Powtarzanie semestru .....jak to jest? Co z punktami??

Forum Wydziału Mechanicznego PŁ.

Powtarzanie semestru .....jak to jest? Co z punktami??

Postprzez krzysiek_mb124 » 2010-01-05, 23:12

Witam!
Mam pytanie i potrzebuję 100% odpowiedzi:)
Ostatnio z kumplem debatowaliśmy na temat powtarzania i powiedzcie proszę jak to jest czy przy powtarzaniu trzeba miec wszystko zaliczone bo inaczej się nie zaliczy i wyrzucą ze studiów czy jest tak jakby się od nowa szło czyli obowiązuje próg tych 15tu pkt???
krzysiek_mb124

Samorząd Studencki PŁ

Samorząd Studencki PŁ

Re: Powtarzanie semestru .....jak to jest? Co z punktami??

Postprzez michasm89 » 2010-01-05, 23:22

ja na pierwszym semestrze jestem i też nie wiem z tymi punktami. kiedy płaci się za brak punktów?
michasm89

Postprzez p1t3r3k » 2010-01-06, 0:19

michasm89 napisał(a):ja na pierwszym semestrze jestem i też nie wiem z tymi punktami. kiedy płaci się za brak punktów?

W twoim przypadku jeśli nie zaliczysz przedmiotu z 1 semestru w trakcie trwania 2 to musisz płacić za punkty. Płaci się teoretycznie do końca października. Praktyczniej - do końca sesji zimowej (3 semestr jak przedmiot z 1). No i musisz powtarzać.

krzysiek_mb124 napisał(a):Witam!
Mam pytanie i potrzebuję 100% odpowiedzi:)
Ostatnio z kumplem debatowaliśmy na temat powtarzania i powiedzcie proszę jak to jest czy przy powtarzaniu trzeba miec wszystko zaliczone bo inaczej się nie zaliczy i wyrzucą ze studiów czy jest tak jakby się od nowa szło czyli obowiązuje próg tych 15tu pkt???

Teoretycznie (i po chwili przeczytałem iż to mechaniczny więc praktycznie też) tak. Musisz zaliczyć wszystko.
p1t3r3k

Postprzez michasm89 » 2010-01-06, 0:57

dzięki za info. lepiej się przyłożyć i nie płakać potem za kasą :)
michasm89

Postprzez smieszek88 » 2010-01-06, 9:21

p1t3r3k napisał(a):Teoretycznie (i po chwili przeczytałem iż to mechaniczny więc praktycznie też) tak. Musisz zaliczyć wszystko.

Nie trzeba zaliczyć wszystkiego. Nie możesz mieć więcej niż 15 pkt braku (nie ważne czy za przedmioty bieżące czy powtarzane). Jeżeli nie zaliczysz powtarzanego przedmiotu (nie wiem czy za pierwszym razem czy dopiero za kolejnym) to można dostać propozycję przeniesienia na zaoczne, ale można się bronić komisem.
"Nigdy nie wiadomo, kto ma rację, ale zawsze wiadomo, kto ma władzę." Prawo Whistlera
smieszek88

Postprzez p1t3r3k » 2010-01-06, 12:09

Tak ale mogą Ci podziękować za ,,brak postępów w nauce". I wiadomo - trzeba się odwoływać.
p1t3r3k

Postprzez Marcin Sachrajda » 2010-01-06, 14:08

wszystkie odpowiedzi na te pytania padły na szkoleniu Prawo o Szkolnictwie Wyższym, organizowanym dla wszystkich studentów I semestru.
Członek WRS wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ 2009-2014
Senator Politechniki Łódzkiej 2012-2014
Przewodniczący komisji ds. Internetu Osiedla Akademickiego PŁ 2010-2014
Samorząd Studenckiego Politechniki Łódzkiej
kontakt: marcin.sachrajda@p.lodz.pl
Marcin Sachrajda
Emeryt SSPŁ

Postprzez Tomasz Kubiak » 2010-01-06, 21:47

proponuję przeczytać Regulamin Studiów oraz dokument mówiący o organizacji sesji, który zamieszczony jest przed dziekanatem mniej więcej od początku listopada oraz na stronie internetowej wydziału mechaniczny.eu prawy margines -> sekcja "STUDENCI" -> zakładka "Organizacja zimowej sesji"

I niema co gdybać, tylko trzeba się brać do roboty.

Opłaty za punkty, to potoczna nazwa, opłata jest za powtarzany przedmiot, t.j, gdy przyjdzie semestr, w którym musisz powtórzyć przedmiot to wtedy za powtarzanie tego przedmiotu będziesz płacił/płaciła ILE ? Tyle ile jest wart czyli liczba punktów razy stawka za punkt dziś jest to 55 PLN/ECTS.

Jeżeli chodzi o limity, to Regulamin mówi wyraźnie - limity i organizację sesji ustala dziekan - a ustalenie jest takie
rejestracja warunkowa na kolejny semestr to max 15 ECTS braku do wymaganej liczby punktów po danym semestrze, z jednym bardzo istotnym wyjątkiem jeżeli POWTARZASZ semestr to z tego semestru musisz zaliczyć WSZYSTKO
Poza tym zobacz co masz w indeksie, czy przypadkiem warunek mówiący o rejestracji warunkowej jaki dostałeś od Dziekana nie mówi o obowiązku zaliczenia czegoś - patrz indeks str 4 do 7

życzę powodzenia podczas zaliczeń i egzaminów :)
Tomasz Kubiak

Postprzez mike_pi » 2010-01-06, 23:55

Z ciekawości - na co są przeznaczone pieniądze zapłacone za punkty przez studentów?
mike_pi

Postprzez Tomasz Kubiak » 2010-01-07, 9:50

Masz zły sposób rozumowania, ale to normalne, bo większość w ten sposób zadaje pytanie ?
Wiesz ile kosztują studia technicznych np. w Stanach, albo w np. Wielkiej Brytanii ? (tu masz przykład kurs magisterski mechatroniki http://www.engineering.lancs.ac.uk/post ... .asp?ID=26, kilka tysięcy funtów za dwa lub trzy semestry)
W Polsce jest na koszt podatnika, czyli można powiedzieć, że Państwo Ci funduje studia, ALE TYLKO RAZ, za drugi raz musisz zapłacić sam ...
A dlaczego nie chcesz wykorzysta tej szansy darmowego studiowania i jeżeli zdecydowałeś się na studia to wziąć się ostro do pracy tak aby wszystko zrozumieć i wszystkiego się nauczyć - jeżeli zrozumiesz i NAUCZYSZ SIĘ to na pewno zdasz kolokwia i egzaminy - a wtedy nie będziesz nic wiedział o opłatach za POWTARZANIE PRZEDMIOTU a nie za punkty !!!

I na koniec odpowiedź na Twoje pytanie, Na co przeznaczone są pieniądze, które Studenci wpłacają za powtarzane przedmioty - dokładni na to samo co wpłacane na większości uczelni zagranicznych i prywatnych polskich.
Tomasz Kubiak

Postprzez Robert__85 » 2010-01-07, 17:34

Przyznam, że płacąc 500 zł za powtarzanie semestru dyplomowego nie potrafiłem zrozumieć tego, że wyciąga się ode mnie moje oszczędności, bo nie po to studiuje na państwowej uczelni żeby za to płacić. Teraz wreszcie to zrozumiałem, ze darmo dostałem szanse, ale tylko jedną, nie wykorzystałem jej więc nikt nie będzie utrzymywać darmozjada (ja też płacę podatki i nie chciałbym by były one marnotrawione na studentów którym nie chce się uczyć), bo mogłem napisać prace mgr gdy był na to czas. Nie chciało się to płać!!! I zapłaciłem.
Pozdrawiam
Robert__85

Postprzez green » 2010-01-07, 23:31

Sry że się podepnę, ale mam nie zaliczony przedmiot z 1 semestru. Jest juz trzeci a ja nic nie zaplacilem, na webdziekanat napisanie jest ze przedmiot nie jest platny. Wiec jak to jest?
green

Postprzez weezer » 2014-09-16, 3:43

Przepraszam, że odgrzewam temat ale muszę się dowiedzieć. Aktualnie powtarzam rok, z 5 sem nie przeszedłem na 6 więc teraz jestem na 4. I teraz przechodząc ponownie na 5 sem mam 8 pkt braku z czego 4pkt są za 2 przedmioty ze zmiany programowej (z 1 sem i 3) więc nie miałem jak tych pkt zaliczyć a drugie 4 są z przedmiotu który mam szanse jeszcze zdać w sesji zimowej. Czy obowiązuje mnie ten brak 0 pkt ects dla powtarzających i wyrzucają mnie ze studiów? Ta zasada jest wgl stosowana na mechanicznym obecnie? Bo kumpel jest z weeia to mówił, że tam czegoś takiego nie ma tylko dopiero jak się drugi raz rok zawali to jest nieciekawie..
weezer

Powrót do Mechaniczny