UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

jak duże szanse?

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

jak duże szanse?

Postprzez mimbla » 2013-04-10, 12:49

nie wiem, czy ktoś już zakładał podobny wątek, ale zastanawiam się nad studiowaniem wzornictwa od tego roku. Pisałam maturę dwa lata temu i, powiem szczerze, nie nastawiałam się specjalnie na inne studia, niż akademia muzyczna, gdzie matura nie jest specjalnie ważna. Teraz te plany się zmieniły i zastanawiam się, czy mając ok. 200 pkt (liczę bez egzaminu plastycznego) mam szansę się dostać... Nadmienię, że jestem z humana i mam uzdolnienia plastyczne, ale nigdy nie były one "na poważnie", tj rysowałam dla samej siebie, amatorsko, "do szuflady". Czy można się gdzieś do tego egzaminu przygotować, też pod kątem specyficznej dla egzaminu terminologii i pojęć? I czy w ogóle mam jakąś szansę? Proszę o odpowiedzi, bo jestem załamana tą niepewnością :cry:
mimbla

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: jak duże szanse?

Postprzez korms » 2013-05-19, 1:01

nie srudiuje na tym wydziale akurat ale z moich obserwacji wynika ze na pł przyjmuje sie wszystkich albo prawie wszystkich : P przynajmniej na wydziale elektrycznym tak bylo
korms

Re: jak duże szanse?

Postprzez monikwik » 2013-05-20, 23:56

Jestem na pierwszym roku wzornictwa, więc opowiem Ci co nieco ;) Tak naprawdę dostać się jest łatwo, ale trzeba mieć głowę na karku i zwrócić uwagę na pewne rzeczy. Mówię to z doświadczenia, bo sama przez swoje niedociągnięcia i trochę luzackie podejście do sprawy, nie dostałam się na ten kierunek po raz pierwszy, dwa lata temu ;) Wiedziałam jednak, że jest to kierunek dla mnie i spróbowałam po raz drugi. Egzamin składa się z 3 zadań: rysunek ołówkiem martwej natury i 2 zadania z kompozycji. Koniecznie musisz orientować się właśnie w rodzajach kompozycji. Sugerowałabym ściągnąć sobie ze strony wydziału tematy z poprzednich lat. Zauważysz, że zadania się powtarzają, dlatego jeżeli zrobisz sobie je wszystkie przed egzaminem, nie będziesz miała żadnego problemu z kompozycją ;) Jeżeli chodzi o martwą naturę, również co roku ustawiają ją z tych samych przedmiotów (blaszka, butelka, kubek, puszka, tkaniny), więc nie jest ona trudna. Ja jednak poszłam na szybki kurs rysunku przed tym egzaminem, ponieważ rysunek to nie jest moja mocna strona. Wiem, że uczelnia organizuje taki kurs, ale chyba już niestety jest za późno... Musiałabyś się dowiedzieć ;) Ja osobiście znalazłam sobie prywatną korepetytorkę na serwisie e-korepetycje i chodziłam na indywidualne lekcje. Cenowo wyszło bardzo niedużo, a przy każdym spotkaniu miałam poświęcane 100% uwagi, a nie jak na kursach... Chodziłam do absolwentki architektury i dziewczyna na prawdę znała się na rzeczy :)
Co do tych punktów przy rekrutacji... Na wzornictwie najważniejszy jest egzamin wstępny, na 400 możliwych punktów musisz zdobyć ich co najmniej 200, żeby brali Cię w ogóle dalej pod uwagę. Nawet jakbyś miała z matury 600 punktów, ale nie uzyskałabyś tych 200 z egzaminu to automatycznie odrzucają Cię przy rekrutacji. Rok temu pamiętam, że przyjmowali osoby, które miały trochę ponad 300 punktów, jednak przyjęto 20 osób ponad normę, więc nie jestem w stanie przewidzieć jak będzie teraz.
Na pewno warto próbować, nic nie tracisz ;) A jak się już dostaniesz, to wtedy już tylko z górki :) Pierwszy rok jest bardzo ogólny, robimy masę różnorodnych rzeczy, dlatego jeżeli jeszcze nie wiesz, co chcesz w życiu robić, na pewno znajdziesz coś interesującego dla siebie! ;)
mam nadzieję, że choć trochę CI to wszystko rozjaśniłam :) pozdrawiam
monikwik

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów