UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Egzamin wstępny - zadania

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Egzamin wstępny - zadania

Postprzez madeinjapan » 2012-06-06, 18:00

Haj wszystkim :)
W tym roku planuję 'startować' na wzornictwo, w związku z tym mam kilka pytań dla tych, którzy rekrutacje mają już za sobą ;)

Oczywiście sprawa dotyczy zadań z egzaminu wstępnego, a mianowicie:
1. Jak przygotowywaliście się do egzaminu?
2. Jak dokładnie może wyglądać iluzja załamania płaszczyzny?
3. W jaki sposób zbudować kompozycję wywołującą wrażenie przestrzeni?
4. Czy zadanie: "Wykonać kompozycje płaską, kolorową, dynamiczną. Posługując się wybranym przez siebie jednym elementem geometrycznym zbudować kompozycję o zakłóconym rytmie, używając trzech podstawowych kolorów" można zrobić np. tak:
http://img705.imageshack.us/img705/117/phocathumblkurswzornict.jpg ? (tyle że tutaj zamiast czarnego koloru niebieski)

Bardzo bardzo proszę o pomoc, chociaż jakieś rady, wskazówki jak do tego podejść, jak się przygotować etc. Na tyle ile mogę czytam w internecie, ale nie wszystko tam jest dokładnie opisane a ja mam wątpliwości czy dobrze myślę.
Bardzo mi zależy, z góry dziękuję :)
madeinjapan

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Egzamin wstępny - zadania

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-06-09, 17:44

2.3. wpisz w google optical art. może 'zainspirować' coś twojego.

ja też w lipcu wybieram się na egzamin, mam nadzieję, że zadania kompozycyjne będą w porządku! bo jak na razie przerabiam sobie zeszłe tematy, i zabierają mi strasznie dużo czasu. z reguły przekraczam czas o 40 minut, a to tylko dlatego, że nie nadążam z wycinaniem i naklejaniem pasków! ;)
kotkotkotkotkot

Postprzez cysia » 2012-06-09, 22:12

kotkotkotkotkot napisał(a):nie nadążam z wycinaniem i naklejaniem pasków! ;)

Postaraj się wymyślić taką kompozycję, która ma jak najmniej elementów, im prostsze, tym lepsze. Ważne tylko, żeby była na temat.
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez madeinjapan » 2012-06-09, 22:15

kotkotkotkotkot napisał(a):2.3. wpisz w google optical art. może 'zainspirować' coś twojego.

O, dzięki za sugestię ;)

Kurde, a ja jeszcze nigdy nie bawiłam się w "prawdziwy egzamin", jak coś to robię na szybko jakieś szkice i w sumie nie wiem czy bym się wyrobiła z czasem. Najgorsze jest to, że nie ma mi kto tego sprawdzać i nie wiem czy dobrze robię, no ale jakoś to chyba będzie ;)
madeinjapan

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-06-11, 11:11

cysia napisał(a):Postaraj się wymyślić taką kompozycję, która ma jak najmniej elementów, im prostsze, tym lepsze. Ważne tylko, żeby była na temat.

niby logiczne i sama zdałam sobie z tego sprawę.. :D ..ale im więcej pasków tym lepszy efekt. choć faktycznie muszę zacząć myśleć 'oszczędniej', bo na egzaminie będzie słabo.. :wink:
kotkotkotkotkot

Postprzez cysia » 2012-06-11, 22:47

kotkotkotkotkot napisał(a):
cysia napisał(a):Postaraj się wymyślić taką kompozycję, która ma jak najmniej elementów, im prostsze, tym lepsze. Ważne tylko, żeby była na temat.

niby logiczne i sama zdałam sobie z tego sprawę.. :D ..ale im więcej pasków tym lepszy efekt. choć faktycznie muszę zacząć myśleć 'oszczędniej', bo na egzaminie będzie słabo.. :wink:

Jak zdawałam te ~5 lat temu, przewodniczący komisji egzaminacyjnej sam nam powiedział, że proste pomysły są zazwyczaj najlepsze. Tylko że ludzie lubią sobie utrudniać ;)
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez madeinjapan » 2012-06-13, 16:32

Jeśli ktoś wie, bardzo proszę o odpowiedź na moje 4 pytanie :)
madeinjapan

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-06-14, 10:02

jak dla mnie, to nie jest dobra odpowiedz na temat. no bo skoro kompozycja ma być o zakłóconym rytmie, czyli, że musi być rytmiczna, żeby coś mogło ten rytm w kilku miejscach zaburzyć. :wink: więc ogólnie musisz zrobić komp rytmiczną, tak, żeby była dynamiczna, a potem po porstu w kilku miejscach coś 'namieszać' żeby zakłócić rytm.
aczkolwiek to tylko moje przepuszczenia a odnośnie tego tematu, tak bym się do tego brała na egzaminie :D

jak dla mnie pod ten temat bardziej pasuje to: http://www.kurs-rysowania.pl/images/pho ... 0WZ011.JPG choć tu mogę się mylić...
kotkotkotkotkot

Postprzez madeinjapan » 2012-06-14, 16:41

Czyli że w tym przypadku zakłóceniem rytmu jest ten czerwony trójkącik w rzędzie żółtych, tak?
madeinjapan

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-06-14, 16:50

no tak mi się wydaje ;)
kotkotkotkotkot

Postprzez madeinjapan » 2012-06-14, 16:54

No to nawet rozumiem, dzięki :)

Przy okazji, mam jeszcze pytanie: w jaki sposób kompozycja ma wywoływać wrażenie ekspresji? Chodzi tu tylko o kontrastowe kolory?
madeinjapan

Postprzez madeinjapan » 2012-06-22, 20:42

up ;)
madeinjapan

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów