UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

wzronictwo próg punktowy

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

wzronictwo próg punktowy

Postprzez dominikattt » 2012-05-11, 11:03

chcę dostac sie na kierunek wzornictwo w tym roku, w związku z tym mam pytanie :

czy jeśli mam 80% z matematyki podstawowej i ok 65% z ang rozszerzonego (i 96% z ang podst. i w miare dobry rysuenk, to czy mam szanse a jeśli tak to czy będzie to dobry wynik?

proszę o odpowiedź :)
dominikattt

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: wzronictwo próg punktowy

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-05-12, 17:34

też w tym roku się wybieram na wzornictwo :) z tego co czytałam, i co pisali na forum aktualni studenci (..można przeglądnąć stare wątki...) to nie powinno być problemu ;)

a jeśli zawitałby tu ktoś 'starszy' to i ja mam pytanie - jak to wygląda z wypłacaniem kasy za wzornictwo? bo jest to kierunek zamawiany i ponoć 50% studentów dostaje kase.. i ponoć to działa od pierwszego semestru i na początku zależy od tego ile punktów miało się w rekrutacji, więc tu pojawia się pytanie:
czy jeśli bd miała matme rozszerzoną na ok 70-80%, ang na jakieś 80-90%, a podstawe z matmy na ponad 90%, + w mias ogarnięty rysunek, to czy mam szansę na stypendium? ;)
kotkotkotkotkot

Postprzez dominikattt » 2012-05-12, 19:03

czytałam, ale wolałam się upewnić ;) właśnie jakby ktoś mógł napisac cos odnośnie stypendium byloby super!
dominikattt

Postprzez dominikattt » 2012-05-12, 19:12

ok, pisali że w pierwszym semestrze dostaje sie za wynik (połowa najlepszych) a w 2 za oceny
dominikattt

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-05-12, 19:27

no to też słyszałam, aczkolwiek ciekawa jestem, czy serio ludzie dostają kasę ;D ...bo doszły mnie słuchy, że Państwo kasy nie chce dawać, choć obiecało, no ale przecież mamy kryzys!
kotkotkotkotkot

Postprzez dominikattt » 2012-05-12, 21:43

wiesz co ja mieszkam w Częstochowie, i wiem ze tu na politechnice na kierunkach zamawianych ludzie niby dostawali kase ale z opóźnieniem. dostalam numer do dziewczyny któr a jest na magisterce na wzornictwie także jeśli bd coś wiedziec ciekawego to napisze.
1000 zł piechotą nie chodzi, i żeby się utrzymać przydałoby się je mieć ;)
dominikattt

Postprzez Nana » 2012-05-21, 16:48

Kasa ze stypendium dla kierunku zamawiane nie jest ściemą. Sama takowe dostaję. W pierwszym semestrze dostawało się je za wyniki rekrutacji,w drugim już za oceny z sesji. Stypendium na początku semestru jest wypłacane z lekkim opóźnieniem, bo muszą najpierw powoływać komisje kto takie stypendium ma dostać, ale później te różnice zostają zwrócone. Kasa idzie do UE więc nie ma szans, że stypendia nie zostaną wypłacone.

Jak jest z progiem punktowym? Nie mam zielonego pojęcia. Co roku jest inaczej. Ja w zeszłym roku miałam 200 pkt za rysunek, ok. 60% za język rozszerzony i ok. 45% za matmę rozszerzoną i stypendium miałam, ale jak będzie w tym roku? Kto wie?
Nana

Postprzez dominikattt » 2012-05-25, 11:05

czyli bardzo możliwe że sie dostanę i moze bd stypendium.. oby! dzięki na info ;)
dominikattt

Postprzez thethinice » 2012-06-01, 22:02

Cześć. Mam pytanie odnośnie samego egzaminu. Czy ktoś mógłby coś więcej o nim napisać? Powiedzieć np. co było w ostatnim roku, w sensie jakie przedmioty? I jak to jest z poziomem - czy trzeba naprawdę dobrze rysować żeby się dostać? Bo ja nie biorę żadnego kursu rysunku, przygotowuję się sama w domu ćwicząc martwe natury, ale z różnym skutkiem. Może ktoś mógłby wstawić przykładową pracę? Bo, szczerze powiedziawszy, bardzo, bardzo się denerwuję tym egzaminem. Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.
PS: słyszałam, że były takie przypadki osób, które zdawały podstawę z matematyki i z angielskiego, egzamin zdały na około 300 punktów, a się dostały. czy to prawda?
thethinice

Postprzez Nana » 2012-06-09, 15:17

thethinice, to bardzo możliwe, że się dostały. Wydaje mi się, że jeżeli będziesz cały czas i rysowała i ćwiczyła to na pewno się dostaniesz. Nie trzeba nie wiadomo jak rysować żeby się dostać, chociaż, trzeba przyznać, że to ważne. W zeszłym roku była z tego co pamiętam blacha do ciasta, kapusta włoska, kubek, jakieś szkło i czarny materiał...
Podejrzewam, że na pewno będzie jakiś materiał, kubek, jakieś szkło i jakieś dodatkowe elementy. Typowa martwa.
Nie macie się co stresować. Będzie dobrze ;) Wystarczy tylko trochę pracy
Nana

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-06-09, 17:38

@Nana -piszesz, że był czarny materiał.. w takim przypadku to ważne, żeby narysować go ciemniejszy niż pozostałe rzeczy(o ile tak jest :wink: )? czy można tylko narysować jego strukturę,zagięcia, oddając (o ile się uda) jego 'grubośc', nie zaciemniając go aż tak bardzo? wiem że to ważne, żeby skala szarości mniej więcej odzwierciedlała rzeczywistość, ale nie wyobrażam sobie malować czarnego tła-draperii na egzaminie! to strasznie czasochłonne..
kotkotkotkotkot

Postprzez szyszak » 2012-06-15, 0:05

trzeba rysowac szybko , nie skupiać i nie rozdrabniać na szczegóły, skoro myslisz że z czarnym ci nie pójdzie zostaw to na koniec, albo potraktuj to w inny uproszczony sposób
szyszak

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów