UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

prośba o informacje o IFE

Forum International Faculty of Engineering.

Re: prośba o informacje o IFE

Postprzez K07 » 2009-07-24, 10:46

sonicool napisał(a):Ej no sorry, przytaczasz kawałek wypowiedzi i wyciągasz dziwne wnioski. Ogólnie znany jest podział informatyków na ftimsie i na EEIA, mianowicie, że na ftimsie jest więcej programowania a na eeia poruszane są dogłębniej inne aspekty informatyki*. W cytacie, który przywołujesz jest mowa o programowaniu, w żadnej kwestii nie podsumowuje to informatyków po EEIA, którzy wielokrotnie są specjalistami w innych dziedzinach niż Ci po ftimsie.

No i chodziło mi głównie o programowanie. O ile c++ ze względu na dużą ilość pozycji książkowych jestem jakoś w stanie dogonić i ogarnąć o tyle z taką java, której nie widziałem w programie CS możne być problem...
K07

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Marcin Sachrajda » 2009-07-24, 11:07

icetique napisał(a):Co do tabelek się zgodzę, ale nie ma wytycznych, że powinno się używać XHTMLa. Możesz także używać HTMLa, ważne, żebyś stosował się do standardów ustalonych w dokumentach opisujących te języki "kodowania". O czym świadczy np. fakt, że powstaje HTML5.

Tomek, sprawa jest taka, ze np pytanie na zaliczeniu wyglądało tak:
Czy znacznik <br> musi być zamykany. Wg HTML 4 nie. wg xhtml TAK. I jak tu nie nazwać tego cofaniem się w rozwoju ?
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-07-24, 13:10

No tak, teraz powinni uczyć XHTML'a, bo jest rekomendowany do tworzenia stron WWW, ale weź pod uwagę fakt, że nie będzie XHTML 2 (nie przyjął się), a HTML 5 będzie. A zamykanie znacznika <br> nie będzie już wtedy przymusowe, ale nie będzie traktowane jako błąd ze względu właśnie na wsteczną kompatybilność z XHTML 1.x.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez sonicool » 2009-07-24, 13:44

K07 napisał(a):
sonicool napisał(a):Ej no sorry, przytaczasz kawałek wypowiedzi i wyciągasz dziwne wnioski. Ogólnie znany jest podział informatyków na ftimsie i na EEIA, mianowicie, że na ftimsie jest więcej programowania a na eeia poruszane są dogłębniej inne aspekty informatyki*. W cytacie, który przywołujesz jest mowa o programowaniu, w żadnej kwestii nie podsumowuje to informatyków po EEIA, którzy wielokrotnie są specjalistami w innych dziedzinach niż Ci po ftimsie.

No i chodziło mi głównie o programowanie. O ile c++ ze względu na dużą ilość pozycji książkowych jestem jakoś w stanie dogonić i ogarnąć o tyle z taką java, której nie widziałem w programie CS możne być problem...

Obecnie pozycji ksiązkowych na temat Javy jest od groma, zatem nie rozumiem... . Co dogonić? Bo nie rozumiem? W Polsce na wszystkich uczelniach nauka informatyki wygląda podobnie - mianowicie tak na prawdę od zera, zatem co chcesz doganiać?
sonicool

Postprzez kix » 2009-07-24, 14:06

icetique napisał(a):No tak, teraz powinni uczyć XHTML'a, bo jest rekomendowany do tworzenia stron WWW, ale weź pod uwagę fakt, że nie będzie XHTML 2 (nie przyjął się), a HTML 5 będzie. A zamykanie znacznika <br> nie będzie już wtedy przymusowe, ale nie będzie traktowane jako błąd ze względu właśnie na wsteczną kompatybilność z XHTML 1.x.

Porownywanie HTML'a (jakiejkolwiek wersji) z XHTML to ja porownywanie JS z PHP.
Co z tego, ze nie bedzie XHTML2? I co z tego ze HTML5 bedzie (najlepsze, ze najwieksza nowosc nie wejdzie i dupa - znacznik <video>). HTML5 jest rowniez nastepca XHTML'a.
Twierdzisz, ze XHTML2 sie nie przyjal? Matko boska, skad masz takie informacje? Bo ja z WHATWG, ze przesuneli ludzi pracujacych nad XHTML2 do HTML5. IMHO, HTML5 bedzie wielka porazka, bo to przerost formy nad trescia.

A zamykanie wszelkich znacznikow powinno byc przymusowe. Bo inaczej wychodza cuda a nie strony.

Co do Javy i C++. One sa tak podobne, ze opanowanie jednego, bardzo ulatwia opanowanie drugiego.
kix

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2009-07-24, 17:06

Twierdzisz, ze XHTML2 sie nie przyjal? Matko boska, skad masz takie informacje? Bo ja z WHATWG, ze przesuneli ludzi pracujacych nad XHTML2 do HTML5.

Właśnie dlatego, że XHTML2 się nie przyjął...

Polecam losowo znaleziony artykuł na google: http://www.heise-online.pl/news/Koniec-prac-nad-specyfikacja-XHTML-2--/9294

Porownywanie HTML'a (jakiejkolwiek wersji) z XHTML to ja porownywanie JS z PHP.

Heh, nikt nie porównuje (swoją drogą idiotyczny przykład), mówimy o różnicach. W momencie, kiedy używamy dwóch technologii do jednego celu (o podobnych możliwościach), mamy prawo o nich mówić. Natomiast JS i PHP nie wykorzystasz do tego samego celu, bo PHP jest językiem serwerowym, a JS działającym po stronie przeglądarki.

IMHO, HTML5 bedzie wielka porazka, bo to przerost formy nad trescia.

IMBSDFHO, to nie spekulujmy. Czy się przyjmie, czy nie - powinniśmy być na to przygotowani i jak najbardziej wg mnie nie robi różnicy, czy uczą mnie HTML'a czy XHTML'a, bo przerzucić się z jednego na drugiego - to nie jest wielki problem. Inna sprawa, że ten drugi jest oparty na XML'u, który służy także do innych celów, a więc jest częścią technologii mającej szersze zastosowanie.

Przerost formy nad treścią? Może. Osobiście wolę mieć więcej możliwości, a ich wykorzystanie dobierać w zależności od potrzeb. W niczym nie przeszkadza mi znacznik <video>, niech sobie będzie. Jak pewnie wiesz, został on właśnie wprowadzony w Mozilli, a w Operce jest już od jakiegoś czasu. Dużą zaletą będzie także Web Forms 2, obecne formularze mają mało do zaoferowania...
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez sonicool » 2009-07-24, 17:19

nie róbcie takiego offtopa...
sonicool

Postprzez Yyyeey » 2010-05-12, 16:54

Mnie natomiast interesuje jak wyglądała sprawa z rekrutacją zeszłoroczną, zwłaszcza na computer science. Słyszałem, że progi były dość wysokie, (tylko na IFE). Dla kontrastu na IFE party (studenci z rekrutacji sprzed dwóch lat) dowiedziałem się, że z samą zdaną matmą się dostanę. Jak ta sytuacja się przedstawia (nie musicie mi powtarzać, że to kwestia utrzymania się itd. bo doskonale to wiem ;))? dla pewności lepiej zapytać. Jeżeli jest to istotne, liczę na 50% z matmy rozszerzonej, 75% ang rozszerzonego i fizyki podstawowej dla pewności 30% (przyjąłem bezpieczne granice, poniżej których nie powinienem spaść, aczkolwiek wyniki mogą być wyższe).
Yyyeey

Postprzez DravenE » 2010-05-19, 0:58

Witam,
ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa drugiego języka (zdaję angielski + niemiecki na maturze) Bo gdzieś obiło mi się o uszy, że są jakieś, nie wiem jak to nazwać, premie (?) dla takich delikwentów ;)
z góry dzięki za odpowiedź
DravenE

Postprzez j.k » 2010-05-21, 12:24

DravenE napisał(a):Witam,
ja chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa drugiego języka (zdaję angielski + niemiecki na maturze) Bo gdzieś obiło mi się o uszy, że są jakieś, nie wiem jak to nazwać, premie (?) dla takich delikwentów ;)
z góry dzięki za odpowiedź

Liczy się w rekrutacji, jeśli o to chodzi :D Ja też zdaję niemiecki podstawowy i liczy się x0,8. Jeśli rozszerzenie, to wiadomo - x2,0

A ja mam pytanie, jak wygląda później nauka drugiego języka?
Wyczytałam tylko w programie, że na drugim semestrze: Język obcy m. 2.1, na trzecim: Język obcy m. 3.1 Język obcy m. 3.2
Mógłby ktoś coś więcej napisać na ten temat? Jakie języki, stopnie zaawansowania, itd? ;)
j.k

Postprzez DravenE » 2010-05-27, 18:19

j.k napisał(a):Liczy się w rekrutacji, jeśli o to chodzi :D Ja też zdaję niemiecki podstawowy i liczy się x0,8. Jeśli rozszerzenie, to wiadomo - x2,0

Ok, tylko w jaki sposób jest doliczana do wyników? czy jest po prostu dodawana do ilości punktów zdobytych (do osiągnięcia 1k punktów) czy jakoś inaczej jest to przeliczane?
DravenE

Postprzez j.k » 2010-05-31, 0:26

DravenE napisał(a):Ok, tylko w jaki sposób jest doliczana do wyników? czy jest po prostu dodawana do ilości punktów zdobytych (do osiągnięcia 1k punktów) czy jakoś inaczej jest to przeliczane?

Raczej normalnie. Liczą się po prostu wtedy 4 przedmioty, a nie 3 i maksymalnie możesz zdobyć 1080 punktów ;)
j.k

Postprzez dre4mcatch3r » 2010-11-26, 22:48

Witam! Jestem tegorocznym maturzystą i mam pytanie odnośnie studiów IFE. Konkretnie interesuje mnie Elektronika i Telekomunikacja. Jak przedstawia się poziom nauczania? trudno się teraz dostać? i jak ogólnie oceniacie studia w ife w stosunku do studiów normalnie na PŁ? Bo słyszałem już różne opinie. Dzięki za odpowiedzi.
dre4mcatch3r

Postprzez j.k » 2010-11-27, 3:12

Progi znacznie wyższe w porównaniu do tych samych kierunków po polsku ( w tym roku ~630 punktów na TCS). Ogólne wrażenie po dwóch miesiącach jak najbardziej pozytywne, na początku dochodzi bariera językowa, ale ta szybko znika.
j.k

Postprzez Yyyeey » 2010-12-01, 20:06

Gdy bylem na IFe party 2 lata temu, mowiono ze sama matma rozszerzona wystarczy by na CS sie dostac. W tym roku prog to ok 450 pkt, oczywiscie wszystko zalezy od poziomu matury, jakie te progi beda w latach kolejnych. Jednak jest to duzo wyzszy poziom niz informatyka na studiach polskojezycznych, gdzie wynosil on ok 150pkt.
Yyyeey

Postprzez dre4mcatch3r » 2010-12-12, 21:43

Ahm, czyli nie jest źle. A jak wykładowcy ? Czytałem, że ktoś się dość niepochlebnie o nich wypowiadał, a konkretnie że nie ma dobrych wykładowców w angielskim. Jak Wy uważacie?
Lepiej polskojęzyczna PŁ czy IFE?
dre4mcatch3r

Postprzez DravenE » 2011-01-25, 19:50

Co do bariery językowej, jeśli ktoś zna język na poziomie FCE. powinien sobie poradzić (po przyswojeniu technicznego słownictwa). Wykładowcy, w tym wypadku naprawdę jest różnie, są tacy którzy mówią naprawdę świetnie, ale i są tacy, którzy języka uczyli się najwyraźniej dawno temu i idzie im średnio :) Ale ogólnie rzecz biorąc, jest nieźle. Poziom nauczania? Hmm, po pierwszym semestrze mogę powiedzieć, że nie jest tak jak niektórzy mówią, że siedzisz i kujesz całe dnie, jest ostro, to trzeba przyznać, ale nie na tyle, żeby nie szło wytrzymać. Co do kwestii studia po polsku/IFE jak kto woli, po IFE nie masz problemów w zaadaptowaniu się do innych warunków językowych, łatwiej to przychodzi, polepszasz język, później dochodzi nauka 2. języka no i oczywiście wyjazd na Erasmusa na 5 semestr, chyba jeden z głównych plusów. Jakie minusy? Może odrobinę niższa wiedza specjalistyczna w porównaniu do równoległych kierunków (chociaż to też zależy od wykładowcy) Moim zdaniem, jeśli myślisz o tym, by wybrać się na IFE, daj sobie szansę, naprawdę warto, a wyniesiesz z tego więcej niż z innych studiów. No i oczywiście znakomici ludzie, naprawdę świetni koledzy i koleżanki ;)
Jeszcze taka kwestia, osobiście, idąc na IFE, właśnie na TCS bałem się, że wszyscy będą już obcykani w tematach komputerów, programowania, elektroniki itd. Okazało się, że nie jest tak źle, że wszystkie tematy realizowane są od podstaw (oczywiście w tempie 1000x szybszym niż w liceum ;)) Aha, i co jeszcze, mój kolega nie dostał się, zabrakło mu dosłownie kilku punktów na MEACS, dostał się na mechatronikę na Mechanicznym i strasznie niezadowolony jest z tego, że nie udało mu się 'wbić' na IFE :)
Podsumowując. polecam spróbowanie własnych sił i złożenie deklaracji na IFE :)
Tyle ode mnie na ten moment ;)
pozdrawiam,
DravenE
DravenE

Postprzez kooolec » 2011-02-18, 14:46

Hej,
Próbuję w tym roku dostać się na studia II stopnia na IFE (biotechnology), do przejścia mamy rozmowę kwalifikacyjną. Wiem, że jestem pierwszym rocznikiem, który przechodzi przez taki wynalazek jak studia bolońskie, ale nie wiecie może kto takie rozmowy przeprowadza (wykładowcy/ludzie z "administracji"?) i mniej więcej czego mogą dotyczyć? Będą pytania o biotechnologię i przedmioty z nią związane czy raczej rozmowa typu :dlaczego wybrała Pani IFE ,dlaczego biotechnologię, jak widzi Pani swoją przyszłość itp...O ile pamiętam kiedyś na IFE były rozmowy kwalifikacyjne na studia I stopnia?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
kooolec

Postprzez annaB. » 2011-02-18, 21:01

hej :)
mam dla Was świetną wiadomość:
Pojawia się przed Wami niesamowita okazja na rozwijanie swoich umiejętności oraz możliwości wyjazdów:

Letni semestr akademicki pod hasłem nowych możliwości z AIESEC…

AIESEC jest największą, międzynarodową organizacją studencką, istniejącą w 110 krajach na całym świecie i liczącą 50 000 członków.
Już teraz i Ty możesz stać się jej częścią, aplikuj do 27 lutego na http://www.lodz.aiesec.pl

W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce, bierzesz udział
w konferencjach, a także aktywnie zdobywasz nowe umiejętności.
Masz także możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną oraz wolontariat.

Wejdź na http://www.lodz.aiesec.pl i dowiedź się ile możesz zyskać z AIESEC Łódź.
annaB.

Postprzez kapc94 » 2012-08-10, 23:49

Przede mną jeszcze rok liceum (no prawie), ale już teraz mam parę pytań...

Czyli tak. Jeśli zdam maturę (planuję - matma, fizyka, angielski - wszystko rozszerzenie - ale o tym dalej) wybieram się na PŁ. Jeśli zdam dobrze, co bardzo prawdopodobne, wypadałoby iść na IFE. Na jaki kierunek? Pierwsza myśl - coś z informatyką (w gimnazjum finalista, tyle że w gimnazjum konkurs wojewódzki obejmował raczej obsługę pakietu biurowego, niż cokolwiek bardziej ambitnego, więc jak dla mnie to żaden wyczyn). Ale po pierwsze - za programowaniem nie przepadam (jeśli miałbym związać przyszłość z informatyką, to raczej z sieciami, administrowaniem), po drugie - przed monitorem wystarczająco dużo siedzę teraz, niespecjalnie mam zamiar zajmować się tym zawodowo. Myślałem o elektrotechnice, ale tego na IFE nie ma. Poza tym chyba to to mało przyszłościowe (choć może się mylę). Więc wychodzi EiT. Może to i lepsze od elektrotechniki, choć lutownicy w ręku jeszcze nie miałem...

Tylko teraz - czy ten zestaw maturalny jest optymalny pod względem tego kierunku? Z tego co czytałem w kryteriach, na IFE punktowany jest też drugi język obcy. Myślę więc, czy nie podszkolić się z niemieckiego i nie zdać z tego podstawy...

Ale z drugiej strony - angielski znam niby na poziomie FCE. Chodziłem na dodatkowy angielski w szkole językowej. Na egzamin się nie zapisywałem, bo mi to raczej nic by nie dało, szkoda kasy. Ale na próbnym miałem dość dobry wynik. Z drugiej strony jednak, oglądając film po angielsku bez napisów, raczej ciężko mi zrozumieć kwestie. Czytając coś po angielsku (powiedzmy artykuł na Wikipedii) szybko się zniechęcam, bo bez użycia Google Translate ciężko zrozumieć całość. Może więc lepiej zapisać się jeszcze na dodatkowy angielski...

Pomożecie?
kapc94

Postprzez j.k » 2012-08-11, 21:03

kapc94 napisał(a):Przede mną jeszcze rok liceum (no prawie), ale już teraz mam parę pytań...

Czyli tak. Jeśli zdam maturę (planuję - matma, fizyka, angielski - wszystko rozszerzenie - ale o tym dalej) wybieram się na PŁ. Jeśli zdam dobrze, co bardzo prawdopodobne, wypadałoby iść na IFE. Na jaki kierunek? Pierwsza myśl - coś z informatyką (w gimnazjum finalista, tyle że w gimnazjum konkurs wojewódzki obejmował raczej obsługę pakietu biurowego, niż cokolwiek bardziej ambitnego, więc jak dla mnie to żaden wyczyn). Ale po pierwsze - za programowaniem nie przepadam (jeśli miałbym związać przyszłość z informatyką, to raczej z sieciami, administrowaniem), po drugie - przed monitorem wystarczająco dużo siedzę teraz, niespecjalnie mam zamiar zajmować się tym zawodowo. Myślałem o elektrotechnice, ale tego na IFE nie ma. Poza tym chyba to to mało przyszłościowe (choć może się mylę). Więc wychodzi EiT. Może to i lepsze od elektrotechniki, choć lutownicy w ręku jeszcze nie miałem...

Tylko teraz - czy ten zestaw maturalny jest optymalny pod względem tego kierunku? Z tego co czytałem w kryteriach, na IFE punktowany jest też drugi język obcy. Myślę więc, czy nie podszkolić się z niemieckiego i nie zdać z tego podstawy...

Ale z drugiej strony - angielski znam niby na poziomie FCE. Chodziłem na dodatkowy angielski w szkole językowej. Na egzamin się nie zapisywałem, bo mi to raczej nic by nie dało, szkoda kasy. Ale na próbnym miałem dość dobry wynik. Z drugiej strony jednak, oglądając film po angielsku bez napisów, raczej ciężko mi zrozumieć kwestie. Czytając coś po angielsku (powiedzmy artykuł na Wikipedii) szybko się zniechęcam, bo bez użycia Google Translate ciężko zrozumieć całość. Może więc lepiej zapisać się jeszcze na dodatkowy angielski...

Pomożecie?

Zestaw maturalny idealny na wszystko na IFE oprócz Biotechnology i Biomedical Engineering. Studiuję EiT (zwane tu TCSem), lutownicę w ręku przed studiami miała może jedna lub dwie osoby.

Jakie dokładnie masz pytania, bo ich nie sprecyzowałeś.
O angielski? Większość osób będzie po CAE (trafią się i tacy po CPE), ale dasz sobie radę i z FCE.
O niemiecki? Polecam, bo na immatrykulacji usłyszysz, że "angielski to nie język obcy", a później łatwiej wybrać kierunek wyjazdy na Erasmusa jeśli znasz nie tylko angielski.
j.k

Postprzez kapc94 » 2012-08-13, 1:35

Pytanie - w czym się teraz podszkolić, na jaki język iść dodatkowo? Rok dodatkowego niemieckiego raczej nie sprawi, że będę płynnie sprechać, ale będę w stanie zdać podstawową maturę. Z kolei angielski - wiadomo - "to nie jest język obcy".
kapc94

Postprzez j.k » 2012-08-13, 16:42

kapc94 napisał(a):Pytanie - w czym się teraz podszkolić, na jaki język iść dodatkowo? Rok dodatkowego niemieckiego raczej nie sprawi, że będę płynnie sprechać, ale będę w stanie zdać podstawową maturę. Z kolei angielski - wiadomo - "to nie jest język obcy".

W matmie i fizyce, wszystkiego innego nauczysz się od podstaw na studiach. A inny język obcy wiadomo - w zależności od upodobań. Chociaż jeśli umiesz trochę niemieckiego i nie masz podejścia jak większość znanych mi osób ("uczyłem się całe gimnazjum i liceum, ale nic nie umiem, nienawidzę tego języka") to radziłabym się tego trzymać. Też zdawałam podstawową maturę z niemieckiego (dwa lata temu), a za miesiąc zaczynam zajęcia w Wiedniu - większość przedmiotów po niemiecku. Chociaż to będzie jeszcze większy skok na głęboką wodę niż pójście na studia z wykładowym angielskim.
W każdym razie powodzenia :)
j.k

the film good quality

Postprzez Abapani » 2012-08-22, 7:36

The Campaign Movie Full Movie Download, Where Can I Download The Campaign Movie, The Campaign Movie Download Avi, download film The Campaign dvdrip.
Abapani

Postprzez awesomenickname » 2012-10-04, 2:00

Przeczytałam cały temat i na pewno rozwialiście sporo moich wątpliwości, jednak mam jeszcze kilka pytań. W tym roku piszę maturę i bardzo chciałabym się dostać na computer science.

1. Jak jest z fizyką na Computer Science? Bardzo jest ciężko?
2. Czy ze względu na małe grupy wykładowcy denerwują się, gdy studentów nie ma na wykładach?
3. Jakie mniej więcej trzeba mieć wyniki z matur, aby się dostać? (piszę matematykę, fizykę i angielski na rozszerzeniu)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
awesomenickname

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do International Faculty of Engineering