UWAGA!

Forum zostało zamknięte w 2015 roku i znajdujące się tu informacje są nieaktualne. W zależności od sprawy potrzebne informacje znajdziesz na stronie SSPŁ:

Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnej Ci informacji, zwróć się do odpowiedniej komisji SSPŁ lub napisz na adres prezydium@samorzad.p.lodz.pl.

Wzornictwo, teczka.

Forum Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

Wzornictwo, teczka.

Postprzez Luna » 2010-04-02, 18:56

Witajcie :)

W tym roku będę się starała dostać na PŁ na kierunek wzornictwo :P I mam w zwiazku z tym pare pytan:
1. Jakie prace powinny znaleźć się w teczce?
2. Ile tych prac ma byc i w jakim formacie?
3. Kiedy bd wiadomo o terminie egzaminu plastycznego?
4. jak wyglada egzamin plastyczny?

Pozdrawiam i licze na odpowiedz z Waszej strony :)

No i Wesołych Świąt ;P
Luna

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Wzornictwo, teczka.

Postprzez cysia » 2010-04-04, 22:31

A skąd wytrzasnęłaś informację, że trzeba składać teczkę z jakimikolwiek pracami...? Pierwsze słyszę o czymś takim!
Co do pozostałych pytań odsyłam tutaj: http://samorzad.p.lodz.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=10910 i do linku umieszczonego pod tym adresem. Przypuszczam, że o terminie egzaminu plastycznego dowiesz się kiedy zaniesiesz dokumenty do rekrutacji. Ewentualnie:
http://www.p.lodz.pl/main,item4720,sprawdziany_uzdolnien_plastycznych_index.htm
I:
http://www.p.lodz.pl/zalacznik.htm?idzal=6232&tb=0&iddok=3340 strona 15 napisał(a):WAŻNE TERMINY
W chwili, gdy przygotowujemy ten informator harmonogram postępowania kwalifkacyjnego nie jest jeszcze znany.
Zostanie on określony przez Senat Politechniki Łódzkiej do końca marca 2010 r. Zaraz potem ogłosimy go na stronie in-
ternetowej http://www.rekrutacja.p.lodz.pl. Przestrzeganie podanych terminów jest bardzo istotne, szkoda jeśli przegapiłbyś
jakąś ważną datę i przez to stracił możliwość studiowania na wybranym kierunku.
Zapamiętaj najważniejsze terminy. Dla każdego etapu rekrutacji zostaną podane daty, a czasem także godziny, najważ-
niejszych czynności związanych z procesem przyjęć na studia.
Są to:
• Terminy dostarczania dokumentów
Jeżeli zdawałeś egzamin maturalny w roku bieżącym to możesz złożyć swoje dokumenty bez świadectwa dojrzałości.
Musisz jednak pamiętać, że świadectwo to trzeba będzie dostarczyć do dziekanatu tego wydziału, którego kierunek
podałeś w pierwszej kolejności (pierwszy na liście) w nieprzekraczalnym terminie określonym przez uczelnię.
• Terminy sprawdzianów predyspozycji
Pamiętaj! Na organizowanych przez uczelnie sprawdzianach predyspozycji nie ma usprawiedliwionej nieobecności.
Wszelkie informacje związane z organizacją sprawdzianu (data, godzina, sala) kandydat może sprawdzić korzystając
z zakładki „Status kandydata” na stronie http://www.rekrutacja.p.lodz.pl.
• Ogłoszenie wyników
Wyniki będą wywieszone na tablicach ogłoszeniowych na poszczególnych wydziałach, w Centrum Kształcenia
Międzynarodowego oraz w Instytucie Papiernictwa i Poligrafi, zostaną też udostępnione na stronie internetowej
http://www.rekrutacja.p.lodz.p

No i tak, teoretycznie harmonogram powinien być już znany... Ale ponieważ od 1 kwietnia było wolne... pojawi się pewnie jakoś po świętach, więc czekaj na niego cierpliwie.

I następnym razem... Poszukaj sama informacji zanim zadasz pytanie na forum, to nie boli :) Wiem, że łatwiej jest napisać jednego posta, ale ja sama wszystkich tych linków poszukałam i, co ważniejsze, znalazłam bez problemu, więc Tobie też by się to udało.

No tak, wesołych. ;P
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain
cysia

Postprzez Luna » 2010-04-05, 21:06

Dziekuje i przepraszam za kłopot :(
Mam pytanie odnośnie tych 2 ost zadan. Widzialam ze dziewczyna o nie pytała ale nie była udzielona konkretna odpowiedz. Tak na prawde nie mam pojęcia jak takie prace mają wyglądać.. Może moglby ktoś pokazac przykładową prace? Byłabym wdzieczna.

" Zadanie 2: Wykorzystujac linie i jeden podstawowych płaskich elementów geometrycznych
(prostokat, kwadrat, trójkat, koło) zaproponowac czarno-biała kompozycje
rytmiczno-statyczna.
Wymiary 30x30 cm. Czas trwania 60 min. (1godzina).
Zadanie 3:Korzystajac z elementów podanych w zadaniu 2 (patrz wy(ej), zaproponowac
kompozycje oparta na trzech kolorach podstawowych (niebieski, czerwony, (ółty).
Kompozycja ma miec charakter dynamiczny, wywołujacy iluzje zafalowania powierzchni.
Wymiary 30x30 cm. Czas trwania 60 min. (1godzina). "

Chodzi mi o te zadania, pozdrawiam :)
Luna

Postprzez Luna » 2010-04-05, 21:22

a jelsi chodzi o teczke, to nie wiem, chyba mnie cos postraszyło -___-

ale jak najabrdziej mnie to cieszy, ze to pomylka ;p
Luna

Postprzez cysia » 2010-04-05, 22:35

Wszystko sprowadza się do tego czy wiesz czym się różni kompozycja statyczna od dynamicznej. Jak pewnie wiesz, albo dowiesz się niedługo, ogólnie, kompozycja statyczna opiera się przede wszystkim na symetrii, porządku, dynamiczna - wiadomo - wręcz przeciwnie. Przykładowa kompozycja statyczna: rozmieszczasz cztery takie same kwadraty na arkuszu i dzielisz arkusz linią na 2 równe pola, ew. na 4 równe pola. Dynamiczna: tutaj bym zastosowała po prostu skalowanie - najłatwiej chyba będzie znowu z kwadratem, raz mniejsze, raz większe, żeby sprawiało wrażenie wypukłości/wklęsłości.

Edit:
Oczywiście mogę się mylić co do tych kompozycji, nie jestem jakąś specjalistką w tej dziedzinie ;P Najlepiej będzie, jeśli pokażesz te zadania komuś kompetentnemu ;)
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Luna » 2010-04-06, 11:12

Dziekuje Ci bardzo za informacje :) niestety nie mam nikogo kto by mi to wytlumaczył ale cos sie wymysli :P

Ty studiujesz wzronictwo tak?
Luna

Postprzez cysia » 2010-04-06, 11:39

Tak, jestem teraz na 3 roku :)
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Luna » 2010-04-06, 22:06

Uu czyli juz calkiem niedlugo czeka Cie obrona :) powodzenia :)

A jakbys oceniła poziom tych studii? I ogolnie jak na nich jest? :P
Luna

Postprzez girlie » 2010-04-06, 22:36

Luna napisał(a): studii

studiów... matura już za miesiąc...
girlie

Postprzez cysia » 2010-04-07, 12:45

Luna napisał(a):A jakbys oceniła poziom tych studii?

No tak, girlie ma rację, studiów ;P

Luna napisał(a):Uu czyli juz calkiem niedlugo czeka Cie obrona :) powodzenia :)

Jeszcze ~1,5 semestru, ale nie dziękuję :)

Luna napisał(a):A jakbys oceniła poziom tych studii? I ogolnie jak na nich jest? :P

Jak już pisałam w innym temacie, wszystko zależy od podejścia, ale też od tego, jakie są Twoje oczekiwania wobec tego kierunku. Sporo osób ode mnie z roku narzeka, że za mało jest przedmiotów typowo artystycznych, a za dużo technicznych. Ja wychodzę z założenia, że po pierwsze: to jest jednak politechnika, nie ASP, po drugie: moim zdaniem, dobrze mieć podstawy techniczne, żeby wiedzieć jakie są możliwości projektowe. Niestety dopiero w tym roku mamy naprawdę fajne zajęcia z jednego(!) przedmiotu, mianowicie: mamy do dyspozycji określone maszyny i, biorąc pod uwagę możliwości i ograniczenia tych maszyn, mamy zaprojektować i wykonać określone wyroby [4 różne tkaniny - każda na innym krośnie, plecionkę, taśmę tkaną]. Takie zajęcia naprawdę dużo dają, a poza tym niekiedy to jest niezła zabawa ;) Mi osobiście podoba się ten kierunek, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej byłam na, może i ciekawym kierunku, ale zupełnie nie dla mnie.

Poziom... Nie bardzo wiem co przez to rozumiesz. Jeśli masz otwarty umysł i potrafisz zwracać uwagę na pozytywne aspekty różnych rzeczy, a nie tylko narzekać, myślę, że możesz dużo wynieść z tego kierunku. Dodatkowo poznajesz różne możliwości zastosowania wyrobów włókienniczych, nie tylko na ubrania czy dekoratorskie, ale też, np. w medycynie. Sporo osób nie traktuje poważnie studentów tego wydziału, w końcu to nie to co informatyka, mechanika itp. Niewiele osób zauważa, że takie wyroby są wszędzie dookoła nas, nawet w informatyce (światłowody) się je stosuje, czy w maszynach (tkaniny techniczne).
No i jeszcze jedno: To nie jest włókiennictwo, na którym mają dużo większy zakres materiału - ze wszystkiego, natomiast nie mają przedmiotów artystycznych. To nie jest też ASP, na którym są tylko artystyczno-projektowe zajęcia. To jest połączenie tych dwóch kierunków, a z racji ilości godzin, obie części są okrojone. Ale myślę, że to jest całkiem niezłe zestawienie :)

A jak na nich jest? Jeśli chodzi o prowadzących - nie spotkałam się z ani jednym niemiłym człowiekiem, chociaż, oczywiście, zdarza się, że prowadzący kogoś nie polubi i wtedy jest już gorzej ;) Ludzie, jak to ludzie, są fajni, a są i tacy, których nie darzy się zbytnią sympatią.
We collect our phobias
Our sicknesses
cysia

Postprzez Luna » 2010-04-07, 15:19

girlie napisał(a):
Luna napisał(a): studii

studiów... matura już za miesiąc...

wiem jak takie bledy sa denerwujace ale mi sie one czesto zdarzaja. Zbyt czesto ;/
ale przynajmniej juz zapamietam, dziekuje za uswiadomienie ; )

Dziekuje Cysia za informacje :)) zapowiada sie ciekawie, mam nadzieje ze uda mi sie tam dostać. Chociaż nie znalazłam do tej pory zadnej osoby ktora udzielila by mi informacji na temat tych dwoch ost zadan, no ale czasu jeszcze troche mam i moje poszukiwania trwaja ciagle :))
Luna

Postprzez pani_architekt » 2010-04-08, 10:48

Jeśli chodzi o kompozycje plastyczne (acz nie tylko ;)) - zapraszam na lekcje przygotowujące do tego egzaminu - 509 440 130. ;)
pani_architekt

Postprzez Luna » 2010-05-16, 21:01

Och to znowu ja.
W rekrutacji jest napisane ze musze wyslac formularz zgloszeniowy, jednak nigdzie nie potrafie go znalezc ;/ wiecie cos na ten temat?
No i gdy chce wejsc na 'status kandytata' wymagaja ode mnie jakiegos kodu elektronicznego.. jestem w tym zielona, siedze na tej stronce juz od godziny i niczego nie potrafie sie doszukac ;/

Licze na pomoc.

pozdrawiam :)
Luna

Postprzez girlie » 2010-05-16, 21:16

a czy dokumenty nie są przyjmowane dopiero od 24 maja?
Uprzejmie informujemy, że od 24 maja 2010 roku rozpoczynamy przyjmowanie dokumentów na studia pierwszego stopnia (I etap rekrutacji), dokumenty na studia drugiego stopnia będziemy przyjmować od 17 maja 2010 roku (I termin)
girlie

Postprzez Luna » 2010-05-16, 22:13

no dobrze, ale o co chodzi z tym kodem elektronicznym i jak go uzyskac? To chyba mozecie powiedziec..
Luna

Postprzez Fiercio » 2010-05-16, 22:48

Luna napisał(a):no dobrze, ale o co chodzi z tym kodem elektronicznym i jak go uzyskac? To chyba mozecie powiedziec..

24 maja zostanie udostępniona aplikacja do generowania podań o przyjęcie.
Na tym wygenerowanym podaniu będziesz mieć ten twój upragniony kod elektroniczny.
Fiercio

Postprzez Luna » 2010-05-18, 14:26

Fiercio napisał(a):
Luna napisał(a):no dobrze, ale o co chodzi z tym kodem elektronicznym i jak go uzyskac? To chyba mozecie powiedziec..

24 maja zostanie udostępniona aplikacja do generowania podań o przyjęcie.
Na tym wygenerowanym podaniu będziesz mieć ten twój upragniony kod elektroniczny.

dziekuje ;]
Luna

Postprzez ZSZ » 2011-11-07, 17:41

Konkurs IWP i ZSZ

Odpowiedz na 7 pytań i wygraj designerskie nagrody ZSZ!
Zaloguj się 9 listopada na http://www.zsz.com.pl!
Znajdziesz tam pierwsze pytanie konkursowe i zasady konkursu. Kolejne pytania będą się pojawiały co dwa dni do końca listopada.

Wśród uczestników rozlosujemy 65 nagród: lampy Cablepower, torby Re-produkt wykonane z używanych bannerów i książki „Nowoczesne wzornictwo od A do Z”.

Konkurs dotyczy designu i jego zastosowania w biznesie kreatywnym.
To proste! Większość odpowiedzi znajdziesz na portalu ZSZ.
Zarejestruj się i wygraj atrakcyjne nagrody!
Zapraszamy od 9 listopada.
http://www.zsz.com.pl
Link do konkursu:
http://www.zsz.com.pl/Wiedza/kalendariu ... ignie.aspx
ZSZ

Powrót do Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów