Automatyka i Robotyka- warto?

Forum Wydziału Mechanicznego PŁ.

Automatyka i Robotyka- warto?

Postprzez Jakob » 2014-07-26, 9:28

Witam!
Składałem papiery na PŁ. Przez pomyłkę, jako 1. kierunek wybrałem AiR na WM, a pierwsza miała być informatyka na FTIMS. Rekrutacja już zamknięta, zmienić nie można. Trudno.
Jeśli chodzi o informatykę, chciałem to studiować, bo skończyłem technikum informatyczne i mniej więcej wiem z czym to się je. Miałem marzenie zostać programistą. Ale z drugiej strony, ta AiR wydaje się też niezła, choć tutaj akurat nie wiem za dużo. Może ktoś opisać, co robi typowy automatyk? Czy ciężko w Polsce z pracą ( nie jestem przywiązany do Łodzi, mogę wyjechać w inną część kraju )? Jaka jest średnia płaca automatyka po studiach np. z rocznym doświadczeniem ( czytałem, że każdy musi zaczynać od stania przy maszynie )? Czy kierunek jest bardzo trudny? Na którym wydziale AiR jest lepsze?

Czy wie ktoś, jak to jest z przenoszeniem się z WM na FTIMS? Jeśli ta AiR mi nie podpasuje, to po 1. semestrze będę chciał się przenieść na inf. Czy dużo przedmiotów jest do zaliczania? Dużo się za to płaci?

Pozdrawiam! :)
Jakob

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Automatyka i Robotyka- warto?

Postprzez kasztan00126 » 2014-08-21, 11:46

Napisz mi na PW maila to Ci wyśle odp bo coś nie mogę wysyłać tutaj wiadomości
kasztan00126

Postprzez drake » 2014-10-17, 9:47

Może gdybyś odpowiednie wcześniej interweniował na PŁ to by Ci zmienili preferencje
drake

Postprzez celina41 » 2015-02-17, 17:06

warto jak ktoś coś takiego lubi.

celauto.pl
celina41

Powrót do Mechaniczny