UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

pytanie odnośnie nauki programowania

Forum Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

pytanie odnośnie nauki programowania

Postprzez wirtualnyjan » 2012-06-15, 21:00

czy wie ktoś może jak najlepiej jest nauczyć się pisać proste programy, mam tu na myśli całkujące, różniczkujące itp itp czy dobrze sie zapisać na jakiś kurs, a może znacie jakąś dobrą książkę która by na pewno bardzo pomogła?
wirtualnyjan

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: pytanie odnośnie nauki programowania

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-06-15, 21:08

Jaki język Cię interesuje?
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez wirtualnyjan » 2012-06-16, 10:02

Tak na prawdę to mało się na tym znam, więc nawet powiedzieć nie mogę... najchętniej to właśnie wysłucham waszych opinii i kupię sobie ta ksiazke i bede sie uczył.

Język najlepiej na poczatek jak najprostszy :P wiecej nie powiem, bo szczerze sie na tym nie znam wiec nie bede zgrywał madrego, interesuje mnie pisanie prostych programow ktore przydadza mi sie do nauki i pracy, a szczegoly musicie mi pomoc wybrac odpowiednie :)
wirtualnyjan

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-06-16, 12:00

Jeśli chcesz pisać programy zorientowane obiektowo, to na sam początek dobry będzie C++. Jest względnie prosty, a żeby napisać kalkulator wcale nie trzeba być geniuszem programowania. Ewentualnie bazującego na pascalu Delphi (aczkolwiek zapewne będziesz uczył się programowania na studiach, więc lepiej zacząć od C++. Proste programy można napisać przy pomocy podręczników).
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez wirtualnyjan » 2012-06-16, 23:23

macie do polecenia jakas szczegolnie pomocna ksiazke?
wirtualnyjan

Postprzez Maciek Pietrzak » 2012-06-17, 1:27

Symfonia C++
Maciek Pietrzak
Emeryt SSPŁ

Postprzez Shogun » 2012-08-15, 0:32

jezu jezu już się boję o stan Polskich informatyków ale cóż. Symfonia C++ jest troszkę ciężkawa ja polecam Ci "od zera do gier kodera" a kursów C++ masz tyle ile grzybków po deszczu:P
Seksbomby kończą najczęściej jako niewypały.
Shogun

Postprzez momus » 2012-08-16, 23:16

Thinking in c++ (można nawet mieć legalnie za darmo, ale po angielsku w pdf), przy czym pozycja ta jest dla osób które już kiedyś programowały, czy to w C, czy Pascalu. Raczej nie dla osób, które nigdy na oczy nie widziały kompilatora. A czemu? Autor pomija pewne kwestie bo uznaje że je już zasz i przechodzi od razu do rzeczy, dlatego mam oba tomy :), ale programować zacząłem już w gimnazjum.

Ogólnie materiałów jest tyle że czasem nie wiadomo co wybrać

P.S. StackOverflow to świetne miejsce i pomogą i wytłumaczą, no ale po angielsku, nie wiem czy jest polska wersja tego forum. Niestety ale jeśli chcesz mieć dostęp do materiałów dobrej jakości to raczej musisz zrezygnować z szukania ich w j.polskim, dobre pozycje można policzyć na palcach jednej/dwóch rąk.
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Powrót do Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej