UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Jakieś szanse na informatykę?

Forum Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Jakieś szanse na informatykę?

Postprzez mj1992 » 2011-07-12, 17:46

Zwracam się do was z takim pytaniem, czy w takiej sytuacji są szanse na dostanie się na informatykę na FTIMS?:
-matma podst 100% / rozszerzona 72%
-angielski podst 100%
-nie zdawałem fizyki na maturze :/

Ew. jeszcze staram się na EEIA.

Z góry dzięki za pomoc,
Michał
mj1992

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Jakieś szanse na informatykę?

Postprzez orient » 2011-07-13, 16:50

Dostaniesz się bez problemu.
orient

Postprzez mj1992 » 2011-07-13, 18:39

Mam nadzieję. Dzięki orient ;)

A jak jest z tymi specjalizacjami? Jak bym się dostał to będę skłonny wybierać między grafiką a grami. Wykładowcy są na poziomie i są "skłonni" przekazywać wiedzę? Ciężko jest?

I jeszcze jedno. Czy dla kogoś kto w szkole średniej praktycznie nie miał informatyki, liznął jedynie podstawy pascala/delphi, a we własnym zakresie "szkolił" się z photoshopa i blendera, ciężko będzie przetrwać?? Czy na wykładach nauczą mnie podstaw od zera (chociaż pobieżnie), czy wychodzą z założenia, że "to już powinniście umieć"?
mj1992

Postprzez splintercell008 » 2011-11-29, 21:08

Mam pytanie zamierzam wybrać się na politechnikę jeśli zdam maturę oczywiście :) Moje pytanie jest takie czy Jak bym zdawał sama podstawe z matematyki i uzyskał 70 % do tego chemia na podstawie 60 % i ang na podstawie też gdzieś koło tego to czy bym się dostał. Drugie pytanie to czy konieczne jest mi zdawać przedmiot dodatkowy (chemia lub fizyka) czy mogę to sobie odpuścić. Dalej jeśli miałbym takie o to wyniki:

Matma podstawa - 70%
Matma rozszerz. - 30/40%
Ang podstawa - 60/70%
chemia podstwaw 50/60 %

To są szanse na dostanie się na ta informatykę ?
splintercell008

Postprzez pablo1990 » 2011-11-29, 22:35

mj1992 napisał(a):Mam nadzieję. Dzięki orient ;)

A jak jest z tymi specjalizacjami? Jak bym się dostał to będę skłonny wybierać między grafiką a grami. Wykładowcy są na poziomie i są "skłonni" przekazywać wiedzę? Ciężko jest?

I jeszcze jedno. Czy dla kogoś kto w szkole średniej praktycznie nie miał informatyki, liznął jedynie podstawy pascala/delphi, a we własnym zakresie "szkolił" się z photoshopa i blendera, ciężko będzie przetrwać?? Czy na wykładach nauczą mnie podstaw od zera (chociaż pobieżnie), czy wychodzą z założenia, że "to już powinniście umieć"?

Do do specjalności to wybiera się je dopiero na 4 semestrze. Jeśli liczba chętnych na daną specjalność jest większa niż liczba miejsc to biorą tych z pełną rejestracją, kolejnym kryterium jest średnia, zresztą wszystko to jest wyraźnie określone w stosownym komunikacie.

Wykładowca podobnie jak zwykły nauczyciel, niektóry potrafi zainteresować i przekazać wiedzę, inny natomiast nie. Dużo też zależy od treści przedmiotu, jeśli sama tematyka jest strasznie nudna to nawet wybitnemu pedagogowi ciężko będzie zainteresować studentów.

Jeśli chodzi o początki to na informatykę można przyjść bez jakiegokolwiek doświadczenia ponieważ na 1 i 2 semestrze są przedmioty, które wprowadzają w "świat informatyki". Wiadomo, że jak ktoś już miał styczność z jakimś językiem programowania to będzie miał mniej pracy. Bardziej obawiałbym się matematyki bo wiele osób raczej z nią ma problemy niż z programowaniem.

Ja nie jestem akurat na grafice ale na podstawach grafiki mieliśmy corela i photoshopa a z tego co wiem to znajomi z grafiki pracują w 3ds Max. Jeśli będziesz miał obeznanie w tych programach to będzie oczywiście łatwiej na początku ale pierwszy przedmiot na którym będziesz miał szansę z tego skorzystać to podstawy grafiki na 4 semestrze.
pablo1990

Postprzez momus » 2011-11-30, 12:49

splintercell008 napisał(a):Mam pytanie zamierzam wybrać się na politechnikę jeśli zdam maturę oczywiście :) Moje pytanie jest takie czy Jak bym zdawał sama podstawe z matematyki i uzyskał 70 % do tego chemia na podstawie 60 % i ang na podstawie też gdzieś koło tego to czy bym się dostał. Drugie pytanie to czy konieczne jest mi zdawać przedmiot dodatkowy (chemia lub fizyka) czy mogę to sobie odpuścić. Dalej jeśli miałbym takie o to wyniki:

Matma podstawa - 70%
Matma rozszerz. - 30/40%
Ang podstawa - 60/70%
chemia podstwaw 50/60 %

To są szanse na dostanie się na ta informatykę ?

Z samych podstaw możesz mieć problem się dostać, chociaż teraz poziom mocno spadł, to jednak może być to kłopotliwe (na eeia łatwiej). Nie wiem jak mają się punkty z chemii na moim wydziale, większość wybiera matematykę/fizykę rozszerzoną. Przedmiot dodatkowy, jeśli nic się nie zmieniło, nie zamyka ci zdania matury jeśli napiszesz go na <30%, a daje dodatkowe punkty (no chyba że zmienili to). Ale jeśli się orientuje chyba jest już za późno by zmieniać przedmioty??

P.S. nie wiem jak teraz, ale jak pisałem maturę 5 lat temu, to można było jeszcze zrobić taki myk, że angielski, ustny brało się podstawę, pisemny rozszerzony. Dlaczego? Pisemny angielski nie jest aż tak trudny, a na PŁ brane są tylko procenty z pisemnego, więc można dostać dodatkowe punkty nie "przemęczając" się za bardzo. No ale to tylko jeśli nie zmienili przepisów.

Zamiast kombinować, ucz się solidnie i napisz lepiej od innych a się dostaniesz, bo wszystko zależy jak wypadnie matura innym, jeśli dajmy na to 300 osób napisze podobnie jak ty i zechce iść na ten sam wydział i kierunek, no cóż, będą decydować poszczególne punkty i możesz się nie dostać, napiszesz lepiej od tych 300, zmieścisz się. Ftims na infe przyjmuje zazwyczaj koło 210-240 osób na pierwszy rok, z czego po pierwszym roku ostaje się 1/2-3/4 osób
Kiedy jesteśmy Świadomi, nagle możemy dostrzec, gdzie jesteśmy - możemy zobaczyć to, co widzimy; usłyszeć to, co słyszymy; dotknąć tego, czego dotykamy i poczuć to, co czujemy...
momus

Postprzez Scypek » 2013-09-04, 17:05

Witam, chyba podbiję temat, bo też mam jedno pytanie w tej kwestii. Planowałem dostawać się na informatykę na FTIMS, ale na stronie rekrutacji przy ogólnej punktacji jest tylko przelicznik na matematykę, język i fizykę/chemię, a w wyjątkach nic nie ma o informatyce. Czy matura z informatyki (bo na ten kierunek, nomen omen, chcę iść) może się jakoś liczyć, i jak? I są jeszcze jakieś inne przeliczniki czy wyjątki, o których nie wiem?
Scypek

Postprzez pablo1990 » 2013-09-05, 13:20

Informatyka nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji. Wyjątków też nie ma.
pablo1990

Postprzez rapunzel » 2013-09-05, 16:03

Scypek napisał(a):Witam, chyba podbiję temat, bo też mam jedno pytanie w tej kwestii. Planowałem dostawać się na informatykę na FTIMS, ale na stronie rekrutacji przy ogólnej punktacji jest tylko przelicznik na matematykę, język i fizykę/chemię, a w wyjątkach nic nie ma o informatyce. Czy matura z informatyki (bo na ten kierunek, nomen omen, chcę iść) może się jakoś liczyć, i jak? I są jeszcze jakieś inne przeliczniki czy wyjątki, o których nie wiem?

Informatyka się nie liczy, ale próg jest tak śmieszny, że średnio dobrze zdana matematyka rozszerzona to pewne miejsce.
rapunzel

Powrót do Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej