-05-16, 11:03

que to już nie tylko wierzy się na pokaz ale też i nie wierzy ? to kurde ja już nie wiem czy powinienem wierzyć czy nie:P
Nie wierzę bo nie chce nic robić wyłącznie na pokaz, ale chyba będę będę musiał zweryfikować poglądy :evil:
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Leila » 2011-05-16, 12:41

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie nie wierzą na pokaz?
Apostazja to wystąpienie z kościoła - nie ma nic wspólnego z pokazówką. To formalne załatwienie sprawy "nie należę do KK". Tydzień Apostazji to akcja, która ma pokazać, że można wypisać się z KK (nie każdy o tym wie) oraz przypomnienie dla tych, którzy chcieli to zrobić, ale dotąd jakoś nie mieli okazji. Gdzie tu widzisz pokazówkę? Jeśli nie przeszkadza ci to, że na papierku należysz do kościoła, to nie musisz nic z tym robić.
Leila

Postprzez junior » 2011-05-16, 13:31

pokazówką jest organizowanie na pokaz tygodni tego czy tamtego, w jedną bądź drugą stronę i próba przekonywania na siłę do jednego czy innego punktu widzenia.
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez cysia » 2011-05-16, 19:13

A gdzie Cię ktoś przekonuje na siłę do apostazji...?
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez junior » 2011-05-16, 20:05

mnie nie musi nikt przekonywać, bo jestem osobą niewierzącą, zastanawia mnie tylko ta moda na manifestowanie wszystkim dookoła różnych rzeczy, bo i niby po co...
Tomasz Węgrewicz
junior
WRS EEIiA

Postprzez Leila » 2011-05-16, 23:19

Nikt tu niczego nie manifestuje. Wstawiłam tylko info o tygodniu apostazji i jeśli ktoś jest zainteresowany, to ma gdzie zajrzeć, a jak nie, to nie musi.
Leila

Postprzez ilecprksa » 2011-05-20, 11:05

Popieram juniora. Dla mnie akcja bzdurna. Jeszcze trochę i bedzie tydzień aborcji, tydzień dłubania w nosie i inne bzdury.

Postprzez echelon_ » 2011-05-20, 20:36

Nie rozumiem waszego oburzenia. Jak dla mnie ten tydzień jest lepszy niż kiedy dorośli mają wyimaginowanych przyjaciół.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Powrót do Imprezy poza uczelnią