UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Wzornictwo

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Re: Wzornictwo

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-07-24, 15:46

też jestem ciekawa jak wygląda malarstwo, może ktoś ze starszych roczników mógłby coś napisać? zastanawiam się, czy trzeba wydać dużo kasy 'na start' ? obawiam się, że na pierwszych zajęciach dowiemy się,że musimy kupić akryle, farby olejne, milion innych rzeczy i niedajbóg jakiś drogi papier, jak to wszystko wygląda od tej strony? i czy jest ciężko ogarnąć się na tych zajęciach? miałam 200 pkt za rysunek i trochę się obawiam, czy dam sobie rade
kotkotkotkotkot

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez flecik » 2012-07-24, 18:08

[spam] polecam ten sklep co do kupowania materiałów. jeżeli chodzi o papiery to do akryli ja wole tekturę (nawet taką grubszą jak jest z tyłu bloku rysunkowego ) a jeżeli chodzi o akwarele raczej polecam kupowanie większych arkuszy i ciecie ich na kawałki. bynajmniej w sklepie w Warszawie gdzie ja je kupuje wychodzi mnie taniej.
jak będzie na studiach tego nie wiem ale maluje sobie trochę dla siebie już trochę czasu
flecik

Postprzez EwelinaNowicka » 2012-07-24, 18:26

kotkotkotkotkot napisał(a):też jestem ciekawa jak wygląda malarstwo, może ktoś ze starszych roczników mógłby coś napisać? zastanawiam się, czy trzeba wydać dużo kasy 'na start' ? obawiam się, że na pierwszych zajęciach dowiemy się,że musimy kupić akryle, farby olejne, milion innych rzeczy i niedajbóg jakiś drogi papier, jak to wszystko wygląda od tej strony? i czy jest ciężko ogarnąć się na tych zajęciach? miałam 200 pkt za rysunek i trochę się obawiam, czy dam sobie rade

Malarstwo jest w dużej mierze zależne od tego z jakim wykładowcą ma się zajęcia. Tak samo jest z resztą zajęć artystycznych: z rzeźbą, kompozycją, rysunkiem, grafiką warsztatową. U każdego wygląda to inaczej. Jeżeli chodzi o wydatki to na pewno lżej będzie osobom, które dostały stypendium. W pierwszym semestrze nie ma malarstwa. dopiero w drugim. Nie maluje się na papierze, tylko na blejtramach. Na zaliczenie musieliśmy oddać 5 obrazów. Można więcej. Najtańszy blejtram to koszt mniej więcej 30 zł. Do tego trzeba kupić oczywiście pędzle i farby . Można akryle, można olejne, mile widziane są te nie najgorszej jakości. Inne przedmioty też pochłaniają dużo pieniędzy. W tym semestrze odczułam to dość dotkliwie. Kompozycja. Trzeba kupić pianki, farby-muszą być plakatowe-najlepiej oczywiście TALENSA (!), wałek do farb, dobry klej, nożyk-najlepiej z OSTRZEM OLFA (!), linijkę metalową. Do tego wchodzą koszty realizacji różnych prac. Koszty są w dużej mierze zależne od wizji wykładowcy. Tak samo wygląda sprawa z rzeźbą. Trzeba zrzucić się na gips, potrzebny będzie nóż, kombinezon albo jakieś ubranie robocze (radzę od stóp do głów), do tego wszystkiego dochodzą koszty związane z realizacją prac. Znam osoby, które wydały na jedną pracę ponad 100 zł. Niektórzy nawet więcej. Wizja jest też bardzo uzależniona od wykładowcy. Jeżeli chodzi o grafikę warsztatową to potrzebne będzie linoleum. A3 kosztuje ok 10-15 zł. Płytki miedziane. Nie pamiętam ile kosztują, A4 chyba ponad 20 zł, dłutka do linoleum. Najtańsze są te chińskie. Do tego dochodzą duże koszty związane z papierem. Czasem odbija się coś z 10 razy. Niektóre prace trzeba odbić na papierze czerpanym. Najlepiej FABRIANO ROSASPINA (!) - 16 ZŁ. Na zakończenie dodam, iż czasem bywa tak, że wydajesz na coś dużo kasy, starasz się, poświęcasz czas, a potem słyszysz: trzeba poprawić to, to, to i to oraz dokupić to i tamto, najlepiej, żeby było takie i takie. Przyda się cierpliwość i dobre nerwy.
Więcej już nie mówię, bo was zniechęcę jeszcze. A tak ogólnie jest bardzo fajnie i miło:)
EwelinaNowicka

Postprzez Duża » 2012-07-24, 18:37

no to trochę tego jest :) ale w sumie było to do przewidzenia :)
Duża

Postprzez flecik » 2012-07-24, 19:05

tak jak się spodziewałam. i jeszcze pewnie każdy wykładowca ma swoją ulubioną markę produktów?
flecik

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-07-24, 21:20

@flecik - też zamawiam z szału i maluję na tekturach :D chodziło mi raczej o to, co napisała Ewelina, której dziękuję za odpowiedź ;)
.niestety spodziewałam się, że koszty artystycznej części zajęć będą takie..no coż poradzić, trzeba będzie pracować z całych sił na stypendium ;))
kotkotkotkotkot

Postprzez flecik » 2012-07-25, 9:40

zawsze można się skrzyknąć poszukać jakiejś hurtowni i kupić więcej. wtedy będzie taniej
flecik

Postprzez kotkotkotkotkot » 2012-07-25, 9:44

co prawda, to racja! :)
kotkotkotkotkot

Postprzez Duża » 2012-07-25, 12:35

oo to dobry pomysł w lodzi tez jest sporo sklepów dla plastyków
wiec zawsze mozna sie cos potargowac zeby byl jakis rabacik :):)
Duża

Postprzez flecik » 2012-07-25, 13:46

A czy ktoś może coś jeszcze napisać o samym rysunku? może coś o konkretnych prowadzących?
flecik

Poprzednia strona

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów