UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Opinia PSRP w sprawie studenckich wyborów.

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Opinia PSRP w sprawie studenckich wyborów.

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-21, 18:07

W odpowiedzi na dokument Pani Dr Anny Młynarskiej-Sobaczewskiej

"OPINIA W PRZEDMIOCIE PRAWIDŁOWOŚCI I WAŻNOŚCI WYBORÓW PRZEPROWADZONYCH PRZEZ SAMORZĄD STUDENCKI POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ"

Studencka Komisja Wyborcza zwróciła się z prośbą o opinię do Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Opinia PSRP w sprawie studenckich wyborów.

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-05-21, 18:11

i tyle w tym temacie :wink:
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez kix » 2010-05-21, 19:28

Brawo brawo, walczycie ze spamem, ale sami mozecie. Brawo.
Jeszcze z piec tematow zalozcie albo najlepiej na kazdy podforum. Zenada.

Co wiecej, ta opinia nie jest funta klakow warta, bo jest podpisana przez studenta afrykanistyki i absolwenta stosunkow miedzynarodowych - czyli osoby, ktora jak juz wczesniej pisalem, pojecie o prawie moze miec najwyzej hobbystyczne.

W odpowiedzi na argument, ze to pisal ktos inny, a PPSRP tylko sie podpisal: w takim razie tworca tej opinii albo sie jej wstydzil, albo nikt inny jej nie pisal. Zreszta, dopoki nie ma podanego innego tworcy, mam prawo sadzic, ze autorem jest PPSRP - czyli osoba nie posiadajaca wystarczajacej wiedzy prawnej.
kix

Postprzez MamóT » 2010-05-22, 10:38

niestety, przedmówca ma sporo racji.
autorytet prawa konstytucyjnego vs. stosunki międzynarodowe - trochę to wygląda niepoważnie. Opinia Parlamentu w kwestii odpowiedzi na ten dokument może być jedynie symboliczna

Acz warte uwagi, że PS RP zabiera głos. Można liczyć, że w razie potrzeby jest na stanowisku i poda pomocną dłoń.
MamóT
Emeryt Rady Studentów

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 12:54

@kix, nie ośmieszaj się, proszę. Myślisz, że nawet te 5 tematów jest współmierne do reklamy (m.in. nielegalnej) przeprowadzonej przez opozycję? Nie widzę, żebyś krytykował naszą "opozycję" za wysyłanie maili poprzez dziekanów do wszystkich studentów...

Widzę Twoją stronniczość, nie potrafisz spojrzeć obiektywnie na to, co się dzieje. Twój wybór, Twoje zdanie, ale proszę, zachowaj je dla siebie.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez evil » 2010-05-22, 13:13

icetique napisał(a):Widzę Twoją stronniczość, nie potrafisz spojrzeć obiektywnie na to, co się dzieje. Twój wybór, Twoje zdanie, ale proszę, zachowaj je dla siebie.
Odezwał się wzór obiektywizmu...
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez cysia » 2010-05-22, 13:27

icetique napisał(a):wysyłanie maili poprzez dziekanów do wszystkich studentów...

A coś takiego miało miejsce? Nie dostałam żadnego mail'a w tej sprawie, to ciekawe. Myślę, że dziekani mają ciekawsze zajęcia niż wysyłanie mail'i do studentów...
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-05-22, 13:39

może nie do wszystkich, ale w części jednostek, choćby tych najmniejszych, tak robiono.
wywieszenie wydruku opinii w akademikach przecież też nie było pomysłem, na który wpadły wszystkie kierowniczki w tym samym czasie ;)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 13:47

icetique napisał(a):ale proszę, zachowaj je dla siebie.

to teraz juz nie mozna wyrazac swojego zdania na forum? :shock:

jak dla mnie- moze i rektor nie mial prawa przerwac zjazdu, tak samo jak nikt nie mial prawa wylaczyc 4ds'u z glosowania ( Regulamin SS: 2. Liczba członków w RM jest nie większa niż 6.)
Jesli czlonek SKW nie moze przeprowadzac wyborow do organu do ktorego kandyduje- WRS, RM itd sa organami kolegialnymi to mozna przyjac, ze taka osoba nie mozna kandydowac do organu kolegialnego w ogole a nie tak jak to interpretuje PSRP (tak sobie pomyslalam po przeczytaniu opinii z uł)

A poza tym uwazam, ze podwazanie opini kogos kto na codzien siedzi w prawie, ma doktorat a na dodatek podpisuje sie pod tym dziekan wydzialu prawa (a chyba taki dziekan podpisuje sie pod czyms co uwaza za sluszne, gdyby sie sam z tym nie zgadzal to by nie podpisal nie?) jest co najmniej smieszne.
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 14:04

No i te osoby nie przeprowadzały wyborów, nie liczyły głosów, etc. do organów do których kandydowały. Więc nie wiem gdzie jest problem.

Poza tym popatrz realnie. Rada Studentów to grupa osób, którzy działają i chcą cały czas działać na szerszym polu. Naprawdę ciężko jest znaleźć tą 7 osób, które nie kandydowały by nigdzie.

Nie jestem obiektywny, nigdzie tego nie napisałem. Jako reprezentant jednej ze stron to chyba jasne, że trzymam jedną stronę. Domyślam się, że kix nie reprezentuje żadnej ze stron, gdyż nie podpisuje się nigdzie. Dlatego nieuzasadnionym jest fakt, że wrzuca na nas, a nie widzi tego, co robią oni...

Nie wydaje mi się, a właściwie jestem pewien, że osoba, która pisała komentarz do opinii tej Pani z UŁ siedzi na pewno równie często nad prawem, jak ona. I na pewno bardziej jest zaznajomiona z prawem studenckim, a także z prawem o szkolnictwie wyższym.
Ostatnio edytowano 2010-05-22, 14:11 przez Tomasz Kłapsia, łącznie edytowano 1 raz
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-05-22, 14:10

Cheloni napisał(a):...
A poza tym uwazam, ze podwazanie opini kogos kto na codzien siedzi w prawie, ma doktorat a na dodatek podpisuje sie pod tym dziekan wydzialu prawa ....

Bogiem nie jest, ale jest tylko człowiekiem. Krótka piłka, ja nie uznaję tego autorytetu.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-05-22, 14:15

na uczelni też czasem bywają nauczyciele prowadzący jakieś zajęcia, bo ktoś musi to zrobić i wypełnić godziny, choć nie jest ekspertem w danej dziedzinie...
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 14:22

icetique- nie wiesz czy wiesz, ale regulamin, ustawy, prawa itd interpretuje sie dosc specificznie i byc moze zapis w regulaminie ss jest tak niescisly, ze powinno sie go interpretowac tak jak napisane jest to w opinii z uł (czyli nie mozna jednoczesnie kandydowac i przeprowadzac wyborow do JAKIEGOKOLWIEK organu kolegialnego).

Co do opinii od PSRP- to tam podpisal sie tylko przewodniczacy, nie widze nigdzie zadnej pieczatki i podpisu prawnika/radcy prawnego, wiec przyjmuje sie, ze opinie napisal przewodniczacy (w przeciwienstwie do opinii z uł)

Marcinie, rownie dobrze moge napisac, ze przewodniczacy PSRP Bogiem nie jest, a juz na pewno nie zadnym autorytetem w prawie (a po 2 pierwszych postach to Ty i icetigue uwazacie za sluszna tylko te opinie- i kto tu uwaza, kogo za "Boga"?).

Z tych dwoch pism, (nie)stety ale to opinia z uł wygrywa (wedlug mnie). Jesli uwazacie, ze jest inaczej zwroccie sie do niezaleznego radcy prawnego/prawnika i poproscie o dodatkowa opinie.
A to czy ktos uznaje czy nie uznaje kogos za autorytet- jego sprawa, jako czlonek SS/SKW/itd ma sie stosowac do regulaminow zgodnie z prawna interpretacja.
Cheloni

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 14:24

Tym bardziej, że nawet nie wiedziała o co dokładnie tu chodzi. Nie zrobiła na pewno pełnego rozeznania, nie zapytała nas o zdanie.

Weźmy na przykład:

Materiałem takim była ulotka wskazująca sposób oddawania głosu w wyborach do Senatu uczelni - wyróżnione na niej były imiona i nazwiska kandydatów spośród pozostałych kandydatów. Forma tego materiału wyraźnie dowodzi, że wzorem do przygotowania ulotki była karta do głosowania, bowiem umieszczone są tam także (choć trudne do odczytania) dane pozostałych kandydatów. Taki sposób przygotowania ulotki wyborczej dowodzi, że organ wyborczy musiał być zaangażowany w proces jej przygotowania, bowiem udostępnił kartę do głosowania w celu zaprojektowania materiału agitacyjnego. Koszt druku tych ulotek został przedstawiony rektorowi Politechniki Łódzkiej jako koszt działania samorządu studenckiego, co uprawniałoby samorząd do refundacji takiego wydatku.

1. Lista kandydatów była ogólnodostępna na stronie wyborów.
2. Ulotki i plakaty zauważyłem dopiero pod koniec wyborów (domyślam się, że zaczerpnęli ten pomysł z FTIMSu, gdzie też promowane były konkretne osoby), dostęp do kart do głosowania był od początku wyborów za okazaniem ważnej legitymacji na konkretnym wydziale i pozostawieniu podpisu na liście studentów.
3. Nie widzę żadnych dowodów na to, że koszt druku tych ulotek został przedstawiony rektorowi jako koszt działania samorządu studenckiego. Czyżby kolejne pomówienie?

Nie ma zatem wątpliwości, że materiał wyborczy agitujący, to jest mający na celu wpłynięcie na wyborców w taki sposób, aby oddali głos w określony sposób został przygotowany i sfinansowany przez organy samorządu, z udziałem organu prowadzącego wybory, czyli studenckiej komisji wyborczej.

No więc: heh.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 14:26

Z tych dwoch pism, (nie)stety ale to opinia z uł wygrywa (wedlug mnie). Jesli uwazacie, ze jest inaczej zwroccie sie do niezaleznego radcy prawnego/prawnika i poproscie o dodatkowa opinie.
A to czy ktos uznaje czy nie uznaje kogos za autorytet- jego sprawa, jako czlonek SS/SKW/itd ma sie stosowac do regulaminow zgodnie z prawna interpretacja.

Sfinansujesz to? Ja w samorządzie działam za darmo, robię dużo i nie mam z tego zysków. Nie będę dokładał do interesu tylko po to, żebyście się poczuli lepiej. Proste.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-05-22, 14:30

icetique napisał(a):No więc: heh.

ten komentarz i tak wygrywa :)
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 14:40

Od finansowania takich rzeczy powinien byc chyba SS albo rektor? Ostatnio czytalam ze w duzych miastach byly darmowe porady od prawnikow (czy cos takiego) mozna bylo sie zwrocic o opinie.

icetique napisał(a):2. Ulotki i plakaty zauważyłem dopiero pod koniec wyborów

A to akurat zaden argument.
Cheloni

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 14:43

Wszystkie wydatki SS przechodzą przez Rektora. A Ty chcesz, żeby on finansował nam poradę prawną... Boże, Ty dasz mi siłę...

Przecież to jasne, że Rektor od razu się skontaktuje z tym prawnikiem, by opinia ta wyszła na jego korzyść...
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 14:56

Skoro opinie wydawane dla PŁ sa stronnicze to sam przyznales, ze nie mozecie byc wiarygodni. W takim razie nadal nie rozumiem, dlaczego tak sie upieracie, ze to wy macie racje a nie niezalezna opinia z uł.
Cheloni

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 15:09

Niezależna opinia z UŁ. :) :) Fakt, bardzo niezależna.

Upieram się, bo byłem przy tym wszystkim co opisuję i wiem, że mam rację... Każda decyzja SKW była konsultowana z prawnikami PŁ. Dziwi Cię fakt, że ta opinia nie wyszła z Polibudy? Heh.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 15:18

Nie wiem kto sfinansowal opinie i czy w ogole byla finasowana, ale o ile wiem- opinia wydana z innego zrodla niz od prawnikow PŁ (sam przyznales, ze rektor placi- rektor "wymaga"- a prawnicy PŁ to charytatywnie nie pracuja?) uznajemy za niezalezna, chyba, ze masz dowody, ze jest inaczej (argument SS- nie macie dowodow, jestesmy niewinni).
Cheloni

Postprzez evil » 2010-05-22, 15:20

icetique napisał(a):Każda decyzja SKW była konsultowana z prawnikami PŁ. Dziwi Cię fakt, że ta opinia nie wyszła z Polibudy? Heh.
Masz na myśli "Zespół Radców Prawnych PŁ"? Ten sam, który pozytywnie zaopiniował umowy o odpłatności za studia niestacjonarne, w których są zapisy niezgodne z prawem?
Ów zespół pozytywnie zaopiniuje wszystko, co każe im się pozytywnie zaopiniować.
T.W.A.
Oto, jak student odbierał z dziekanatu świadectwo maturalne w asyście policji:
--> http://tinyurl.com/52ceqe
evil

Postprzez Tomasz Kłapsia » 2010-05-22, 15:25

Miałem przyjemność jechać tramwajem z jednym studentem zaangażowanym w stronę przeciwną, który za dużo gadał. ;) No ale fakt, to tylko moje przekonanie i nie mam na to dowodów. Uważaj jak chcesz.
Emeryt SS PŁ
www.icetique.pl
Tomasz Kłapsia

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-05-22, 15:27

To jakie dowody ma druga strona? Bo ja żadnych nie widziałam.
Opinia. Nie żadna decyzja, a opinia.
A na końcu tej opinii - przedostatni akapit - ''(...) nie można wprost w postępowaniu sądowym ani administracyjnym stwierdzić ich [wyborów] nieważności"...

PSRP też jest niezależnym źródłem - nawet opinia napisana przez prawnika powinna być podpisana przez PSRP, bo to oni stoją na czele samorządności studenckiej.
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez Cheloni » 2010-05-22, 15:44

Napisane jest rowniez, ze jesli wybory budza watpliwosc mozna przeprowadzic ponowne wybory,bez koniecznosci dowodzenia nieprawidlowosci tych wyborow. Sa watlipowsci, jest opinia prawna, ze te watpliwosci maja uzasadnienie- wybory powinny sie odbyc, jesli rzesza studentow uwaza, ze byly nieprawidlowo przeprowadzone.
Nie napisalam nigdzie, ze opinia PSRP jest niezalezna, tylko nie ma poparcia prawnego czyli pieczatki i podpisu jakiegokolwiek prawnika.

Ogolnie uwazam, ze np sfalszowania wynikow nie bylo, ale mozna sie dopatrzyc kilku nieprawidlowosci. Jesli pojawi inna, przeciwstawna opinia (prawna oczywiscie) to sytuacja moze obrocic sie na korzysc SS, poki co opinia z uł jest jednak bardziej wiarygodna.
Cheloni

Następna strona

Powrót do Opinie