UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Język wykładowy

Forum International Faculty of Engineering.

Język wykładowy

Postprzez mkkm » 2012-07-24, 23:05

Ze względu na to, że dostałam się na inżynierie architektionczną na ife chciałam zadać kilka pytań a propos prowadzenia zajęć.

Już wyczytałam, że trudność- to zależy ode mnie i poziom języka, też zależy jak dla kogo ;P Chodzi mi konkretnie o to czy cały wykład prowadzony jest po angielsku, wprowadzane nowe pojęcia itd. I tak- już wiem z forum , że po polsku też od razu nie rozumiemy pojęć ;p Czy podczas zajęć jest chociaż przeplatane coś po polsku?

Z matury rozszerzonej z angielskiego miałam tylko 59%, więc zrozumcie moje wątpliwości i obawy ;)
mkkm

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Język wykładowy

Postprzez j.k » 2012-07-25, 0:11

mkkm napisał(a):Ze względu na to, że dostałam się na inżynierie architektionczną na ife chciałam zadać kilka pytań a propos prowadzenia zajęć.

Już wyczytałam, że trudność- to zależy ode mnie i poziom języka, też zależy jak dla kogo ;P Chodzi mi konkretnie o to czy cały wykład prowadzony jest po angielsku, wprowadzane nowe pojęcia itd. I tak- już wiem z forum , że po polsku też od razu nie rozumiemy pojęć ;p Czy podczas zajęć jest chociaż przeplatane coś po polsku?

Z matury rozszerzonej z angielskiego miałam tylko 59%, więc zrozumcie moje wątpliwości i obawy ;)

Wykłady są całkowicie po angielsku, szczególnie na 2 roku i wyżej, gdzie są Erazmusi. Zdarza się, że wykładowca wrzuci pojedyncze słówka (z fizyki np, gdzie mieliście to już w liceum i łatwiej zrozumieć), po semestrze dwóch jest słynne powiedzenie "nie rozumiesz tak samo, bez różnicy czy po polsku, czy po angielsku" ;) Jak czegoś nie będziesz rozumiała - zadawaj pytania wykładowcy (absolutnie nie wstydź się albo nie przejmuj komentarzami, bo i tacy ludzie się trafią) lub kolegom siedzącym obok. Polecam w każdym zeszycie na końcu robić słowniczek nowych ważnych pojęć.
Laborki czasami są po polsku, jeśli nie ma żadnych obcokrajowców. Nie umiem powiedzieć jak to dokładnie wygląda na AE, studiuję co innego. Wszystko zależy od prowadzącego.

Uwierz, że nikt nie odpada przez angielski, a przez matmę i fizykę :)
j.k

Re: Język wykładowy

Postprzez mkkm » 2012-07-25, 1:31

Dzięki wielkie, pomogłeś/aś ;)
mkkm

Powrót do International Faculty of Engineering