Transport.

Forum Wydziału Mechanicznego PŁ.

Transport.

Postprzez xyz111 » 2014-08-14, 14:04

Witam .
W tym roku zaczynam studia na kierunku transport . Chciałabym przez studiami opanować jakeś zagadnienia z matmy i z fizyki jakie czekają mnie właśnie na tym kierunku i właśnie na tym wydziale :-) chodzi mi tu o typowe zagadnienie całki itd. Słyszałam , że przedmioty te nie są tak trudne jak na innych kierunkach, jednak wszelkie opinie mnie trochę wystraszyły . Jestem dość doba z matmy ,z fizyki troszkę gorzej . Lecz to był poziom licealny i wiadomo różnica kolosalna ze studiami . :wink:
I nie chodzi mi o to , że nie umiem nic z matmy czy z fizy i teraz się obudziłam CO TO BĘDZIE ???!!! :shock: Bo jak wspomniałam , nie jest u mnie tak źle . Chce po prostu iść na te studia jakoś lepiej przygotowana . :mrgreen:

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna . Mam ogromną nadzieję , że jednak mimo wakacji ktoś tu zajrzy i mi pomoże :)
xyz111

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Transport.

Postprzez misiatm » 2014-08-15, 12:04

I co ? Ze niby jak ? Chcesz żeby tu na tym forum udzielać Ci teraz korepetycji przez Internet ? Jak wyobrażasz sobie tą pomoc ? Ogarnij się trochę przecież są wakacje. A może trzeba było wybrać Uniwersytet i jakiś kierunek humanistyczny :)
No to zaczynają się schody.
misiatm

Postprzez michmech » 2014-08-15, 13:06

Oj nie czepiaj się koleżanki :P

Z czasem uczelnia zniszczy w niej ten nadmiar ambicji. Aczkolwiek godne pochwały, że w wakacje chce się uczyć :D
Jak już nie możesz się doczekać, kup sobie żółtą książkę do matmy (Dyczka, Dobrowolska, Jakuszenkow) albo Analizę Matematyczną (Krysicki, Włodarski). Jak nie umrzesz z nudów po pierwszym rozdziale, możesz już planować doktorat :P. Z fizyki nie ma co się spinać, przede wszystkim mechanika, książki Niezgodzińskiego albo Leyko. Ale podstawowa wiedza ze statyki i kinematyki na początek wystarczy. Nikt pierwszego października nie zrobi Ci z tego kolokwium, ale pod koniec listopada to już co innego :P
michmech

Postprzez xyz111 » 2014-08-15, 22:59

Dzięki za odpowiedzi . Ale o coś trochę innego mi chodziło :D korepetycje na forum... hehe pocieszę cię" misiatm" tak bardzo mi nie odwaliło . Po prostu ciotka, która ogarnia matme i fize ( jest nauczycielką) przyjeżdża do mnie na 3 dni i naciska na mnie , żeby ogarnąć z nią podstawy podstaw tego co mnie czeka , np. te całe całki 8) tylko nie wiemy dokładnie co na transporcie jest z tej matmy i fizyki . I dzięki "michmech" za podanie tych książek , ale kupowanie ich na 3 dni mi się nie przyda :mrgreen: Więc rozczaruje tu wszystkich , którzy gratulowali mi takiego zapału do nauki . Nie ma czego gratulować :lol: Dziękuje .Pozdrawiam. Dobranoc.

P.S Wiem napisałam mój wpis tak , że sama po przeczytaniu go, pewnie uznałabym ,że mam zamiar nadrabiać mój syndrom kujona w wakacje :mrgreen:
xyz111

Postprzez misiatm » 2014-08-17, 10:51

Dobra najpierw luknij sobie program:

http://programy.p.lodz.pl/kierunekSiatk ... ien=studia pierwszego stopnia&tryb=studia stacjonarne
http://programy.p.lodz.pl/kierunekSiatk ... ien=studia pierwszego stopnia&tryb=studia niestacjonarne

Pierwszy link studia stacjonarne, drugi link studia niestacjonarne (klikaj na czerwony numerek przy danym przedmiocie).
Masz 3 matmy i 2 fizyki - nie zazdroszczę Ci.
Najpierw Cię ostro przeczołgają, potem wykręcą z Ciebie wszystkie ambitne plany, a na końcu wywrócą na lewą stronę jak skarpetkę.
Jednak wszystkie całki, różniczki, ciągi, macierze i inne duperele będziesz miała w jednym palcu i będą Ci się one śniły po nocach jeszcze przez dłuższy czas.
Jeżeli wytrzymasz to wszystko, czyli 3 pierwsze semestry, to później masz już z górki :)

Ogólnie program porównywalny do Mechaniki i Budowy Maszyn. W większości te same przedmioty.
misiatm

Postprzez xyz111 » 2014-08-18, 1:10

Dzięki o to mi chodziło ! :)
xyz111

Postprzez sad_madman » 2014-09-16, 13:16

Nie przesadzajcie. Ja idąć na studia nie miałem pojęcia co to jest pochodna i nie miałem najmniejszego problemu z zaliczeniem matematyki. Tak w ogóle to najpierw jest wstęp do analizy gdzie trzeba zaliczyć wiedzę ze szkoły średniej.
sad_madman

Postprzez misiatm » 2014-09-18, 13:22

Gratulacje geniuszu sad_madman
misiatm

Postprzez drake » 2014-10-17, 9:49

Nie rozumiem tego calego hejtu. Dziewczyna zadała normalne pytanie
drake

Postprzez misiatm » 2014-10-17, 10:19

Normalne jak dla dziewczyny, dla facetów trochę normalne inaczej :)
misiatm

Powrót do Mechaniczny