UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

kursy

Forum International Faculty of Engineering.

kursy

Postprzez qsir » 2006-08-04, 16:19

czy ktoś z cos wie a moze byl na kursach organizowanych przez IFE np matma albo fiza? kursy zaczynaja sie w sierpniu. Sa one potrzebne? wiecie cos o nich?

ps

jest tu ktos z I roku z infy na IFE?
qsir

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez mienso » 2006-08-22, 17:22

Ja jestem z infy i ide na te kursy z fizy. Wlasnie zastanawiam sie czy w DS V gdzie bedziemy zakwaterowani jest net. Na gifie gdzie jest opisana struktura sieci nie ma V, ale V ma admina. :?
mienso

Postprzez rusek » 2006-08-22, 18:42

we wszystkich akademikach jest net jak bys chciał studiować bez netu nie rozumiem pytania
rusek

Postprzez mienso » 2006-08-23, 10:33

No tak, glupie pytanie.
A jak jest z adminami? Wyrozumiali gdy ktos chce sciagnac ilosc danych odpowiadajacych np. dystrybucji linuxa razy 30? :D
mienso

Postprzez badzio » 2006-08-23, 19:53

Takie pytania to w innym watku (jest juz pare poswieconych akademikom, takze Tygrysowi).
Dla admina to rybka ile sciagasz. Wazne zebys nie zajal calego lacza - ale to juz problem admina, zeby odpowiednio dzielil lacze.
BTW zazwyczaj w akademikach wyciete jest p2p (przez wiekszosc dnia). A poniewaz Tygrys ma slabsze lacze niz inne akademiki, to moga byc wieksze restrykcje (ale raczej nie na ilosc danych).
Ale jak juz pisalem - takie pytania to do innego watku
"Pan Bog pomaga tym, ktorzy potrafia pomoc sobie sami" - T. Jefferson
Obrazek
badzio

Postprzez Cosmo » 2006-08-25, 17:12

elo
ja ide na kursy z maty, fizy i anglika.
jestem z biotechnologi
i walk alone...
Cosmo

Re: kursy

Postprzez taszka-nn » 2008-08-27, 17:03

Odświeżam bardzo stary temat, bo raczej nie ma sensu zakładać nowego. Powiedzcie mi, czy było warto uczestniczyć w tych kursach? Jestem w trakcie kursu na prawko (200 km od Łodzi) i zastanawiam się czy jest sens... Najlepiej byłoby gdyby najpierw był jakiś test czy coś, żeby można było sprawdzić czy dana osoba rzeczywiście potrzebuje jakiegoś doszkolenia. Na ogólnym forum usłyszałam, że jeśli nie mam wielkich problemów z matmą i fizą to nie warto. (Choć to też jest względne:/ Nawet to, że miałam odpowiednio 70% i 75% z matury o niczym nie świadczy.) Ale chciałabym wiedzieć jaka jest opinia studentów IFE. Bo pewnie na kurs warto iść też ze względu na możliwość poznania słownictwa technicznego w języku angielskim. Sama nie wiem... Pomóżcie :)
`Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
taszka-nn

Postprzez Srox » 2008-08-28, 17:25

mysle ze nie maja te kursy za wiele wspolnego z wczesniejsza nauka bo na nich sa w 90% robione rzeczy juz studyjne a nie licealne
przydaja sie moim zdaniem kazdemu, nie az tak bardzo ale troche jednak, jezyk mozna pocwiczyc, choc nie powinno byc problemow jesli ktos robil w tej kwestii cokolwiek wiecej niz obowiazkowe lekcje angielskiego w liceum, terminy szybko sie przyswaja a wykladowcy nie prowadza wykladow w tempie freestylowcow :)
kursy przygotowawcze daja ta przewage ze z reguly przez kolejny semestr, a nawet dwa ma sie o wiele latwiejsza nauke, bo przerabia sie na nich pobieznie, ale wiekszosc materialu. poza tym - znajomosci :P
przynajmniej tak bylo na matmie, na to tylko chodzilem, w tamtym roku
najlepiej jest wybrac to z czego jest sie slabszym, ale potwierdzam ze oplaca sie wybrac na taki kurs :)

a wyniki z matury rzeczywiscie przestaja miec znaczenie diametralnie na studiach, Wszystko sie moze zmienic :(
Srox

Postprzez taszka-nn » 2008-08-28, 19:48

Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź;))
No, robiłam "troszkę" więcej z angielskiego niż lekcje w liceum (zdawałam w grudniu CAE), ale nie zaszkodzi poznanie nowego słownictwa;) Też bardziej przydałyby mi się kursy z matmy (brałam udział w olimpiadzie z fizyki i z tego powodu przerobiłam całego "Resnicka", który jest ponoć szanowany na studiach :wink:), ale skoro już się wybiorę wcześniej do Łodzi to z kursów z fizy też wypada skorzystać. Heh, znajomości? ;> No, może się uda oswoić z fragmentem grupy (: To też plus. I ta początkowa przewaga.
Gadałam dzisiaj z instruktorem i skończy się na tym, że po prostu będę wracać w weekendy na jazdy :P
Pozdrawiam! (Btw, I love your av;p)
`Well, then,' the Cat went on, `you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'
taszka-nn

Postprzez Srox » 2008-08-29, 3:24

Resnick szanowany na studiach ? dziewczyno, jakbym go przerobil to teraz pewnie wygrzewalbym sie nad morzem :D
nawet nie wiesz jakie masz szczescie, choc jeszcze zalezy od tego na czym jestes :)
[moj av mowi dzięki;]
Srox

Postprzez taszka-nn » 2008-08-29, 14:02

Na IT :)
A nowe wydanie Resnicka się przyjemnie czytało xD Zadania o pingwinach (na sankach, ślizgawkach, równiach pochyłych, w wagonikach) rox! Albo ktoś tam był fanem linuksa, albo sama nie wiem xD I jeszcze jakiś komentarz na temat The Who:| A najbardziej rozwaliło mnie zdanie o "niepohamowanej ekspresji" Joy Division :lol: Ale przecież to jest niby-podręcznik do szkoły średniej, fakt, że nie zatwierdzony przez MEN, ale zawsze:D
Ok, koniec offtopa. Dzięki jeszcze raz. Choć myśl o skracaniu sobie najdłuższych wakacji w życiu jest trochę nieprzyjemna;]
taszka-nn

Postprzez Srox » 2008-08-30, 3:49

na tych kursach to w 90% sie siedzi i slucha, a pozniej mozna isc nawet do parku :D
to dalej sa wakacje tylko nie mozna tak dlugo spac 8)
Srox

Postprzez taszka-nn » 2008-08-30, 12:56

No niby tak;) Ale tracę ostatni miesiąc z kumplami z dawnego liceum czy gimnazjum:)

Heh, taki miesiąc (jeszcze) bezstresowych wykładów się przyda.
taszka-nn

Powrót do International Faculty of Engineering