UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Usprawnienie PŁ

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Usprawnienie PŁ

Postprzez kalarepa » 2014-07-10, 2:06

Po bagażu doświadczeń jaki dostarczyła mi PŁ nasuwa mi się parę pytań/wniosków. Mam nadzieję, że może samorząd da radę coś w tych kwestiach zmienić:

1) Po co powstał system do generowania podania o egzamin dyplomowy (absolwenci.p.lodz.pl), gdzie trzeba wypisać wszystkie informacje (imię, nazwisko, kierunek, rok rozpoczęcia, nr indeksu itd itd), natomiast to co otrzymujemy, to sklejony tekst z tego co przed chwilą tam wpisaliśmy. Czy generowanie takiego podania nie mogłoby się odbywać poprzez zakładkę w webdziekanacie? tam są wszystkie nasze dane bez zbędnego nowego loginu i hasła do nowego systemu.

2) W webdziekanacie nie ma opcji wydruku karty ocen ze wszystkimi przedmiotami po angielsku (jęz. obcy i WF są zawsze po polsku). Przez taką sytuację biurokracja związana z jakimkolwiek wyjazdem zagranicznym się zwiększa, ponieważ student musi przepisać sam wszystkie przedmioty i oceny, a następnie dziekanat sprawdzić i podpisać. Gdyby w webdzikanacie była dostępna wersja w pełni angielska, taki dokument tworzyłoby się w 3 sekundy, nie ponad 20 min.

3) Przydałby się system (połączony z webdziekanatem) monitorujący przebieg tworzenia dyplomów, gdzie byłaby informacja dla studenta o tym, czy dyplom jest do odebrania lub w jakim jest etapie. Rozwiązaniem na miarę 21 wieku nie jest ciągłe dzwonienie przez 3 tyg. i słuchanie "nie ma, proszę zadzwonić za tydzień".

Mam nadzieję, że ktoś z samorządu to przeczyta i spróbuje usprawnić funkcjonowanie PŁ. :)
kalarepa

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Usprawnienie PŁ

Postprzez fastctracker » 2014-07-11, 19:09

słuszne pomysły racjonalizatorskie
Sterowanie ruchem kolejowym to czysta elektrotechnika :-)
Mój ulubiony typ elektrowozu to ET 22
Blondynki to szczęściary
fastctracker

Powrót do Opinie