UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Informatyka - dzienne czy zaoczne?

Forum Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Informatyka - dzienne czy zaoczne?

Postprzez Adamus » 2013-06-20, 23:23

Hej, chciałbym zacząć informatykę na FTIMS-ie od przyszłego roku, jako 2-gi kierunek (studiuję budownictwo). Rozważam tryb dzienny lub zaoczny. Chciałem zapytać, czy jest sens studiowania zaocznie? Czy takie studia są pomocne jeśli chciałbym zostać programistą, można się czegoś nauczyć? Widziałem, że przedmioty się pokrywają, ale co z poziomem? Ze względów finansowych wolałbym dzienne, ale obawiam się, że nie pogodziłbym tych 2 kierunków.

Pozdrawiam
Adamus

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Informatyka - dzienne czy zaoczne?

Postprzez pablo1990 » 2013-06-22, 19:10

Wg mnie bardzo ciężko byłoby Ci pogodzić infę i budownictwo, studiując obydwa kierunki dziennie bo orientuję się ile jest nauki na budownictwie. Program na dziennych i zaocznych jest praktycznie taki sam, prowadzący są w większości ci sami, inny jest tylko wymiar godzin. Jeśli chodzi o przydatność przedmiotów w dalszej pracy to moim zdaniem można policzyć je na palcach jednej ręki i to nie wszystkich. Pomijając przedmioty takie jak matematyka, fizyka, podstawy elektroniki (to jest polibuda i wg mnie to po prostu musi być i już ) to odnoszę wrażenie, że większość przedmiotów jest po to, żeby zapchać czas i uskrobać jakoś te 30 ECTS, które musi mieć każdy semestr. Niektóre przedmioty być może byłyby przydatne gdyby nie kwestia ich prowadzenia. Przydadzą się na pewno przedmioty, które wprowadzają w programowanie obiektowe (podstaw wg mnie można nauczyć się samemu i to w dobrym stopniu). Może nie nauczą wiele ale nakreślą co musisz opanować sam. W każdym razie i tak w większości przypadków prowadzący tylko podają zadania a rozwiązań trzeba szukać samemu, całe szczęście, że w necie jest masa tutoriali i dokumentacji, które w zupełności wystarczą.
pablo1990

Powrót do Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej