UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Tak sie bawi, tak sie bawi... Erasmus ...

Opinie, komentarze, uwagi, skargi, wnioski i zażalenia.

Tak sie bawi, tak sie bawi... Erasmus ...

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-04-24, 15:01

Po wczorajszej akcji zdemolowania VIII Domu Studenta PŁ, mam zamiar na szeroką skalę nagłośnić sprawę kolegów(głównie)/koleżanek z zagranicy. Oto zdjęcia z wczorajszego wieczoru po imprezie erasums'ów w stylu "Star Wars" (stąd tyle potłuczonych świetlówek):
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ciekaw jestem w związku z I DSem i jego remontem, bo podobnież ma być remontowany pod zagranicznych ludzi z programu erasmus... Warto się nad tym zastanowić.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Tak sie bawi, tak sie bawi... Erasmus ...

Postprzez Panika » 2010-04-24, 15:17

Oj, to jeszcze nic. To co potrafią zmalować to przechodzi ludzie pojęcie, a kierowniczki tylko rozkładają ręce bo nic im nie mogą zrobić. Nie tak chyba powinno być.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-04-24, 15:26

wiem, dlatego zbierajmy dowody z tego typu zachowań. W przyszłości, gdy zbierze się ich wystarczająco duzo, można będzie się udać do odpowiednich władz na uczelni w celu wyeliminowania problemu.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Tomasz Pisarek » 2010-04-24, 15:38

No niestety tak to jest. Cudzoziemcy przyjeżdżają i nie potrafią się zachować, uważają się za lepszych przez wyższe dochody to jak im później udostępnić jakieś pomieszczenia ? Żeby zniszczyli ? Tak więc niestety będziemy zmuszeni do zablokowania Erasmusom dostępu do wszelkich pomieszczeń rozrywki w trosce o różne sprzęty się tam znajdujące. Tak jak jakiś czas temu cudzoziemiec zepsuł rower do ćwiczeń na siłowni i od tamtej pory stoi popsuty. Jak tak pokazują, że mają pieniądze to niech idą wykupić sobie gdzieś karnety na siłownie, czy na bilard chodzą do klubów. Firma od windy była rano i wyceniła koszt naprawy na ok. 2000 zł. Gdyby taką imprezę zrobili polscy studenci na pewno zostaliby wykwaterowani z DS-u, zobaczymy jak będzie w tym przypadku.

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez fastctracker » 2010-04-24, 15:42

Marcin Sachrajda napisał(a):Po wczorajszej akcji zdemolowania VIII Domu Studenta PŁ, mam zamiar na szeroką skalę nagłośnić sprawę kolegów(głównie)/koleżanek z zagranicy. Oto zdjęcia z wczorajszego wieczoru po imprezie erasums'ów w stylu "Star Wars" (stąd tyle potłuczonych świetlówek):

pewnie naćpali się i za dużo wypili i wynikło z tego zdziczenie obyczajów zakończone bezsensowną demolką
Sterowanie ruchem kolejowym to czysta elektrotechnika :-)
Mój ulubiony typ elektrowozu to ET 22
Blondynki to szczęściary
fastctracker

Postprzez Cheloni » 2010-04-24, 15:44

na zywo wszystkie zniszczenia wygladaly duzo gorzej (zaraz po rozgonieniu towarzystwa robilam zdjecia), ze nie wspomne o halasie (slyszalnym co najmniej pietro, dwa wyzej), wygladzie kuchni na tym pietrze, schodow, korytarza (ludzkie pojecie przechodzi jak mozna sie tak zachowywac) a konczac na klotniach ze to nie "oni" zrobili impreze (pewnie te swieze zadrapania na twarzach,ramionach porobily im laski w lozku) i agresja w stosunku do czlonka RM, ktory ich uspokajal .

Smieszne jest to, ze ja i moj facet, studenci naszej uczelni, mieszkacy akademika, mamy stosowac sie do wymyslow Komisji ds. Zakwaterowan zeby razem mieszkac bo "podobno brakuje malzenskich" a taka holota ma zagwarantowane miejsce (cytat z tematu "zmiana regulaminu przyznawania miejsc?")

Obcokrajowcy to "oczko w głowie" władz uczelni.

jak tak bardzo ich kochaja to niech zakwateruja ich we wlasnych domach :twisted:
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Postprzez Panika » 2010-04-24, 16:54

Tomasz Pisarek napisał(a):wyceniła koszt naprawy na ok. 2000 zł.

Wiadomo kto się w tym czasie bawił, niech ściągają z nich pieniądze.

I po takich akcjach od razu powinni być wysyłani do domu.
Absolwentka PŁ
Panika

Postprzez jomen88 » 2010-04-24, 22:22

Panika napisał(a):Wiadomo kto się w tym czasie bawił, niech ściągają z nich pieniądze.

I po takich akcjach od razu powinni być wysyłani do domu.

Mam dziwne wrażenie, że do domu na pewno nie zostaną wysłani, a co do ściągnięcia z nich pieniędzy to hmm...
oby tak się stało. Bo z tego co się orientuje to po tym jak Erasmus "zajął się" rowerem na siłowni to nie płacił za wyrządzone zniszczenia...
jomen88

Postprzez echelon_ » 2010-04-24, 23:02

Hmmm... A kto od nich ściągnie forsę? Rada Osiedla? Polibuda? Jak będą opory to zawiadomić władze i tamci niech postraszą ich niszczeniem mienia i może jakimś wesołym pobytem w zakładzie karnym wraz z pamiątką w papierach. No co jak co ale takie rzeczy już powinny uczyć pokory.
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Tomasz Pisarek » 2010-04-25, 0:16

echelon_ napisał(a):Hmmm... A kto od nich ściągnie forsę? Rada Osiedla? Polibuda? Jak będą opory to zawiadomić władze i tamci niech postraszą ich niszczeniem mienia i może jakimś wesołym pobytem w zakładzie karnym wraz z pamiątką w papierach. No co jak co ale takie rzeczy już powinny uczyć pokory.

Jeśli nikt od nich nie ściągnie forsy to za całe szkody zapłaci Polibuda. Więc to w ich interesie leży, żeby za szkody ściągać pieniądze skoro tak bardzo chcą, żeby tu mieszkali. Póki co wszyscy Erasmusi w ósemce zostali bez neta i z obserwacji widzę, że niecały dzień bez neta na nich trochę działa :)

Wydziałowa Rada Studentów EEIA
t.pisarek <@> samorzad.p.lodz.pl
gg: 1086599
Tomasz Pisarek
Rada Studentów

Postprzez Ewa Trzeciak » 2010-04-25, 6:17

Póki co wszyscy Erasmusi w ósemce zostali bez neta i z obserwacji widzę, że niecały dzień bez neta na nich trochę działa :)

to może przetrzymać ich tak, żeby się szybciej wyniesli? :P
Ewa Trzeciak
Rada Studentów

Postprzez milijka » 2010-04-25, 11:03

zawsze jakiś sposób :)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez zajec00 » 2010-04-25, 13:15

Jak dla mnie to karygodne jest to, że jeśli na wymianę studencką jedzie ktoś "od nas", to faktycznie musi się postarać o taką możliwość, a do tego jedzie tam po nowe doświadczenia i wiedzę. Niestety w drugą stronę to tak nie działa, bo jak widać do nas przyjeżdża sama hołota. Odnoszę wrażenie, że inni partnerzy programu ERASMUS wysyłają do nas "swój problem", studentów, których chcieliby się pozbyć.
Kolejną kwestią jest to, że co roku jest ten sam problem; Erasmusi przyjeżdżają, demolują, niszczą i wyjeżdżają, a z każdym rokiem, mimo tego wszystkiego, przybywa ich coraz to więcej...
Czy to ma być jakaś forma promowania się na arenie międzynarodowej przez PŁ? Robimy z siebie jakiś utylizator odpadów społecznych innych krajów? Czy faktycznie promocja naszej uczelni wśród innych partnerów Erasmusa wygląda jak zaproszenie na największą, najtańszą i niemalże bezproblemową rozpierduchę bez wyciągania późniejszych konsekwencji?
Co to jest w ogóle za promocja? A może to wszystko w myśl zasady "byle jak, byle gdzie, aby tylko...".

Przecież to jakaś farsa jest. Jak dla mnie to WSTYD i HAŃBA dla organów odpowiedzialnych za Erasmusów i za współpracę z zagranicą za to, że pozwalają na takie zachowanie, a jeszcze bardziej za to, że nie podejmują żadnych kroków w kierunku zmian na lepsze.
To, że Erasmusi muszą zapłacić za wyrządzone szkody, nie jest dla nich żadną konsekwencją tylko zaproszeniem "do zabawy". W końcu : "Coś zniszczę, to za to zapłacę; jak zapłacę, to jest moje, jak jest moje, to mogę to zniszczyć BO MNIE STAĆ". I niech mi tu ktoś pokaże, gdzie są konsekwencje ponoszone przez Erasmusowcw? Nie mówimy oczywiście o konsekwencjach od strony Rad Mieszkańców, tylko Władz Uczelni.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zajec00

Postprzez milijka » 2010-04-25, 15:29

Prawda jest taka, że polscy studenci wyjeżdzający za granicę za łamanie regulaminu bardzo często muszą wrócić do Polski (i nikt ich tam nie dopieszcza). Powinno sie wyciągać konsekwencje takich zachowań to kolejne osoby przynajmniej się zastanowią zanim coś zniszczą.

Chociaż osobiście uważam, że od naszych studentów też powinny być wyciągane konsekwencje finansowe za niszczenie akademików. Kierownictwo nie powinno się martwić że pokój będzie stał pusty, bo jednak jakby nie patrzeć, to chętnych jest więcej niż miejsc. Gdyby zaczęto usuwać osoby nieodpowiedzialne to nie mielibyśmy pourywanych drzwi od toalet, wind czy potłuczonych szyb na klatki schodowe.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein
milijka

Postprzez Cheloni » 2010-04-25, 15:40

milijka
od naszych studentow takze wyciagane sa konsekwencje- sa zobowiazani do naprawy szkody, zostaja przenoszeni do innych pokojow, akademikow (zeby rozdzielic np imprezowiczow), zobowiazani dodatkowo do prac na rzecz akademika (np posprzatanie terenu wokol akademika), zakaz korzystania z pomieszczen typu silownia, klubik itd.
Ale najwiekszy problem wiaze sie z kosztami napraw- jak juz pisal zajec00, obcokrajowcy "smieja nam sie w twarz" bo stac ich na to a Polskiego studenta bardzo zabolaloby wystawienie mu rachunku na wysokosc kosztow napraw jakie beda musieli pokryc np obcokrajowcy po ost imprezie w osemce....
Czy wiesz, co masz, czego chcesz, po co przyszedłeś tu...?
Cheloni

Powrót do Opinie