Nowy cennik opłat na OAPŁ 2013

Forum Wydziału Mechanicznego PŁ.

Re: Nowy cennik opłat na OAPŁ 2013

Postprzez amadeusz baros » 2013-02-06, 21:11

kix napisał(a):Gratuluje poziomu. Dziwisz się, że nikt nie chce z samorządem współpracować, skoro tam takie prostaki są?

Dziękuję, dziękuję starałem się utrzymać Twój poziom, żebyśmy się zrozumieli :) Widzisz Pawełku atakując i plując na wszystko dookoła musisz liczyć się z tym, że ktoś, kiedyś odpowie Ci w podobnym stylu.
Aleeeee, dyskusja toczy się tu na inny temat, więc nie będziemy kontynuować tego pobocznego wątku w tym miejscu. Jeśli chcesz porozmawiać, w stopce masz mój e-mail :)

pozdrawiam
Przewodniczący WRS EEIA
Członek Komisji Prawnej SSPŁ
Juwe 2013

a.baros@samorzad.p.lodz.pl
amadeusz baros

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Postprzez Dawid Świątkiewicz » 2013-02-06, 23:29

Nie ma się co kłócić i obrzucać inwektywami. Tak jak pisałem wcześniej zrozumiała jest podwyżka opłat spowodowana inflacją czy rosnącymi cenami mediów. Ale wypadało by przedstawić zestawienie tych kosztów, którego nie było. Zobaczymy jak ta sprawa się rozwiąże. Tu chodzi o to w jaki sposób wprowadza się tą podwyżkę. Bez rozmów, negocjacji i argumentów, tylko decyzja.
Dawid Świątkiewicz
Przewodniczący SSPŁ

d.swiatkiewicz@samorzad.p.lodz.pl
Dawid Świątkiewicz

Postprzez sad_madman » 2013-02-11, 11:21

"Chciałabym jednak zwrocic uwagę na fakt, ze opłaty za zamieszkanie w Domach Studenckich PŁ są najnizsze w Łodzi i według dostępnych informacji nalezą tez do najnizszych w kraju. "
Może i są one najniższe ale ich standard jest niestety niski, jeżeli nastąpi podwyżka to już bardziej będzie się opłacało dołożyć te kilka dyszek i wynająć na współkę mieszkanie. Niby inflacja i te sprawy wpływają na cenę ale tak naprawdę jeżeli chodzi o stancje to od dłuższego czasu jakiś większych zmian nie widać w cenach.

Tak w ogóle podany w tym piśmie koszt utrzymania jednego miejsca na poziomie 341zł co oznacza ? Że niby jedna miejscówka tyle miesięcznie kosztuje OA ?
sad_madman

Postprzez chomik5 » 2013-02-28, 12:22

Nowy cennik już zatwierdzony ?
chomik5

Postprzez Leila » 2013-03-01, 21:10

drugi i trzeci link w pierwszym poście niczego nie wyświetlają
Leila

Postprzez sad_madman » 2013-03-02, 10:02

W akademiku już wiszą ogłoszenia że od marca podwyżka. 300zł za dwójkę, ja to przynajmniej mam pokój w dobrym stanie ale patrząc w innych akademikach to nie warto. Już nawet lepiej dorzucić te 50zł i z kimś wziąć pokój na mieście.
sad_madman

Postprzez klaudia10113 » 2013-06-28, 16:18

Hejo.
Przyszła studentka mówi.
Jeżeli mówicie, że cześć te mieszkanka sa takie do kitu, zagrzybiałe i zniszczone.
To jak nowi studenci maja chciac w nich zamieszkać.
Szczerze, sama chciałam się wybrac doakdemika lub domu ale z waszych opini wynika, że znacznie bardziej opłaca mi się wynająć mieszkanko w 4-5 osób.

Więc nie wiem czemu podwyżsaja czynsz stracą tylko na tym równiez nowych, potencjalnych mieszkańców.
Może jesli już podwyżki są konieczne, to niech zwiększą opłaty ale tylko w tych wyremontowancych akademikach lub ich cześciach.

Zresztą nie mam rozeznania, więc może lepiej zamilcze
Obrazek
klaudia10113

Postprzez Pinac » 2013-09-18, 16:17

nie jest wcale tak zle w tych akademikach. Fakt 300zł to troche sporo jak za taką jakość, ale cięzko byłoby znaleźć coś tanszego (jest akademik wsinf na rondzie lotników, pokoje 4 osobowe 250 zł, bez umywalki w pokoju tyle że są ogromne). Największą zaletą akademików jest ich odległość od uczelni (10 min na dojście w kazde miejsce PŁ), nie wiem czy by mi się chciało dojezdzac codziennie do szkoly, bilety nie są za darmo a czas to pieniądz:p.
Wcale nie ma tak dużo grzyba po zamontowaniu wyciągów (mowie o 4 ds), pokoje są odmalowane i wyremontowane lazienki (chociaż jakość woła o pomste do nieba). No i co mnie cieszy to brak robaszków. Od ostatnich wakacji czyli od gazowania nie widziałem zadnego karalucha u siebie w pokoju jak i na korytarzu. A najbardziej mnie denerwuje ukrainiec który przywiózł sobie perkusje do pokoju i napier.... w nią codziennie (czasami po kilka godzin).
Pinac

Postprzez echelon_ » 2013-09-19, 20:42

Nie, akademik za tę cenę to szału nie robi.

Wciąż w fatalnym stanie są meble, w ostatnim semestrze na koleżankę spadła szafka, skończyło się, że wiozłem ją do lekarza żeby mógł obejrzeć stłuczoną rękę.

Co z tego, że akademik jest odmalowany skoro korytarze wyglądają raczej nie jak miejsce dla młodych ale raczej jak polski szpital. Te kolory może modne za Gierka były.

Z tego co też pamiętam też to w kuchniach wciąż mało palników było.

Porządne akademiki to chyba były za 350zł w Piotrkowie Trybunalskim gdzie pokoje były 2 osobowe, w pokoju prysznic i toaleta, wymiar 2x tyle co dwójeczka w IVDS a w kuchni meble na wymiar z kuchenką indukcyjną.

edit: Do tego akademiki mają słabą ochronę. A zresztą! Jaką ochronę?
Keep trollin' trollin' trollin'...
echelon_

Postprzez Pinac » 2013-09-20, 7:39

W szpitalach jest ładniej:D, osobiscie nie mam jakich ogromnych wymagań estetycznych i nie rażą mnie te meble ani kolory, ale mogą się nie podobać. Co do palników to fakt, na niektórych piętrach jest ich zbyt mało i w godzinach szczytu trzeba latac gdzie indziej. Chyba na szóstym pietrze jest najwiecej no i są dwie pralki. A co do ochrony to chyba jakaś przyjeżdza jak cieć wcisnie przycisk (jakas zewnetrzna firma, ale nigdy nei widzialem ich w naszym akademiku, predzej policje). Powinno byc wiecej kamer(działających!) i dodatkowa osba która dokładnie sprawdza kto wchodzi i o jakich godzinach.
Pinac

Poprzednia strona

Powrót do Mechaniczny