Zmiany programowe, egzamin komisyjny

Forum Wydziału Mechanicznego PŁ.

Zmiany programowe, egzamin komisyjny

Postprzez weezer » 2014-03-04, 16:23

Witam,

Byłem teraz na 5 semestrze, niestety po sesji mam 20 pkt ECTS braku i nie przechodzę na 6 semestr. Program na moim kierunku na roku niżej się zmienił. Dowiedziałem się w dziekanacie, że spadając teraz na 4 semestr muszę nadrobić wszystkie różnice programowe. Jeżeli spadam na 4 semestr i idę nowym programem to czy przedmioty z 5 semestru których nie zaliczyłem zostają jako braki? Niestety prawo do ich zaliczenia ponownie w sesji letniej mają tylko studenci z RW na 6 semestr..

Druga kwestia, mam niezaliczoną Wytrzymałość materiałów z 2 semestru za 6 pkt. Zaliczyłem wszystko oprócz egzaminu. Jest szansa, że mogę dostać zgodę na egzamin komisyjny z tego przedmiotu i uratować się od tej sytuacji? Ryzykować i chodzić teraz na zajęcia 6 semestru? Co się stanie jak nie zaliczę tego egzaminu? Przecież zanim będzie decyzja, będzie 2 tyg do nauki a jak nie zaliczę i będę na tym 4 sem to będzie już gdzieś 4 tydzień zajęć i mogą mnie do nich już nie dopuścić więc spadnę jeszcze o rok niżej..
weezer

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Zmiany programowe, egzamin komisyjny

Postprzez mkk » 2014-03-04, 16:34

Podanie o egzamin komisyjny możesz złożyć, ale obawiam się czy nie jest za późno ponieważ dziekan podobno już rozpatrzył wszystkie podania.
mkk

Postprzez weezer » 2014-03-04, 18:25

To nie wiem spróbuję odrobić te przedmioty ale chyba na ponownym 5 semestrze znowu nie dam rady bo dojdą przedmioty z 1 i 3 semestru, wiec spadnę jeszcze o rok.. Powinno być tak, że nadrabiam różnice programowe powtarzanego semestru a nie od początku studiów. Zdecydowanie lepiej było spaść na 4 niż teraz..
weezer

Postprzez mkk » 2014-03-04, 20:15

Spróbuj postarać się o ten egzamin komisyjny, może jeszcze nie jest za późno. Przecież jak się nauczysz to zdasz i będziesz na szóstym semestrze, i nie będą obchodziły Cię żadne różnice programowe.
mkk

Postprzez Łukasz Kaczmarek » 2014-03-07, 2:03

weezer napisał(a):Witam,

Byłem teraz na 5 semestrze, niestety po sesji mam 20 pkt ECTS braku i nie przechodzę na 6 semestr. Program na moim kierunku na roku niżej się zmienił. Dowiedziałem się w dziekanacie, że spadając teraz na 4 semestr muszę nadrobić wszystkie różnice programowe. Jeżeli spadam na 4 semestr i idę nowym programem to czy przedmioty z 5 semestru których nie zaliczyłem zostają jako braki? Niestety prawo do ich zaliczenia ponownie w sesji letniej mają tylko studenci z RW na 6 semestr..

Druga kwestia, mam niezaliczoną Wytrzymałość materiałów z 2 semestru za 6 pkt. Zaliczyłem wszystko oprócz egzaminu. Jest szansa, że mogę dostać zgodę na egzamin komisyjny z tego przedmiotu i uratować się od tej sytuacji? Ryzykować i chodzić teraz na zajęcia 6 semestru? Co się stanie jak nie zaliczę tego egzaminu? Przecież zanim będzie decyzja, będzie 2 tyg do nauki a jak nie zaliczę i będę na tym 4 sem to będzie już gdzieś 4 tydzień zajęć i mogą mnie do nich już nie dopuścić więc spadnę jeszcze o rok niżej..

Podpiszę Panu zgodę na egzamin komisyjny z Wytrzymałości (termin egzaminu 20 marzec 2014)
Łukasz Kaczmarek

Postprzez weezer » 2014-03-13, 17:20

Dziękuje, ale już złożyłem podanie o powtarzanie semestru/roku.
weezer

Postprzez misiatm » 2014-03-25, 15:15

Tak. Przyswoisz sobie wiadomości, które w przyszłości Ci się przydadzą. :)
No to zaczynają się schody.
misiatm

Powrót do Mechaniczny