Strona 1 z 1

MiBM na PŁ Czy cieżko się dostać i utrzymać?

PostNapisane: 2013-11-26, 20:07
przez artur.k
Witam. Chodzę do technikum mechanicznego i w tym roku zdaje maturę. Przewiduje,że zdam podstawy na: Polski~50% Angielski 60%+ i Matematykę 70%+.
Czy z takim rezultatem jest możliwe dostać się na MiBM na Politechnice Łódzkiej? I czy ciezko sie utrzymać? Wiem że na politechnice trzeba się uczyć i to sporo ale czy przy odpowiedniej motywacji i czynach był bym w stanie się tam utrzymać mimo słabej matury??
Z góry dziękuje i liczę na poważne odpowiedzi.

Re: MiBM na PŁ Czy cieżko się dostać i utrzymać?

PostNapisane: 2013-11-26, 21:33
przez michmech
Czy z takim rezultatem jest możliwe dostać się na MiBM na Politechnice Łódzkiej?

Więcej niż pewne. Tak jak z każdym innym wynikiem, byle zdać maturę.

I czy ciezko sie utrzymać?

Zależy jak dla kogo. Na pewno to jeden z bardziej wymagających kierunków i trzeba włożyć sporo pracy. Zwłaszcza na początku lepiej nie robić sobie zaległości.

...był bym w stanie się tam utrzymać mimo słabej matury??

A co ma matura do utrzymania się? Jak będziesz się uczyć, zaliczać kolokwia i egzaminy to nie widzę problemu.

Re: MiBM na PŁ Czy cieżko się dostać i utrzymać?

PostNapisane: 2013-12-01, 23:57
przez sad_madman
Podobno teraz jest więcej kandytatów ponieważ ludzie nagle rzucają się na studia techniczne. Więc nie wiem jak sytuacja obecnie wygląda ale 4 lata temu na wydział mechaniczny dostawał się każdy kto zdał maturę, dlatego było wielu studentów którzy mieli zdaną np. geografię a o tak "abstrakcyjnych" przedmiotach jak fizyka czy matematyka nie było mowy. Dlatego coś takiego jak wyniki matury można sobie gdzieś schować bo się liczy tylko to jak będziesz na studiach się uczyć. Patrząc po moim kierunku widziałem, że ludzie z zajebistymi wynikami z matury odpadali po pierwszym semestrze a Ci "słabsi" zaliczali sesję bez problemu.
Poza tym będziesz musiał przestawić się z trybu nauki w szkole średniej gdzie wszystko podane jest na tacy na system gdzie musisz szukać informacji po książkacha do tego być zależnym od humoru prowadzącego.


Tak w ogóle nie powiedziałbym, że na polibudzie jest jakoś trudno. Nie problem ją skończyć ale za to problemem jest znaleźć pracę po tym a jak już jest to stawki niepowalają.

Re: MiBM na PŁ Czy cieżko się dostać i utrzymać?

PostNapisane: 2013-12-12, 22:49
przez temporary
Moim zdaniem Mechanika i Budowa Maszyn oraz Energetyka to dwa najtrudniejsze kierunki na wydziale mechanicznym. Łatwo jest się dostać, ale po pierwszym roku przesiew jest niesamowity. Na MiBM prawie całe życie przyjmowano jak największą ilość studentów. Przedmioty są dosyć trudne. Wiadomo, trzeba wybrać najlepszych. Politechniki nie skończysz w łatwy i przyjemny sposób. To jest niemożliwe. Już po pierwszym roku Twój organizm się zmieni. To wszystko zależy od tego jak radzisz sobie z stresem. Z takimi wynikami na pewno się dostaniesz, to nie problem.

Rozważ sobie dwa kierunki. Jeśli chcesz studiować na tym wydziale to tylko MIBM I ENERGETYKA.

Re: MiBM na PŁ Czy cieżko się dostać i utrzymać?

PostNapisane: 2013-12-13, 8:55
przez misiatm
WIEM, wiem temporary - skończyłem oba te kierunki, ale wycisk dostałem, no ale opłaciło się :)